bugün

Bu ülkede iyice yaşanmaz hale geldiğinin bir diğer kanıtı. Amaç basını susturmak. Oda Tv davası da terör örgütüne destek diye başlamıştı bugün hepsi kumpas deniyor.
can dündar fikirlerini naif bir dille anlatmayı becerebilen başarılı belgeselci ve yazar. neyi anlatırsa anlatsın, kimi karşısına alırsa alsın bunu da çok düzgün bir şekilde yanıtlayıp; " eleştirilmeyen bir iş yapmayı istemem zaten" demiştir.

benim derdim bu adam kendi başına bu kadar korkusuz aynı zamanda tutarlı ve içten iken, koskoca devlet ne diye bu adamı tehdit olarak görüp onunla uğraşır. bu kadar kör göze parmak uygulanan gereksiz soruşturma devletin ve hükümetin itibarını da zedeler.

bu uzar gider, neden devlet opera baleden rahatsızlık duyar vb. neden kaldırmaya çalışır. bakalım daha neler göreceğiz...
Cahil cühela ya da karaktersizlerce anlaşılamayacak, anlaşılsa da kabul edilmeyecek olan ülkemin dünya standartlarında belgesel yapabilen ender insanlarındandır.
Bugün herkesin bir tarafından tutmaya çalışırken vıcık vıcık olduğu siyasi ortamda hiç eğilip, bükülmeden doğru inandığı yolda, kaçak güreşmeden, adalet duygusundan uzaklaşmadan ve de yargının arkasından dolaşmadan adam gibi gazetecilik yapmıştır. Cezaevine gireceğini, hak, hukuk ve adaletten bihaber insanların gevrek gülüşleri arasında bilerek gerçekleri savunmuştur.
"Olsa ne olur olmasa ne olur" teranesi aslında Can Dündar'ın da haber yaptığı gibi olsa savaş suçu ve vatana ihanet olur, olmasa o görüntüler nedir.
Belki de "Erdoğan'ın en uzun günü 17 Aralık" belgeseliydi bu kadar üzerine gidilme sebebi.
Sonucu aynı Ergenekon ya da Balyoz davaları gibi olacaktır, Can Dündar belki 3 yıl yatacak ve dava düşecek. Bugünün gevrek gülüş sahipleri hiç bir şey olmamış gibi gülecek başka konu arayışında olacaktır.
Komşu ülkeye silah göndermenin vatana yararı var mı?Yok.
Devletin yaptığı yasal mı?Değil.
MiT'in o sırada operasyon yetkisi var mı?Yok
Bu savaş kızıştıkça ülkeme gelen Suriyeliler ülke için sıkıntı yaratır mı?Evet.

Bunu söyleyen vatan haini. Yav he he.
Haber, kamunun bilme hakkıdır. eğer can dündar bize devlettin işlesiği bir suçu haber yapıyorsa vatan haini değildir. burada vatan haini devlettir. ve devletin yancılarıdır. Hala hükümetten yana olanlar kendilerini ve hükümeti temiz sanmasın. hepinizin sonu gelecek..
göz göre göre gitti..
tutuklanacağını bile bile gitti..
korkmadı ama gitti..
diğerleri dakikasında ülke değiştirirken, adam dimdik içeri girdi..

cesaret ister hayatı pahasına fikrini savunmak.. ne diyeyim, yürekli adammış..
benim vergilerimle suriyeyi kana bulayan devletin sırrını ifşa etmekle suçlanan ve tutuklanan usta gazeteci.

tarih siz ak koyunları yazıyor. bunların tüm hesabını vereceksiniz.

