entry'ler (68)

hayat felsefesi yapılacak en güzel söz

"Pişman olursam eğer ders çıkartamam. Bırak gurur duyayım yaptıklarımla, aynı çukura düşmemeliyim tekrar."

cinlerin türk olduğu gerçeği

(bkz: Kızılderililerin türk olduğu gerçeği)
(bkz: Bütün insanlığın türk olduğu gerçeği)
(bkz: Uzaylıların türk olabileceği ihtimali)

abdullah öcalan

Kendini tanrı ilan edip, yakalandığı zaman türk askeri karşısında ezilip büzülen, "ne derseniz yaparım" moduna giren, bebek katili, uyuşturucu taciri, on binlerce insanın kanı eline bulaşmış dünyada ne kadar türk düşmanı dış mihrak varsa hepsinin piyonudur. Hadi burada imralı da yattı rahat rahat lakin öteki tarafta nasıl yatacak diye merak etmiyor değilim.

izmir li kız sevgilinin aylık maliyeti

Maliyet yalnızca maddi değildir. Manevi açıdan da geniş bir mide ve mezhebe sahip olmak gereklidir. Zira izmirli kızların geneli tek eşli değildir.

dipçe: Hepsi değil, çoğunluğu.

erkek adam ağlamaz üşümez gülmez konuşmaz

Ağlamak, gülmek cinsi bir davranış değildir. Erkek adamda, kadında ağlayabilir. Zira duygusal tepkilerin hepsini her insan evladı verebilir. Bunun güçlü olmakla yada ağır başlı olmakla ilgisi de yoktur. Sadece insanın mizacı ile alakalıdır.

Erkek adam ağlamaz, yıpranmaz, yorulmaz mantığı ile zaten tepemize yeterince çıkıyorlar. işte erkek adamlık bunu bilip de fazladan beklenti için de olmamaktır.

türkler ve kürtler kavimler göçünde beraberdi

(bkz: Kürt diye bir ırkın olmadığı gerçeği)

sevişirken akla aşık olunan çocuğun gelmesi

Aşık olunan çocuğun aynı şeyleri sana karşı hissetmemesinin sebebidir.

atatürk yaşasaydı hdp den aday olurdu

Akıl dışı iddiadır. Bugün Atatürk yaşasaydı bundan 100 yıl sonra, şuan hitler nasıl anılıyor ise öyle anılırdı.

ateistlere sorulmak istenen sorular

Ateizm ve dinler konusu şahsi kanaatime göre yazarak ve özellikle de sanal ortamda tartışılması pek doğru değildir. Çünkü konu çok derin olduğu gibi anlatılması gereken şeylerin ifadesi yazarak çok daha zor olacaktır. Bu nedenle hiç bir ateistle durum tartışmasına girilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Sormak istediğim bir kaç soru var ve cevabları kendilerine de verseler benim için kafidir.

1- Ateist olarak yaşadın ve öldün, baktın ki islam gerçek ve Allah var. Ne yapacaksın? Cehennemin azabı karşısında "ben oynamıyorum yea" diyip gidebilecek misin?

2- Dinleri sevmeyebilirsin. Lakin bir yaradan korkusu olmayanın daha rahat suç işleyebileceği düşüncesine ne diyorsun? Veya kendinden daha büyük bir gücün hüküm sürmediği düşüncesi hiç içinde seni yiyip bitirmiyor mu?

3- Ateist olmanın yani inançsızlığının nedeni yalnızca dünyada ki adalet kavramına olan öfkenden kaynaklanıyor olabilir mi? Yani dünyada hiç bir suç işlenmeseydi bir yaradana inanma ihtimalin artar mıydı? Eğer artarsa neden bu dünyanın bir sınav yeri olduğu gerçeğini kabul etmekte zorlanıyorsun?

4- insan hatasız değildir gerçeğini göz önünde bulunarak bir dini inancı insan üzerinden yargılamamak gerektiğini hiç düşündün mü? Örneğin; "işid kafa kesiyor ve müslüman olduklarını söylüyorlar demek ki islam böyle bir şey" düşüncesi dünyanın yarısının inandığı dine bir hakaret değil midir?

