bugün

ya büyük bir fiyaskoya ya da insanlığın yazıdan sonraki en büyük icadına imza atacak kuruluş. yer çekimi kuvveti çözümlenip bu kuvveti yok edecek bir sistem, cihaz oluşturulabilirse insanlık son derece ucuza uçan arabalarla tanışacaktır. uzaya roket atmak ise günlük rutin haline dönüşecek.
Avrupa'nın, fizik alanında; Amerika ve Rusya ile rekabete girmesine katkı veren, merkez.
Hiçkimse:

Cern: Yapay karadelik yaratam, ışık hızında atom çarpıştıram, parçacıkları zamanda geriye yollayam.
Big bang atomun patlaması mı? Evren atomun patlaması ile mi oluştu?
abartılmış bir balon olduğu önümüzdeki 5-10 yıl içerisinde ortaya çıkacaktır.
bence iyice saçmalamaya başladılar. dünya aslında var olmamalıymış.
http://www.haberturk.com/...-aslinda-olmamali-1684806
2 hadron yarasi, sanirsiniz ki parcacagin allahi, iste o 3-5 hadron yarasi, ela gozlu karadeligimin hatirasi.

Cal keke cal.
cern'e harcanan enerjiyi bizde inşaat sektörüne ayırıyorlar.

onlar proton hızlandırıcı kullanıyor ama bizimkiler de mala kullanıyor.

mala kazanır diyorum.
biz pusulalı seccade olayını bi çözelim sıra onada gelecek.
merak etmeyin hokuüümet iş başında.
türkiye'nin içerisinde aktif olarak bulunmasını çok istediğim ama ne yazık ki uzun bir süre bunun hayal olacağını çok iyi bildiğim araştırma laboratuvarı. yüklü miktarda parayı buraya basıp aktif üye olduğumuz taktirde cern'den çıkan yeni teknolojilerden ülkece öncelikli ve ucuza faydalanma imkanımız oluyor. işin ilginci şu ki hükümet bu parayı çok buluyor ya da bizim bilmediğimiz başka meseleler var. bilemiyorum. yoksa ülkenin gelişmesine katkıda bulunacak böyle bir projeye aktif olarak katılmamak cidden mantıksız bir hareket.

şu an sırbistan ve kıbrıs tam üyelik yolunda yer alan asosiye üyeler iken türkiye pakistan ile birlikte cern'de yalnızca asosiye üye konumundadır. en son üye olan romanya ise 2016 yılında üyeliğe katılmıştır.
diyanete ayrılan bütçeyle şimdiye kadar on kere cern yapardık ama biz daha çok orucu ne bozar, kızımıza sulanabilir miyiz, aynı sokakta üç tane cami var bir tane daha yapasak mı okey falan oynarlar, nereye hangi ayakla girilir, ne yapınca dinin kılıfına uydurup kurtulabiliriz gibi aptallıkların, sapkınlıkların, cahillik ve ahmaklıkların cevabını öğrenmeyi, bilimin keşfedilmemişlerine tercih ediyoruz. zaten konu bilim olunca, belirsizlik ve çözüm bekleyen sorular olunca "allah öyle yarattı" denilir. ama din olunca, tek kitapla her şey belirtilmişken bile herkesi bir yorumu var anasını satayım. herkesin bir yorumu var yahu herkesin. her önüne gelen dangalak yorum yapıyor ki hele hele kesindir yani. kitap var. ama bilinene yorduğunuz kafayı bilinmeyene yorsaydınız; ne bu dünya böyle olurdu, ne de bu ülke...
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.