bugün

Sahtesi vardı bende o bile kaliteli ve taş gibiydi bütün askerliği bitirtti bana.
bende bunun manyaklığı var. bir tane daha aldım. 450 lira olmuş amk.
Hep aynı model olsa bile en sevdiğim saat modeli.
sahteleri bok gibi olan saatken, gerçekleri evladiyeliktir.

sahtesi, askerdeyken ilk hafta (hiçbir darbe almamasına rağmen) bileğimde parçalanmıştı.
halen üretilmektedir. çok eskiden olduğu gibi Japonya'da değil Tayland'da üretilmektedir. yine de hala eski kalitesindedir. metal versiyonları mevcuttur, epey şıktır.
çok yoğun iş hayatı olanların için en iyisi.
Asker saati iken bir anda moda olan saat.
Ünlü saat markalarının çoğu dahil sağlamlık olarak hala bu saatin önüne geçen yok.
ister feriştahı ister en klası gelse bile f91w'den ölsem bile vazgeçmem.
94 yilinda ilkokul ikinci sinifa giderken hediye etmisti babam. 30 kusur yasina geldim, rolex datejust bile aldim ama yeri ayridir bu saatin bende.
Tezgahlarda 20 liraya almayanın dayak yediği saatti vintage ayağına 143,65 TL ye yerleştirme sanatıdır.
Retro, vintage ıvır zıvır lakaplı a168 kodlu metal bir versiyonu da çıkmış saat. Orjinal midir ki acep?
halen kullanılabilecek güzel bir saat.
Bir stempo değil.
askere giderken alacağım saat..
efsaneler ölmez...
görsel
saat dünyasının bal porsuğu.
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
ben askere giderken sağlam olsun sürünürken falan kırılmasın diye bundan almıştım. kızıma miras kaldı. pilini değiştirsem sapasağlam çalışır durumda. askerden geleli 13 sene oldu.
Rivayet odur ki; Mısır priamitleri yapımında yardım eden uzaylıların yine aynıları bin yıllar sonra japonya’ya bir ziyarette bulunmuş (1300-1400ler) ve bu saatin nasıl yapılacağı ve ne olduğu konusunda yazılar sunmuşlarıdır.
imparator kai-shio’nun bu işe pek aklı yatmasa da önemli bir mesele olduğunu düşünüp mühürlü sandığında saklmıştır. Taa ki Nisan 1946’ya kadar... imparatorun başına gelen meseleden haberi olan bir saat firması imparatora hitafen ama avrupai de olsun diyerek casio markasını kurmuş ve geleneksel saatler yaparken bu sandığın açılması ile f91w çağı başlamıştır.
Dünyamızdan değildir.
Işığı, kronometresi, alarmı, su geçirmezliği gibi özellikleri olan bu saat, özellikle o dönemin çocukları arasında bir hayli popüler olmuştu. “en güçlü ışık hangisinde?” “kim kronometrenin salisesini 00’da durdurabilecek?” gibi yarışmalar olurdu.

görsel
Gecen gun kendime bir adet edindigim saat. Evet askere gitme potansiyelim olmadigi icin saatci tarafindan anlasilmaz bakislara maruz birakildim ama olsun.
Yuzerken kronometreye ihtiyacim vardi, e haliyle su gecirmemesi gerekiyordu. Ne alsaydim?
(bkz: asker saati)
Dayıma benzeyen saat. Ne alaka bilmiyorum ama dayıma benzetiyorum...
6. Sınıfta aldığım saatim tık demeden yıllarca çalıştı birlikte askere bile gittik. Askerliğimin son demlerinde pili bitti ve maalesef pili değiştikten iki üç ay sonra mefta olmuştu. O.ç saatçi artık nasıl bir pil taktıysa. 8 yıl aynı pille çalımıştı halbuki gerçekten efsane bir saatti.