bugün

kişilerin salgıladıkları hormana göre kendilerine ilgi çekici gelen cinsi seçebilme hakkıdır.
karışılmaması gereken tercih zira bastırılmıs duygular, tercihler vb. daha sonra daha yogun bir sekilde ortaya cıkar
adı üstünde tercihir. kişiler kendi özgür iradeleriyle seçim yapabilirler. doğaldır.
hollanda da çok çeşitli bir mozaik halini almış, sevişirken partner seçimine yarayan hissiyat.
yanlıs tanımlamadır. kimse dogmadan once heteroseksuel olmaya karar veremedigi gibi, lezbiyen ya da homoseksuel olmaya da karar veremez. dolayısıyla secilen bir sey degildir. ya vardır ya yoktur. bu kadar basit. en yakın tanımlama icin cinsel yonelimdemek daha dogru olacaktır.
kişisel tercihtir. kimseyi ilgilendirmez. nasıl ki birey, yemek yiyip yememeye kendi karar verebiliyorsa ve bu bizi ilgilendirmiyorsa, cinsel tercihine de aynı oranda karışamayız. *
kişinin cinsel aktivitelerini gerçekleştirmek için seçtiği her bişeydir.

cinsel bağlamda seçme/şeçebilme yetisinini kullanarak hertürlü durum, ortam ve cinsi seçme seçeneğinin olduğu, bireysel tercih hakkıdır.
evet hakkıdır.

daha çok seçilen partnerin cinsiyeti akla gelir.
gelsindir.

tercih arefesinde,

kişinin toplum karşısında almaya hazırlıklı olduğu sıfatlar ve dahil olacağı gruplar vardır.

(bkz: heteroseksüel)
(bkz: homoseksüel)
(bkz: beni katagorize etme lütfen)
cinsel yönelim.
erkeğin kadına kadınında erkeğe yönelik tercihidir. yaradılış fıtratı budur ve sabittir, değişmez. aksi düşünüldüğünde sapkınlıktan ve sapıklıktan başka bir şey ifade etmez.
saygı duyulması ve kabullenilmesi gereken mevzu.
kişinin kendisini bağlayan bir düşüncedir..yüzyıllardır kendisini koruyabilmiş ve gittikçe gelişen bir tercihsel akımdır..
-baba ben gay oldum.
+ne diyon lan sen.
-bana karışamazsın. bu benim kendi seçimim.
+sus lan zikerim valla.
-yaşasın!...
olmamış, olmayan, olmayacak şeydir. hiçbir insan evladı bir erkekten yada kızdan hoşlanmayı tercih edemez, doğuştan gelen dürtülerdir bunlar. ergenliğinizde ya kendi cinsinizden ya da karşı cinsinizden hoşlandığınızı anlarsınız, bu kadar basit. hanginiz hayatınızın bir döneminde oturup da böyle bir tercih yaptı? bu düşünceyi savunanlar buyursun açıklasınlar...
-baba ben ibne oldum
+kapat çabuk. *
eli günü konuyu komsuyu eşi dostu düşmanı sokaktaki vatandaşı düşünüp ince eleyip sık dokuyarak tek hamlede verilmemesi gereken karar.
mahalle baskısı dışında özgürdür.
meme, popo, pipi ve kuku gibi organlardır. *
onun bunun değil Allah'ın tercihidir.. 2'sinden birini insanlara bahşeder. gerisi zaten insan değildir!

edit: aramızda!
günümüzde dinsel tercihten daha fazla saygı duyulan seçme işi.
cinselliğin yaşanacağı cinsiyeti seçmenin yanısıra cinselliği yaşarkenki tercihler de cinsel tercih kavramına dahil edilebilir.* nethaber'de abes bir test vardı; ad-soyad'daki sesli harflere göre cinsel performansta farkllılıklar olduğuna dair. test çok saçmaydı ancak dokuz adet seçenek kayda değer. aktarıyorum:

01- Hızlı, Romantizmi pek sevmiyor. Hemen işe koyuluyor ve yatakta patron olmaktan hoşlanıyor. Hızlı seksi, riskli yerlerde seksi (mesela soyunma odasında) seviyor.

02- Duygusal duyguları ön planda. Tadını çıkarıyor.Saatlerce romantik olabiliyor.Seks sırasında mum ışığı ve şampanya tercih ediyor. Partnerinin vücudunun her bölgesini keşfediyor.Çok ihtiraslı,seksin tadına varmanızı sağlıyor....

03- Yenilikçi, devamlı pozisyon değiştiriyor. Sekste değişikliği, yeniliği seviyor. Seks sırasında değişik karakterler sergiliyor. Bir azgın, bir uysal.

04- Tecrübeli, klasik pozisyonları tercih ediyor. Yatakta alışılagelmişin dışına çıkmıyor. Haz aldığı oyunların keyfini çıkariyor.

05- Deneyci, herşeyi denemek istiyor. Yeni pozisyon, aşk oyunları, vs. Seks oyuncaklarını ve değişik kokulu yağları tercih ediyor. Kelepçe bile kullanıyor.

06- Duyuları kullanıyor. ipek tüllerle, tüylerle ve yağlarla sevişmeyi seviyor.

07- Sınırsız. Başkalarının uygun bulmadığı (örneğin grup seks, kelepçeli oyunlar) şeyleri denemekten kaçınmaz.

08- Kendinden geçen, dayanıklı, güçlü, ateşli. Nabzın hızlı atmasını seviyor. Sonra aşırı yorgunluk hissediyor. Tantra, Kamasutra hayranı.

09- Fısıldayıcı. Sert seks onun işi. Seks isteklerini kulağa fısıldıyor, ama yatakta hayal kırıklığına uğratmıyor.
ibneliğin, topluma sindirilmesi için kullanılan belirtili sıfat bilmemnesi.
yaradanın yaptığı.
(bkz: balık etli)
cinci hocaların yaptığı tercihtir. bu muhterem insanlar çeşitli muska , büyü gibi insanlığın yararına yaptıkları işlerde hangi cinlerini kullancaklarını kendi elemelerine göre tercih ederler.

ha siz öbüründen mi bahsediyorsunuz. adı üstünde işte, tercih. sananedir, bananedir, kişinin tercihidir.
1 seçenek vardır. bilemedin 2. grup seversen 3. shemale olayına girersen 4 olur ki bence girme.