bugün

ergenliğim sırasında furya halindeyken sahip olmak nasip olmamış ama askerliğim sırasında 2 tane eskittiğim kaya gibi saat.*
askere gidecekler için, en başta alınması gereken malzemeler arasındadır. orijinali tercih edilmelidir. çakmasının ömrü maksimum 2 gündür.
3 sene kadar önce 8 liraya aldığım* saat.şuan bile çalışıyor pili bitmedi.kayışı koptuğundan gittim yine kendisinden aldım ama bu seferkisinin camı çatlamaya başladı günden güne aşağıdan yukarıya doğru çatlayıp gidiyor.ama tavsiye ederim beygir gibi saattir.kum, çamur, su demez karın tokluğuna çalışır.

son durum editi : o cam çatlaması öyle kaldı.bununda kayışı koptu.aynı pille hala masamın çekmecesinde inatla çalışıyor.
yarın çoğu yurdum erkeğinin bileğinde göreceğimiz saat markasıdır.

(bkz: ezel)
çocukluğumda edindiğim ilk saatim. baktığım zaman anılarım depreşir.
askere gideceğim için gelenek bozulmasın diye gidip aldığım saat.
ışık düğmesine... daha doğrusu tüm düğmelerine basmak biraz parmak ağrıtıyor.
ama dayanıklı ve "gözden çıkarılabilir" olması bu saati anlamlı kılan yegane özellik.
yanlış hatırlamıyorsam ilk saatim. tekrar görüşmek, pek çok kişide olduğu gibi bana da askere giderken nasip oldu.

15 tl, tayland malı, eminönü.

tüm 337. döneme selam olsun!
(bkz: görmemişin şeyi olmuş)
asker saatidir.
90'lı yıllarda neredeyse her iki kişiden birisinin kolunda bulunan efsane saattir.
şu an 3 liradan alınabilecek saat .kolpası olabilir bilemicem.
hala spor toto süper lig hakemlerinin bile maç yönetirken kullandığı ve çok olmasada saati aydınlatan bir ışığı olan saat.
bir zamanların muhteşem saati. hemen herkesin bileğinde görmeye alıştığımız ve hakkında, pilinin 4 5 yıl gibi bir süre bitmediği şeklinde söylentiler vardı.
çok ilginç bir şey farkettim.
son dönemlerde iş yapan dizilerdeki tüm sağlam karakterlerin(kavgacı, özel harekatçı vs vs) kolunda bu saatten var.
(bkz: ezel) (bkz: 8) (bkz: sekiz)
denize girerken, duştayken dahi takardık la bunu.
nasıl olsa su geçirmez diye.
kendimizi 007 james bond zannederdik sayesinde.
çocuk kafası harbiden güzel bişi lan.
(bkz: asker saati)
japonyalı casio şirketi yöneticileri şoklar içerisinde " hala en büyük satış rakamlarına sahip olduğumuz bu modeldir" diye şaşırmakta imişler.
bilmiyorlar ki türkiye de hali hazır her sene 3-4 milyon asker bu saati alarak askerlik görevini icra eder.

pili bitmeyen saattir. 7 yıl garanti veriyorlar ama bittiğini görmedim.
1991 yılından beri casio şirketinin en çok sattığı ve en büyük satış rakmalarına türkiye de ulaştığı saattir.
su geçirmez, düşse kırılmaz , parçalamaya çalışsanız inatla çalışır. sadece 2 yılda bir kayışı kopar o kadar.
çok yakın zamanda 1 adet alacağım mecburi. ve çarşıda fiyatlarına baktım tam 27 lira .
bir tane de bende vardı bu saatten. hiç abartmıyorum 5 seneden fazla gitti pili hiç değiştirmedim. bu beş sene içinde, camı çizildi, kordonu koptu, düşerken darbe aldı çeşitli yerlere sürtündü ve yine de bozulmadı. insan üstü bir alet bu arkadaş. evladiyelik lafını kesinlikle hak ediyor. *
en ucuz ve en kaliteli saattir. 90larda büyümüş kişiler için ayrı bir anlamı vardır bu saatin.
militan saatidir arkadaş.
gün itibariyle aldığım saattir.
90'larda çocuk olanların ilk saatidir. nitekim benim ilk saatimdi.
hakem saatidir.
(bkz: cassio de souza soares lincoln)*
asker saati olarak bilinir. fiyatları 15-20 tl civarıdır.
El kaide tarafından bomba zamanlayıcısı olarak kullanılan, 91 model saat. Casio'nun en çok satan modelidir. Basit, kullanışlı, retro. Görmek için: `http://galeri.uludagsozluk.com/g/casio-f-91w/`