bugün

11 haziran 1983 doğumlu basketbolcu..1,98 boyunda, 110 kg ağırlığında..nba'de houston rockets takımında forma giyiyor..
draft edilmemesine rağmen azmiyle bir anda kendini,bırakın nba de oynamayı,nba de ilk beşte bulmuş oyuncu.
burnunu kırmış rockets forveti.
ilginç bir serbest atış stili olan oyuncu.

http://www.youtube.com/watch?v=0wQq9YWZ568&feature=related
nba'den para kazanıyor oluşu benim de hala nba'de oynamamın ihtimallerini gözden geçirmeme sebep olan umut tüccarı.. hayes'i izledikçe sanki vizeyi lisansımı felan kapsam 2 güne bobcats ilk 5'inde boy gösteririm gibime geliyor..

edit: chuck hayes sözlükte herhalde !! eksi verdhaha yok lan yapamıycam..
1,98 boyunda olmasına rağmen uzun forvet pozisyonunda oynayan basketbolcu. normal şartlarda ribauntlarda çok zorlanması beklenir ama çok iyi bir ribaunt sezgisi var. bunun da yardımıyla en azından ribauntlarda çok sıkıntı çekmiyor. savunmada da çok mücadele ediyor, rakip savunmalara sıkıntı yaratıyor. normalde faul çizgisinde çok sıkıntı çekmesine rağmen bu sene kendisi için çok iyi atıyor denilebilir.
houston rockets'ın golden state warriors'u 131-112 mağlup ettiği maçta 13 sayı, 14 ribaunt, 11 asistle kariyerinin ilk triple-double'sine imza atmıştır.
ekmeğini taştan çıkarmak diye bir deyim vardır ya, işte o deyim cuk oturuyor bu oyuncuya. saygı duyulası bir oyuncu. rockets'ın beş numarasını 30 santim kısaltsa da...
sacramento kings ile 4 yıllık bir kontrat imzalamıştır. bu sürede 21.3 milyon dolar kazanacak. müthiş çalışkan bir oyuncu olmasına rağmen verilen para biraz fazla sanki.
nba'in en kısa uzun forveti, hatta pivotu. 1.98 m. boyundadır. Ortalama üç numaralardan bile kısadır. savaşçılığı dışında hiçbir olayı da yoktur. bir de serbest atışlar sırasında rakibi kural ihlâline zorlamak için yaptığı bir hareket vardır ki evlere şenlik.

buna değil, buna yıllık 5 milyon verene kızıyorum.
serbest atış özürlü basketbolcu. ilginç bir totemi var ama fena çuvallıyor.
toronto raptors ile sacramento kings arasında gerçekleşen takasla toronto raptors'un yolunu tutmuştur.

takasta takımların aldıkları oyuncular:

toronto raptors: greivis vasquez, patrick patterson, john salmons, chuck hayes.

sacramento kings: rudy gay, aaron gray, quincy acy.
güncel Önemli Başlıklar