bugün

ingiltere'de premier league'den sonraki lig aşamasıdır. türkiye'deki karşılığı ikinci lig a kategorisidir. ligin sponsoru şu an için coca cola olduğundan ligin tam adı "Coca-Cola Football League Championship" şeklindedir.
ing.şampiyonluk demektir.
sonuna manager bir de five eklendiğinde süper bi oyunun adı olan söz öbeği!
Avrupa'nın çoğu 1.liginden daha zevkli ve çekişmeli maçlara sahne olan kaliteli bir ingiliz alt ligidir. tam 24 takım mücadele eder ve nerdeyse haftanın her günü bir maça rastlamak mümkündür.
en çok 7. seyirci ortalamasına sahip lig. geçen sezon 18221 seyirci ortalamayla oynanmış.
haftasonu, haftaiçi demeden maç yapılan lig.
18221 seyirci ortalamalı lige denilse de genelde premier lig'e inip çıkan asansör takımların etkisiyle bu rakama ulaşılmıştır. yoksa hartlepool'un stadı zaten 10000 kişilik. kasaba takımlarının mac yaptığı lig. kalitesi tartışılmaz ama.
sponsoru coca-cola olan premier ligin alt ligi. bizdeki bank asya ligi gibi.
bu sezon wolverhampton wanderers ve birmingham city'nin premier league'e çıktığı, 3 eski premier takımı norwich city, southampton ve charlton athletic'in league one'a düştüğü lig. premier'e çıkacak son takımı preston north end-sheffield united ve burnley-reading eşleşmeleri galiplerinin galibi olacaktır. premier'e aday 4 takımın hepsi ingiltere liglerinin profesyonel 4 kademesinde oynamış, ayrıca reading dışındaki takımlar ingiltere şampiyonu olmuştur.
Şike ve Şaibe'nin havada uçuştuğu lig.
söylemesi bile insanı gaza getiren güzel bir kelime.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.