bugün

bugünkü orduspor-galatasaray maçı'nda müthiş bir futbol oynayan futbolcu. bizler burada yaklaşık 9 beşiktaş'lı hastası olduk kendisinin. bir de gözümün önüne bizim deli ibo* geliyo da. neyse.

edit: 2010 senesinden beri beğenerek izlediğimiz futbolcunun, 2 sezondur beşiktaş'ımız için mücadele ettiğini görmek gözlerimi yaşarttı sabah sabah.
bugün ki orduspor maçında sahanın en iyisiydi. yine önceki maçlar gibi güzel işler yaptı. hızlıydı, asistleri vardı, çok kolay adam geçiyordu ve çok çalışkandı. ileride büyük oyuncu olur bence.
orduspor maçındaki performansıyla ne kadar kaliteli bir oyuncu oldugunu göstermiştir. fizik,hız teknik ve vuruş, her açıdan iyi bir futbolcu. rijkaard'ın gözünden kaçmış olamaz.
geldiği günden çok daha ilerde olan, soldayken elinden geldiğince çalışıp çabalayan futbolcu. böyle devam ederse, rahat yer bulur bu takımda. peşindeyiz!
her geçen gün daha da etkili oynayan futbolcu. ben dikine oynayan futbolcuyu seviyorum. takımı hızla ileri taşıyor, takımın temposunu artırıyor. keita'yı da bu yüzden seviyorum. hata yapmaktan korkan, aman kaptırmayayım diyen futbolcu bir yerden sonra ayhan'a dönüşüyor. o yüzden hiç stilini bozmadan daha çok çalış caner.
galatasaray'a gelmek üzereyken son anda beşiktaş'ı tercih eden okan koç'u hatırlıyorum. o adam sağ kanatta estirirdi oynasaydı. ama artık caner'imiz var. o da estirecek solda. cimbom forması üzerine yakışıyor hani.
galatasarayın gelecek yıllarına damga vurmasını beklediğim oyuncudur. sonuçta rijkaardın elinde olan bir yetenek. bu fırsatı değerlendirebilirse ileride büyük bir oyuncu olabilir. galatasaray kewell'ı kaybettikten sonra yerine geçebilir.
başka bir takımdan transfer olduğu için pek dikkat çekmeyen ama galatasaray taraftarının patlama beklediği aydın yılmaz ile aynı yaşta olan futbolcu. her ikisi de 1988 doğumlular. yani önünde uzun yılları olan bir yıldız adayı.
Galatasarayımızın sezon sonunda en fazla 2.625 milyon avro karşılığında bonsevisini alacağı genç yıldız. Nereden mi biliyorum? şöyle efendim, Bu çocuğun opsiyonu GS de olan bonservis bedeli 3.5 milyon avrodur, Yamulmuyor isem Caner'in yapacağı 2. transferden Manisaspor %25 bonservis payına sahip. GS CSKA'ya 3.5 milyon avronun 3/4 ü olan 2.625 milyon avroyu vermesiyle bu transfer gerçekleşecek, Manisaspor ise Aydın Yılmaz bonservisi ile helalleşecektir. Hatta Serdar Eylik, Emre Çolak kiralık dahi verilebilir.

Maksimum değer hesabımca budur.

Futbol ekonometrisyeni r.c görüşüyle transfer gecesi.
asla bir hataya düşüp sol açık oynatılmaması gereken oyuncudur.oynayamaz demiyorum,oynayabilir.hatta çok iyi maçlar da çıkarabilir o mevkide ama eğer kendini savunmada biraz daha geliştirip sol bek oynarsa harikulade olur.defanstan çıkıp hücuma katıldığında vereceği katkı çok daha fazla olur.
bugünkü maçta harika oynayan oyuncudur. karlı zemine rusya'dan alışık olmasından mütevellit hiç mi hiç etkilenmemiştir.
tam anlamıyla tekmeye kafa uzatacak kadar hırslı ve gücünün son damlasına kadar savaşan genç yetenek. teknik kapasitesi de mükemmel. bonservisi bir an önce alınmalı bu adamın, sol tarafı koridora çeviriyor resmen.
şahane futbolcu. bu akşam gaziantep maçında sahada her yerde o'nun izlerini gördük. ayak basmadık yer bırakmadı oyun alanını belirleyen çizgiler içerisinde. bir de penaltı yaptırdı ama her maçta galatasaray'a biraz daha fazla zarar veren "şabani" nonda topu kaleciye nişanladı ve caner'in sunduğu penaltı uçtu gitti.
bu akşamki maçta takımın dinamosu olmuştur.
hergün daha fazla üstüne koyarak gelişimini sağlıyor. galatasaray ın arayıpta bulamayacağı türden bir sol kanat oyuncusu. bonservisi için şimdiden çalışmalar yapılmalı.
24 ocak 2010 galatasaray gaziantepspor maçı'nda moskova günlerini falan hatırladı heralde, şahane bir performans sergiledi. gayet diri, istekli bir oyun oynadı. penaltı yaptırdı. tebrik etmek lazım kendisini.
sözlükteki fanatik fenerlilerin hışmına henüz uğramamış topçudur. keşfedemediler herhalde. birkaç hafta sonra "abartılan futbolcu", "tekniği zayıf", "cinconun can erik'i" gibi söylemleri sık sık duyarız artık.

edit: siper alın, geldiler!
dos santos yerine bir santrafor alınması gerektiğinin 2 kanıtından biri olmuştur 24 ocak 2010 galatasaray gaziantepspor maçı itibariyle. diğer neden için (bkz: shabani nonda)
wederson'un başarılı bir futbolcu olduğu konusunda hemfikir olan edepsiz spor yazarlarının izlemesi gereken futbolcu. savunması iyi, gereksiz riske girmiyor, decisions 15 falan herhalde.
bi de wederson'a bak anasını satıym. korner kullanmadığı sürece bir adamın her ortası kendini savunan adamın baldırına çarpar mı arkadaş. meziyet lan bu. çeçe sineği gibi bi garip koşmak, stadın spotlarını vurur gibi frikik atmak. allahın manyağı. yok arkadaş, büyük takım topçusu değil wederson. melih gökçek'ten kime hayır gelmiş de fenerbahçe'ye gelsin.
caner erkin'e de ayrıca teşekkür ederim. sağlam tiksiniyormuşum wederson'dan, bir kez daha anladım.
volkan yaman'dan iyi olmayan gereksiz topçu. manisaspor zamanında iyi sikmişti rusları. 5 milyonu bırak 500 bin bile etmez.
galatasaray forması giyen futbolcu.
beşiktaş'ta oynasın dediğim fitbolcu..
peki, kewell ve baros sakatlanmasaydı biz bu çocuğun böyle olduğunu nasıl anlayacaktık dediğim futbolcu. her şer de bir hayır var işte bak gördün mü hanım.
aslında cska moskova'dan kiralanmıs futbolcu.
opsiyonu galatasaray'da olan ve ileride büyük bir oyuncu olma potansiyeli olan galatasaraylı. fenerbahçelidir ama böyle oynadığı sürece hiç sorun yoktur.