5- Örneğin alkol gibi insan sağlığına zararlı olan ve insana zarar veren her şeyin daha üretilmeden (şarap hariç) yüzlerce yıl öncesinde Kur'anda belirtilerek yasaklanması ve haram kılınmasının nedeni ne olabilir? inanmadığınız Peygamber efendimiz Hz. Muhammed s.a.v, iddianız üzerine insanlığın daha mutlu ve sağlıklı yaşaması için mi bu kitabı yazmıştır?
Nitekim Kur'an içinde bir çok yerde bilimin henüz yeni keşfettiği şeylerin birer açıklaması mevcuttur. Bu nasıl mümkündür?

Cevapları bana iletmeniz şart değildir. Kendinize karşı dürüst olarak cevaplamanız benim için yeterlidir.

adolf hitler

2. dünya savaşı öncesinde onbaşı olup sonrasın avrupa ülkelerini teker teker ezip geçmiş führer ünvanlı alman askeridir. Hakkında sayısız iddia ortaya atılmış, ölüp ölmediği netlik kazanamamış ve eğer öldüyse cesedine ne olduğu açıklığa kavuşamamıştır. Tüm bu iddialar arasında en çok ilgimi çeken şüphesiz nikola tesla ile olan bağlantısıydı. iddia ya thomas edison rakibi olarak gördüğü nikola teslanın projelerinin desteklenmemesi ve onaylanmaması için yahudi lobileriyle anlaşmıştır. Bunun karşısılığında nikola tesla yahudilere amansız bir kin gütmüş geliştirdiği bir cihazla hitlerin zihnini kontrol etmeyi başarmıştır. Ayrıca 2. dünya savaşı sırasında alman ordusuna bir çok silah ve askeri araç geliştirerek bu denli güçlü olmalarını sağlamıştır. Bu hikaye bilim kurgu ürünümüdür yoksa gerçek midir tabi ki bilinmiyor lakin hitlerin vahşi olarak görülmesinin tek nedeni savaşı kaybetmiş olmasıdır. Zira amerika, israil, avrupa, rusya ve çin gibi devletler yaptıkları katliamlara rağmen çok az çevre tarafından vahşi olarak görülmektedir.

faşist ülkücüler

Bir faşist kürt / ermeni değillerdir.

antalyalı kızlar

Esmer kızların başkentidir. Lakin esmer sevmeyen beni hiç ilgilendirmemektedir.

silopi de tank mermisi ile katledilen çocuk

Pkk'nın evleri taraması sonucu öldürülen çocuktur. Zira bir insana tank mermisi gelse değil kucakla taşımak, tek parça halinde kalması mümkün değildir. Öldürenler kürt, öldürülenler kürt fakat her haberde olduğu gibi sorumlusu yine devletmiş gibi gösteriliyor. Belediyenin suruç'a pkk'lılar geldiği için polisin alana girişini engellemek amacıyla barikat kurması geldi aklıma. Sonrasında bir pkk lı provakasyon amacıyla bomba patlatıp diğerlerini öldürmüştü ve suçu da saniyesinde devlete atıldı. Devletin işi gücü yok, sağda solda canlı bomba patlatıp, tankla 2-3 tane sivil vuruyor değil mi? iddialarınız azıcık mantık taşısın, tatlı su hümanistleri sizi.

pkkyı masum gösteren medya

Yahudi medyasıdır. Söz konusu türk ve yabancı tüm kanallar yahudi kaynaklıdır. Pkk'nın israil güdümlü bir proje olduğunu zaten bildiğimize göre, çıkıp onları desteklemeleri gayet doğal. işin tuhaf yanı bunun basın özgürlüğü adı altında yapılması. "Siviller öldürülüyor" geyiğini geçtim de fox muhabirinin "Türkiye, pkk'ya teşekkür etmeli" dediğini duydu bu ülke. Şimdi sen bu adamı tutuklarsan yada kanalı kapatırsan devlete düşman bir çok sivil toplum örgütü ve farklı siyasi ideolojileri destekleyen gruplar anında minyatür gezi parkı eylemlerine başlıyor. Onlar için neyi desteklediklerinin bir önemi yok, tek dertleri "devletin karşısında durayım" yada "acaba böyle yaparsam devlet biraz daha zayıflar mı?" düşüncesi. O nedenle bırakın havlasınlar. Havlayan köpek ısırmazmış.

devlet terörü

Yaklaşık 10 civarında farklı terör örgütünü barındıran Türkiye'de olmayan terör şeklidir. O da eksik kalsın artık.

kızların kaslı erkeklerden hoşlanması

Yalnızca dış görünüşe tav olan kızlarda gözlemlenen bir durumdur. Çoğunun sonu "beni aldattı, beni terk etti" diyerek biter. Ayrıca bu kızlar, erkeklerin duygusuz ve odun olduklarını iddia edenlerdendir.

