eyşan'ı neden öldürdün insan evladı... tecavüz ettiğin yetmedi.
Ezel'i ezel'siz bile çekerlerdi ama cengiz atay'sız çekemezlerdi.
türk dizi tarihinin en şerefsiz karakterlerinden biridir.
(bkz: umurumda değil)

tiradı harika olan efsane adam.
ramiz karaeski ile başa çıkabileceğini sanan lavuk. komik adam ama gavat.
Temmuz'la sonlara doğru iyi bir ikili olmuşlardı.
Hem gavat hem haindir.
aşık. adam hertürlü kuralı , ahlaki değeri çiğneyecek kadar aşık. çekici bir tarafı var. yalnız güvenilmez.
Eyşancığıma musallat olan götten bacak herif.
Bırak da kız acısını yaşasın be fırsatçı köpek! Aşkmış! Takıntı ile aşkı karıştıracak kadar da manyak.
şerefsiz kelimesinin vücut bulmuş halidir. evet.
eyşan'dan daha iyi biridir. *
Tam bir orospu çocuğu olan karakter. Evet.
orospu çocuğunun tekidir. arkadaşının başını yakmıştır şerefsiz.
biraz jester*/trickster* biraz shadow arketipinin harmanı, kader değilse de güdü mahkumu ezel karakteri. o kumar fişi boşuna dolaşmaz parmaklarında hikayenin başında.
meşhur lafı ''hadi beee!'' olan tipi tip. evet.
(bkz: ezel)
T: türk tarihinin etkileyici karakterlerinden bir tanesi.

çoğu kişinin aksine benim sevdiğim bir karakter. Adam en azından yok öyle oldu böyle oldu bu hale geldim diye kıvırmıyorda dürüstçe ben buyum diyor. ibne mibne ama severim.*
Saplantıyı aşk sanan adam.
Dizi de tek akillanmayan, gavat.
Orospu eyşanın aşkı ile zehirlenmiş, çocukluğu elinden alınmış, dizinin en efsane karakteri. 3-cü kez en başından izlemeye başladıysam, bu sadece cengiz içindir. yiğit özşener'in dev oyunculuğuna aşık olma sebebidir, hoş ben kendisine cemil olduğu zamanlardan beri hastayım zaten.

Bir film veya diziyi şahlandıran, sağlam kötü karakterin varlığıdır ve ben her zaman kötü karakterlerden yana olurum. Niye mi? Çünkü kimse kötü olmak istemez, zorunda kalır. Hiçbir şeyleri olmadığı, sevilmedikleri için zorla sahip olmaya çalışırlar. Cengonun da dediği gibi "kimse beni tercih etmedi ezel, sadece benimle oynamak hoşlarına gidiyordu"

En güzel replikler, sahneler, bakışlar ona aitti. Kirli sakalı, giydiği takımlar, yan yan gülümsemesi, kısaca saçının telinden ayakkabısının ucuna kadar efsane bir adamdı ve her zaman haklıydı.. görsel
görsel
Orospu eyşan'In elinde oynattığı, ezel dizisinin en iyi karakterlerinden birisi.
Hadi be ve umrumda değil demesi ile tanınan Ömeri gerçekten seven fakat para ve aşk zaafına yenik düşerek onu satan efsane karakter.
(bkz: hadi be!) repliğiyle hafızılara kazınmıştır kendisi. kurnazların en kurnazı, ama bir o kadar da saf aşık.
cengiz atay çocukluktan beri kardeşim dediği adamı Ömer'i ölümüne kıskanmış sevgilisine de en sonunda
göz koymuş ihanet ederek Eyşan isimli Fahişeyi kazanmış kız ezel'i tekrar seçince mutlu olmasınlar diye bu sefer kızı öldürmüştür. ölümüne hain ölümüne kıskanç ölümüne kötüdür.yiğit özşener'in epik oyunculuğuyla efsane bir karakter olmuştur.
(bkz: umrumda değil)

not : karakter hayatı boyunca ömer'i kıskandı fakat onunla oynadığı kumarları hiç kazanamadı.
(bkz: Mahallenin kara kedisi)

O değil de, efsane bir karakterdi kendisi.