bugün

(bkz: büyük hadron carpistiricisi)
altyapısı ve 25 km çapındaki devasa tünellerinde, çok kutuplu mıknatısları ile parçacık fiziği,elektromanyetizma alanlarında denenmesi zor deneylerin yapıldığı yerdir.bir yandan da internet altyapısını geliştirirler.bir gün dünyanın dışarıdan isviçreye doğru çökmeye başladığı haberini duyacak olursanız anlayın ki cern de bir deneyde korkunç bir hata oldu
Yazar Dan Brown'ın Da Vinci'nin Şfresi kitabında adı geçen, interneti bulmuş, 2008'in yazında da maddenin (kara mdde) sıfırdan oluşumuyla ilgili LHC deneyini yapacak kuruluştur, Genel Direktörü Sayın Prof Robert Aymar'dır ama 1 yıl sonra görevi belirlenmiş bir isme bırakıyor. Türkiye gözlemci üye statüsündedir. LHC'nin Atlas deneyi kısmında çok sayıda Türkiyeli bilim insanı çaışmaktadır, Isparta'daki kazada yitirdiğimz Sayın Prof Engin Arık çalışmalarıyla yıllarca CERN'e emek vermişti.
Half-Life fanlarına yaptıkları deneylerle ''Half-Life gerçek mi oluyor ?'' dedirten Black-Mesa benzeri yerdir
yapılacak olan anti madde hızlandırıcısı deneyinin tehlikeleri karşısında, abd başta olmak üzere birleşmiş milletlerin desteğini kesmekle tehdit edilen kurumdur.
yani sanki dünyanın sonu gelmeyecek de, küresel ısınmaydı sera etkisiydi filan, dünya güllük gülistanlık yaşıyormuş gibi davranıyor bu çok birleşmiş milletler.
hele abd, her şeye müdahele etme tandansını anlayamıyorum. gerçi anlıyorum ama şu var; madem adamların dünyanın sonunu getirecek bir deney yaptığını düşünüyorsunuz, bırakınız yapsınlar efenim.
hep filmlerde izliyoruz, yok dünya büyük bir salgınla kırılıyor, amerika dünyayı kurtarıyor.
dünyaya çok tehlikeli bir göktaşı yaklaşıyor, amerikanlar göktaşına bindirme yapıyorlar, amerika dünyayı kurtarıyor.
uzaylılar geliyor, dost sanıyoruz ama yamuluyoruz, amerikan uçak pilotu uzay gemisinin reaktörüne sürüyor kendini feda ediyor, amerika dünyayı kurtarıyor..
di mi? kurtarırsınız işte dünyayı..
(ayrıca gugıl ört'te yerini bulamadım, bilen eden varsa bi el atsın sevaptır)
(bkz: LHC)
şu sıralar beklenen deneyin yapılması gerekiyordu ama ses seda yok.ne oldu bu adamalra yav?*
10 eylülde yapacakları deneyle dünyanın sonunu getirebileceği düşünülen merkez. lan bırakın kurcalamayın dünyayı...

http://www.hurriyet.com.t....asp?gid=229&sz=88889
msn usülü "ceren" yazılımıdır. "crn" yazanlar da var tabii...
10 Eylül 2008'de yapacakları LHC deneyini http://webcast.cern.ch adresinden canlı izleme şansına sahip olacağımız kurum. maddenin kütle kazanmasının nasıl gerçekleştiğini çözmeye yönelik yapılan bu deney insanlık tarihinin şu ana kadar yapılmış en büyük deneyi olarak gösteriliyor.

körü körüne tanrı inancına sahip olan bir bünye için bile bu, tamamen heyecan verici olmalı. düşününüz, sorunuz sorgulayınız efenim.
10 eylülde yapılacak deney hakkındaki olumsuz iddialarla ilgili tatminkar bir cevap vermiş gibi gözüken kurum.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.