önce komutanlar, şimdi gazeteciler.
2 gündür bu ülkede ki adalete olan inancımı tekrar kaybetmeme neden olan gazetecidir. sadece muhalif olduğu için, gazetecilik faaliyeti yaptığı için tayyip erdoğan tarafından hedef gösterilmiş, tutuklanmıştır.

lanet olsun diyorum başka da bir şey demiyorum.
Ben de bu konuda bir çift laf söylemek istiyorum. Şimdi bu hükümetin hakimleri,savcıları,yalakaları ve geri kalan yandaşların hepsine söylüyorum. günü geldiğinde adalet diye sızlanmasınlar. O zaman geldiğinde sizin için de adalet olmayacak emin olun...!!!!
Ülkenin bilgi seviyesi:
-Uğur Dündar'ın kardeşiydi sanırım.
-Can dün dar bugün geniş pantolon giymiş.
-kardeşi var Cem komedyen..
-oo o şey o mahkum teröristlere silah göndermiş... Wtf?
Can Dündar = adını tarihe yazdıran yazardır . çünkü bizim ülkemizde bir yazar içeri atılmışşa bu iyi bişeydir şereftir yüzyıllar onu okuyacaktır tıpkı nazım hikmet ran gibi
ŞU TUTUKLAMA OLAYI GÖSTERiYOR Ki TÜRK MiLLETi ARTIK TAMAMEN YOZLAŞMIŞ BiR MiLLETTiR.
Yaptığı mustafa adlı sözde belgeselde atatürk'e ince dokundurmalar yapma gafletinde bulunan bir gazeteceydi. Akp falan sikimde değil biz dededen chpliyiz. Fakat dış istihbarat ajanslarının türkiye'deki piyonlarından olduğunu söyleyebilirim. Can dündar hem mustafa belgeselinde hem de bu son olayda bunu kanıtlar nitelikte hareketlerde bulundu. Banu avar, can dündar'ın köpekliğini yaptığı cia örgütlenmesini bir programda anlatmıştı. Onu izlerseniz can dündar'ı daha iyi tanımış olursunuz. Can dündar sadece bir gazeteci değil. masum olduğu söylenecek biri hiç değil.
(bkz: ben de gülümsedim)

dostlar böyle saçmalık olmaz, kim ne derse desin, bu adam gazeteci ve hükümetin yapmadım dediği bir şeyi yaptığını buluyor. Ki hükümet de bunu yapmadığını medyada ballandıra ballandıra anlatırken.. insanları kandırırken..

şimdi de hükümet; yaptıysam yaptım ne olacak diyor, yapmadım demiyor, yalanlayamıyor hükümet. e o zaman neden Can Dündardan bu kadar korktun? Sen de yalanlamıyorsun ki?

Sebebi; sevmiyorsun senin gibi olmayanları, al tutukla oyala 3-5 yıl sonra mecburen salarsın.. aslında sıkıntı onları sevmemen de değil.

kurduğun düzen herkesi doyurabilecek adil bir düzen değil..

bundan dolayı insanları ötekileştirmelisin, çünkü hepsini bu mantıkla doyuramayacağını biliyorsun.. yarısını doyurursun.

o da %50 seçmenin.. bunu da herkes net bir şekilde görüyor.

alet olmayın yalana, yalandan bu adamı harcamalarına izin vermeyin.. vermeyelim..
Aslanlar gibi çıkacaktır hapisten.. kindar neslin farkında olmadan şeref madalyası verdiği güzel bir adamdır. Ha bu arada; ''Ben bu ülkede yaşayıpta, başı belada olmayan adam'a adam demem.'' demişti bir başka güzel abimiz.
Başkaldıranı öldür ülkedeki olan pislikler göz önüne serilmesin serefşizler ülke böylemi gelişicek ha?
türkiye'nin utanç verici bir olayı daha.
(bkz: Uluslararası bir skandal)
Tutuklu "sözde" gazetecidir. Benzer hareketi bir Amerikalı "sözde" gazeteci yapsa muhtemelen idam edilir yada guatamalaya gönderilirdi. Avrupa'da da vatan haini damgası yer müebbet hapis yatar yada gizli servis tarafından suikasta uğrardı. Fakat bizim ülkede olunca hainlik bazı kesimler tarafından halk kahramanı ilan ediliyor. (bkz: selahattin demirtaş) Neymiş adam işini yapmışmış. Gazetecinin işi devletin istihbarat teşkilatını ifşa etmek yada yalan yanlış uydurma belgelerle lekelemek değildir.

