bugün

10 eylulde, atomatli parcacik carpistirma cihazini deneyecek olusum.

o degilde ben erke donergecinin adiyla feci dalga gecmistim, bunu duyunca butun dunyam basima yikildi. zaten yikilmasaydi kara delige falan girecekti, iyi oldu. *
teoriyi pratiğe geçirme işinin bokunu çıkaran araştırma merkezi.

(bkz: big bang deneyi)
yapacağı deneyin sonucunun tarafımdan merakla beklenen bilim yuvası. deney sonucunda madde oluşumu ve dünyanın henüz teori olarak kabul edilen big bang ile oluşumu hakkında çok önemli bulgular beklenmektedir. madde oluşumu ve evrimsel süreç başlangıcı açısından dinci çevrelerin engellenmesini istedikleri deneydir.

sosyal bilimcilerin de dediği gibi, dinlerin tarihi de bir çeşit evrim tarihidir: çok tanrılı dinlerden, şu anki evrede tek tanrılı dine doğru evrilmiştir. dinlerin evriminin nihai sonucu tartışmasız dinsizliktir ve bilim bu süreci hızlandıran yegane olgudur.

(bkz: genç dinciler rahatsız)
başarısızlıkla sonuçlanırsa çok güleceğim deneyin yapılacağı merkezdir. dünya yavaş yavaş çökerken bir sigara dahi içmemiş ben sigaraya başlarım.
içindeki türk bilimadamlarının garip şekillerde öldü(rüldü?)ğü bilim merkezi.
Dünyanın en büyük makinesine * ve laboratuarlarına sahip olan binlerce bilim adamının çalıştıgı bilim üssüdür. hayatın sırrını çözmek için birçok deneyler yapmıştır en büyügü ise 10 eylül 2008 de yapacaktır. bu deneyde maddenin kütlesini oluşturan ve bir arada durmasını saglayan gücü bulmayı amaçlamaktadırlar. *
birçok senaryo vardır deneyin sonuçları ile ilgili ama kesin olan insan beyninin sınırları zorladıgı ve bilimin kendini geçmesidir.
karadelik senaryosona gelince bir karadelik oluşsa bile bu deligin dünyayı yutabilecek büyüklüge oluşması 1 yıldan uzun sürüyormuş o yüzden rahat olunmalı.
dünyanın sonu gelse bile en az bir sene sonra rahat olun. *
sonucu merakla beklenen deneydin yapılacağı yerdir. korku yersizdir.
yüzyıllardır insanların korkuları yüzünden bilimin hep gıdım gıdım ilerlemesine dur diyecek merkezin bulunduğu labaratuardır. hayır dünya'nın sonu gelse ne olur? karadelik de görmüş oluruz ne güzel. * öleceksek bilimin ışığında ölelim arkadaş. ayrıca neden kimse bilimin ilerlemesini ve oluşum teorisinin kanıtlanmasını istemeyen aşırı dindarların (her dinden), yokoluş fantazisini ortaya atmış olabileceğini hesaba katmıyor ?
şu anda bazı insanlara göre dünyanın yokoluşunun başlayacağı yer, korkmak gereksiz çünkü hepimiz yok olacağız kimseye torpil yok.
cern'deki deneyden önce yapılması gereken başka deneylerin de olduğunu gösteren mekandır.

(bkz: big bang öncesi gang bang deneyi)
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.