(bkz: Suçu her zaman karşı tarafta aramak)

tecavüze uğradım yalanı

Öncelikle konunun bakire kalmak yada dinle alakası olmadığını kalın çizgilerle belirtmek istiyorum. Son zamanlarda aşırı derece sağdan soldan, yandan arkadan duyduğum bir durum bu. Bakire olmayan kızlar kendilerine herhangi bir sorumluluk yüklenmemesi amacı ile "tecavüze uğradım" temalı saçma bir senaryo üretiyorlar. Bu senaryoların çoğunda kız tarafı alkollü ve çok sevip, güvendikleri erkek arkadaşları tarafından istemsizce cinsel münasebete maruz kaldıklarını iddia ediyorlar.

Hayır yani, çıkıp deki "istedim yaptım" yada "güvendiğim için yaptım" bu senin kararındır veya hatandır artık adını ne koyuyorsan. Lakin neden kendini bir acındırma ve bir drama içerisine sokup, erkeği de ağır bir tecavüz gibi yükün altında bırakarak kulaklarının çınlatılmasına sebep oluyorsun?

türkiye cumhuriyeti 1950 yılında kurulmuştur

Tek partili dönemin bittiği tarihin ironiyle anlatılmasıdır. Atatürk bir diktatör olmuştur lakin şahsi kanaatim dönemi içinde iyi bir diktatördür. Asıl problem Atatürk'ten sonra gelen ismet inönüyle devam etmiş diktatörlüktür. Ülkeyi de mahveden ve kuruluştan sonra ki kazanımları parça pinçik eden bir dönemdir. Şuan ki chp liler bağıra bağıra "demokrasi" kelimesini kullanmaktalar fakat 1950 yılına kadar yaklaşık 60 civarında partiyi kapattırmalarını ve bir çok siyasetçiyi yargılanmaksızın astırmalarını görmezden gelmektedirler. 1950 yılına kadar fiilen osmanlı yıkılmış olsa da rejim değişikliği yapılmamıştır.

14 aralık 2015 pkklıların sivillere saldırısı

Haberin kaynağı : http://www.ntv.com.tr/vid...ar,lliHRTmucUeSkJdTbFvcaw

Say say bitmeyecek söyledikleriyle yaptıkları çelişen, insanların ıq oranının kromozom sayısından küçükmüş gibi gören, hainlikte sınır tanımıyan ve her geçen gün daha fazla iki yüzlülük yapamazlar dediğimiz halde yine hayretler içerisinde bırakan bu örgütün kendisi gibi iğrendiren eylemi.

Aslında söylenecek çok söz var. Örneğin bir ilimizde sokakta "ölüyorlar, siz sessiz kaldığınız için ölüyorlar" diye bağıran terör yandaşlarına, "ölen kim ve neden ölüyorlar?" diye sormak lazım. http://www.youtube.com/watch?v=LBSM7V-IQaI

Bir başka ilimizde "devletin yaptığı kürt halkına karşı etnik temizliktir" yazılı pankartlarla eylem yapanların, kürt halkına çektirdikleri zulmün sebebini sormak lazım.

Twitter hesabından "Bırakıp gitmeyeceksin, terk etmeyeceksin. Bir gün geri dönmek istersen yüz bulamayabilirsin" diyerek pkk nın elinden kaçan bölge halkına sözde göz dağı veren bir milletvekiline, "kimin toprağından kimin vatandaşını kovuyorsun?" diyerek hesap sormak lazım. görsel

Ayrıca;
(bkz: Mitin gerçekleştirmediği eylem)

bir penisin çalışma prensibi

Tamamen kendi hayat prensipleri ve felsefesi vardır. Kimse tarafından yönlendirilmeye gelmez. Lazım olduğu zamanlar ortalıktan kaybolur. Lazım olmadığı zamanlar her işe atlar. Fazla agresif olabilir ama havasını aldın mı balon gibi de söner.