verdiği ukteler bilmem kaça metre öteden anlaşılan sevgili arkadaş. o kadar felsefi yazma ya!
#2347548, #2315450, #2331427, #2347264 numaralı eşsiz girdilerin sahibi. ya insan bu kadar içten mi yazar böyle derinlemesine konuları... insanı yerinden zıplatıyor. sözlüğe çok şey katacak. hem de çok!
ben karagöz filan değilim. herkes birikmiş bizi seyrediyor. dağılın! kukla oynatmıyoruz burada. acı çekiyoruz. kapı kapı dolaşıp dileniyoruz. son kapıya geldik. insaf sahiplerine sesleniyoruz. ey insaf sahipleri! ben ve benden önceki ben sizleri sarsmaya geldik. dünya tarihinde eşi görülmemiş bir duygululukla ve kendini beğenmişçesine ve kendinibeğenmişçesinesankibizdenöncebirşeysöylenmemişçesinegillerden olmaktan korkmadan kapınızı yumrukluyoruz. dilenciler krallığının en küstah soylusu olarak kişiliğimizi burnunuza dayıyoruz... sizi ağlatmaya ve burnunuzdan getirmeye geldik. size dünyanın dörtten fazla bucağı olduğunu göstermeye geldik. bitmez tükenmez sızlanmalarımızla ananızı ağlatmaya niyetliyiz.

cennetten kovulan ; bir haykırıştır, bir sorgulayıcı, bir asi, asil kan bir hayvandır.. gözlerinde bir çelik parıltısıyla, dişlerinde gerçekliğin kanıyla, tüylerinde buzul sıcağıyla aramızda dolaşan ve hiçbirimize değmeden hayata karışan bir hayvandır..
yasak meyveyi yiyen, bilmemesi gereken birşeyi bilen yada zamanından önce öğrenendir.
her entrysiyle hayatın özetini veren yazar. vurucu cümlelerinin her kelimesine katıldığım, okurken yüreğime dalgalar çarpmış kadar beni darmadağın eden muhteşem entrylerin sahibi. hayatı bir kez daha gözler önüne seren, gerçeklere döndüren, silkelenmenizi sağlayan, ders veren yazar.
(bkz: cennete koyulan)
çok mütevazi bir kisi olmasinin yani sira çok güzel tespitlerde bulunan yazar. ayrica benim sehrimde * bulunmaktaymis simdi. kitabinin da basilmasini bekliyormus kendileri, basilsa da okusak diyoruz kendisine. ayrica,
belki bu dünyadan kovulmayiz üstadim, o çift kisilik mezarlarda kaliriz hep..
kesinlikle ama kesinlikle uludag'da olmasından çok büyük bir zevk duyduğum, sözlüğe çok şey kazandırdığını düşündüğüm, tespitleri ve girdileriyle beni benden alan yazar arkadaşım. helal olsun.
yazılarının hayranıyım abi ya!
okunası ama ara sıra okunası fazlası doz aşımına sebep olabilecek;
edebiyatçı geçinen osuruk camiaya düzyazıyla nasıl şiir yazılır dersi verebilecek;
dişe dokunur bir şeyler okumak istediğim için toplu entrylerine şöyle bir göz gezdirdiğim ve beni akşam akşam
bu dolunaylı gecede felç eden eden yazar.
çok dokunaklı yazıyo.

reha muhtar'la yarışır, o derece.
ölüp ölüp dirilmiş yazardır... ölüm, ölüm, ölüm...
bıraksa ya... unutsak?
ama harbi dirilmiştir! her zaman karşımızdadır entrileriyle.
(bkz: #2412053)
(#2415023) nolu entrysiyle gönlüme taht kurmuş, kendimce takip ettiğim uuserler arasında yer bulmuştur. *

edit: aynı zamanda pek bir nazik ve kibar olduğunu düşünmeye başlamışımdır kendilerinin.
bu işte bir gariplik var diye düşündüren yazar. gariplik var çünkü ben de yazarım o da yazar bu sözlükte. ve ben yazar sıfatındaysam bu kişiye ne demeli bilmem , bilemem. her entrysi yaşanmışlık kokan , yaşayan ,okutan, hissettiren yazar diyebilirim belki. tasvir için eksik bir şeyler kalacağını bile bile...
yaşama ve ölüme dair tespitleriyle uzun uzun düşündüren yazar... kimilerinin dört elle sarıldığı hayatı soyup ucuz bir fahişe gibi önünüze atar.*

yazdıklarından dolayı kuru kuru da olsa bir teşekkürü fazlasıyla hakenden kişi...*
sessiz sedasiz takip ettigim yazar. ama zamani geldi ve tesekkur ediyorum yazdiklari icin. hayati sek icen , katiksiz cennet insani.
yazılarını severek okuduğum, edebi dili takdir edilesi yazar.
sağlam ukteci yazar insanı.
bu kaçıncı yalnız bayramı onun kimbilir. bu kaçıncı acımadı kiii diye kendini kandırışı! bu kaçıncı anasının oğlu olduğunu unutma çabası? bu kaçıncı yarensiz, yarasız bayram sabahı? bu kaçıncı ciğere akıtılan gözyaşı onun? bu kaçıncı bayram şekeri diye klavyedeki tuşları cebine doldurup kelimeleri yemesi? bu kaçıncı yüreğinin kumaşından bayramlık diktirip; sanal alemin öteki yalnızlarına ziyarete gidişi?

ey dost!
ey ana kokusunu rakı şişelerinde arayan oğul!
ey baba şevkatini artı oylamalarda içine çeken sine_ i edebiyat!
ey yalnızlığın tanrısı!
ey yaşanmamış çocukluğun kavalcısı!
ey kelimelerin efendisi!
ey cennetin tahliye edilmiş kiracısı!
ey cehennemin sırasını bekleyen yolcusu!
ey mezar taşını göğsünde taşıyan hamal!
ey yalnızlığın sahurlarına kalkıp;
ey sevgiye açlığın oruçlarını tutup;
ey sahte canımlarla cicimlerle iftarını yapıp;
ey dostların gözbebeğinden sular içip;
ey sevgililerin göğsünden ab-ı hayat emip;
ey nimet denen her şeyi tepip;
ey teptiği her şeye muhtaç;
ey uykuları yarım yamalak;
ey bayramları allak bullak adam;

kapat şimdi şu bilgisayar denen sahte araf' ın perdesini,
aç gönül denen yok saydığın hokkayı;
batır dil denen divitini hokkana;

bu defa boşver tanrı' yı, cenneti, cehennemi...

annen için yaz sadece...
annen için ağla sadece...
annen için harca kelimelerini..
bir defa da annen için kovul cennetten...
bugün bayram..
kovulduğun cenneti aramana gerek yok..
hangi ayağın altında sen biliyorsun..
kapat karanlık düşünceleri;
yaz en aydınlık yazını!
yazdığı duygu yüklü yazılarıyla hüzünlendirip hayale daldıran, öte yandan kimi yazdıklarıyla da güldürüp hüznü alıp götüren, yüzde tebessüme yol açan nesildaşım, takipteyim...
online olduğu sıralarda entry yazdığım insan.
(bkz: en çok oylama yapan yazarlar)
(bkz: seri eksi oy veren dombili sen olamazsın) *
(bkz: #2457510)
(bkz: işte budur üstad)
(#2513125), gerçekten yıktı, buraları.
oksijeninden çaldığım için kendisine özür borçluyum.
hem iyi bir yazar, hem iyi bir gözlemci olan az bulunan yazar cinsi.