Ayrıca can dündarın söylemlerine dikkat ederseniz, aynı şeyi söyleyen kesimlerin için de pkk olduğunu görürsünüz. Genel yayın yönetmeni olduğu gazetede "pkk çok cici, dağda yere izmarit bile atmıyor" gibi haberler yapmaktadır ki bu bile durumu açıkça gözler önüne sermektedir. Eee ne diyelim? Darısı diğer vatan hainlerinin başına.
daha dün casusluğun kralını yapanlar tarafından casus olmakla suçlanan gazetecidir.

(bkz: can dündar ın yaptığı casusluktur/#30383039)
cemaatin tuzağına düştüğü, gazına geldiği iddia edilen gazeteci.
bu söylemdekiler, daha düne kadar cemaat lideri dedikleri adama, fethullah'a, taparcasina saygı duyuyorlar, mübarek bir zaat olarak nitelendiriyorlardı.
iktidar ve cemaat arasındaki "çıkar" çatışmasında iktidardan, yani eli şimdilik güçlü olandan yana taraf olanlar, iktidar karşısında kim durursa dursun, şahsı, kurumu vatan haini ilân etmekteler.
cemaatin devlet içerisinde böylesine çöreklenmesinin hesabını sorumlularından yani, mevcut iktidardan soramayan güce tapan aciz kitle, hırsını muhalif kesimden almakta.
can dündar gazeteciliğinin gereğini yapmıştır. devlet sırlarını değil, hükümetin kirli savaş politikalarını ifşa etmiştir. vatana ihanet edenler, halkının değil, kendi menfaatlerinin doğrultusunda hareket edenlerdir.

ayrıca mit tirlarinin taşıdığı silahlar yardım falan da değil, düpedüz ticari metadır. devlet makamını kullanıp silah ticareti yapanlardan da gün gelir hesap sorulur elbet.

size bir sorum var, aziz yıldırım neden alaşağı edildi?
ergenekon davalarında yargılanan paşalarımızı görmezden gelen batı basını can dündar'ın haberini en baş satırdan vermiş. özellikle amerikan basını can dündar'ın tutuklanması haberiyle çok fazla ilgilenmiş acaba bunun sebebi can dündar'ın cia ile olan bağlantısı olabilir mi ?
romantist gazetecisi. tanımla başlayalım, sonra yorumumuzu ortaya koyalım.

muhalif olmak başka bir şey, ihtilalci olmak başka bir şeydir. Bugün herkes kabul ediyor ki 17/25 aralık bir ihtilal girişimidir. arkasındaki güç ise cemaat. kendisi bu paralel yapının yaptıklarını özgürlük ambalajına sokup, mit'in eylemlerini terörizm ile yaftalamıştır. özgürlüğün olmadığını iddia ettiği bir ortamda bu haberi yapabilmesi abes değil midir? bunu sağ cebimize koyalım ve devam edelim.

kendisi 90'lı yılların derin devletini a'dan z'ye biliyordu. ne dümenler çevirdiğini de. seçilmişlerin her zaman başının üstünde demokles'in kılıcı gibi sallanan gladyo'dan bahsediyorum. Hani avusturya'nın bir kumarhanesinde türkiye'nin başbakanı olan mesut yılmaz'a dayak atan gladyo canım.

Ayrıca asker'in önünde selam durulan, hakimlerin(ki teoride adaletin temsilcileridir) dahi askerden brifing alındığı dönemi ne çabuk unuttuk. o dönemde etliye sütlüye karışmayan Can Dündar değil miydi?

bir siyasetçinin kazığa oturtulmakla tehdit edildiği o dönem ne kadar özgürlükçü bir dönemdi, değil mi sayın seyirciler!?
tırların türkmenlere gitmediğini yazdığı için mahkum olan yazar, bunu söyleyen ise şu anda milletvekili.
can dündar yalnız değildir diye tt yapan dallamaların sikinde olmayan gazeteci.

irfan değirmenci bunların gerçek yüzünü göstermiş.

https://www.facebook.com/...u/videos/431475523707913/

can dündar gayet de yalnızdır. en azından arkasında türk milleti'nin olmadığını bilsin. can dündar'ın arkasında sadece gizli servisler vardır.
intihar haberi yapmış cesur gazetecidir.