1. 1.
  Derviş zaim'in yeni filmi. Melisa sözen ve mehmet aslantuğ başrollerde yer alacak-mış.
  1 -1 ... vernon sullivan
 2. 2.
  türkiye - macaristan ortak yapımı film.

  konusu : Eflatun istanbul'da on yedinci yüzyılda yaşayan bir minyatür ustasıdır. Bir gün, bir Osmanlı vezirinin konağına zorla götürülür. Osmanlı devletine karşı ayaklanan Danyal adlı bir şehzadenin uzak bir eyalette yakalandığını ve idam edileceğini öğrenir. idam edilecek şehzadenin kimliğinden emin olabilmek için Eflatun'dan isyancının Batılı tarzda bir portresini yapması istenmektedir. Eflatun emir sonrası, seçme bir grup adamla başkentten Anadolu'ya doğru zorlu bir yolculuğa çıkar. Yolda karşılaşıp yanlarına aldıkları Leyla ile birlikte kendilerini duygu dolu büyük bir maceranın içinde bulurlar.

  sinema.com
  2 ... lilith
 3. 3.
  KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talatın bir ilke imza atarak sponsor olduğu film.
  1 ... worldlike
 4. 4.
  anadolu'nun zengin kültürünü ve yapısını anlatan, merakla beklenen yeni derviş zaim filmidir. 15 aralık 2006'da gösterime girecektir.
  ... insomniac
 5. 5.
  derviş zaim'in yeni filmi. türk-macar ortak yapımı. 17.yy istanbul'unda geçiyormuş.
  eurimages destekli bir film bu yüzden temkinli yaklaşmakta fayda var şimdilik.
  (bkz: eurimages destekli her filmde bir puştluk olması)
  1 -1 ... ffilibos
 6. 6.
  13 aralık akşamı Cevahir'de galası yapılan , 17. yüzyıl istanbul'u ve Anadolusu'nun, binbir türlü entrikasının, güç savaşlarının, zulümlerinin hırvat kökenli devşirme bir nakkaş aracılığıyla anlatıldığı, ince ince işlenmiş, görsel olarak gayet başarılı yeni bir derviş zaim filmi.
  1 ... nickless cage
 7. 7.
  13 Aralık gecesi galası Cevahir'de yapılan, özellikle cast'ından dolayı ticari öğeler taşımayan, ancak özellikle görsel efekt konusunda üzerine epey emek harcandığı ortada olan ve gişesinin başarılı olması dilenen Türk filmi.
  1 ... timsah48
 8. 8.
  14 aralık persembe saat 19:00 'da *uluslararası bursa ipekyolu film festivali kapsamında tayyare kultur merkezinde gosterilecek filmdir.
  1 ... kabaktadi
 9. 9.
  (bkz: beklenen gün gelecekse çekilen çile kutsaldir)
  1 ... hakanimsi
 10. 10.
  fragmanındaki o doğu ruhlu harika müzik tabii ki bir doğulu üstada, kayhan kalhor'a aittir ve desert night ismini taşır; aynı enstrümanlarla hemen hemen aynı tınılarla hasan esen'in rebab albümünde de ilk sıradaki parçadır bu şaheser...
  ... cryptic