bugün

entry'ler (269)

13 ağustos 2022 galatasaray giresunspor maçı

görsel
heyecandan uyuyamıyorum. sevgilim olduğu vakit onunla buluşurken dahi böyle bir heyecan yoktu.

en sevilen yeşilçam replikleri

(bkz: şimdi ananı laciverde boyadım)

anın görüntüsü

görsel

kızların hoşlanma belirtileri

belli belirsiz utangaç bir gülümseme.

türkiye nin en güzel kadını

(bkz: melisa aslı pamuk)

ankaragüçlü benekli ayhan

daha düne kadar selam vermediği eş, dost ve akrabalarına sitem eden renkli kişilik.

boğulan kişiyi dövmek için kurtarmak

adamlar resmen ıslatıp dövmüşler. lol.

fotoğrafları silememek

üzerinden uzun süre geçse de anısı olan fotoğrafları silememe durumudur. boşuna dememişler; bir gün aşklar biter hatıralar kalır.

babadan miras olarak boyun fıtığı kalması

şikayet gibi gözüksün istemem ama millete babadan ev, arsa, bağ, bahçe, araba kalır; bize ancak hastalık.

yine de canı sağ olsun dağ gibi adamın!

simit ve poğaça

yağ oranı ve kalorisi düşünüldüğünde simit yemek çok daha mantıklıdır. her gün poğaça yemek insanı yağ tulumu yapar.

uyku için karanlık mı önemlidir sessizlik mi

ikisi de lakin birini seçmek durumunda kalacak olursak kesinlikle karanlıktır. en azından benim için öyledir. güneş doğduktan sonra uyanıp o ışığı görünce bir daha uyumak çok zor oluyor.

kas yapmak isterken yağlanmak

proteini yüksek olan besinlerin birçoğunun (kırmızı et ve kuruyemişler gibi) yağ oranı da yüksek. ayrıca diri ve sağlam bir vücut elde edebilmesi için insanın karbonhidrat da tüketmesi gerekiyor. genel olarak kaloriyi yüksek tutmalı. şimdi benim anlamadığım şu; bölgesel yağlarından (göbek) şikayetçi olan biri kas geliştirmeye çabalarken ister istemez yağ da alıyor (her gün tavuk haşlama yenmez sonuçta) yüksek kalori de elde ediyor. böylesine beslenen biri yağ oranını nasıl düşük tutacak? ikisini dengede götürmek imkansıza yakın.

islami dayanışma oyunları

2022 yılındaki ev sahibi konyadır.

ahmet ümit

türk polisiye tarihinin en önemli yazarlarından biri. okuduğum kitapları okumadıklarımdan fazladır. bunda başkomiser nevzat gibi bir karakterin etkileyiciliği, ahmet ümit’in üslubu, cinayetlerin gizemi, hikayelerin sıcakkanlılığı ve tabiki akıcılığı en önemli sebeplerdir. eğer benim gibi çok fazla ve hızlı okumayı sevmiyorsanız ve bir tık polisiye seviyorsanız kesinlikle okumanız gereken isimdir kendisi.

uğultulu tepeler

karakterlerin isimleri 200. sayfaya gelsem de halen karışmıyor değil. klasik 19. yüzyıl romanlarından. köylü-şehirli, zengin-fakir, efendi-uşak… bu kısımları biraz baysa da tavsiye üzerine okuyor. sonu nasıl olacak bekleyip görelim.

şener şen

türk sinema tarihinin en iyi aktörlerinden. usta bir oyuncunun ne kadar iyi rol yapabileceği kendisinde açıkça görülmektedir. allah uzun ve sağlıklı ömürler nasip etsin.

gözlük

astigmat kusurundan ötürü 1 numarasını kullandığım nesne. bilgisayar ve kitap ile ilgilenirken takıyorum yalnızca.

erhan ufuk

kurtlar vadisinin en sevimsiz en boş karakterlerinden biri.

hp

laptop alınmasını kesinlikle tavsiye etmediğim marka. servisi on üzerinden bir iki puanı anca hak eder. şarj olmadığı için servise yolladığım laptop 10 gün sonra düzeltilmeyerek eve yollandı. halbuki kağıtlarda bilgisayarın tamir edildiği ve sorunsuz çalıştığı yazılmakta. bugün tekrardan servisi aradım ve çözüm için yeni adaptör yollayacaklarını söylediler. ordan da bi hafta geçer. zaten yaz tatilimde oyun oynuyorum onun da yarısı serviste geçti, yazık.

kpss 2022

kpss tecrübesi bulunan bir öğretmen olarak sınavın ertelenmesini sevindirici bir haber olarak görüyorum. az çalışan veya ilk sınavda istediği gibi sonuç elde edemeyen adaylar kalan süre zarfını iyi değerlendirip sınava daha hazır girebilirler. özellikle öabt veya alan sınavlarına girecek olanlar gkgy sınavının kötü geçtiklerini düşünüp moral bozmamalı.

her sınavda olduğu gibi bunun sadece bir sınav olduğunu ve daha birçok sınavın bizi bekliyor olacağını unutmamalı. herkese başarılar, iyi şanslar efendim.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.