solculuğu hala protest olmak, ulusalcılık, "chp" sananların kabullendiği olgu.

sol, sol diye gezdiğiniz şey aslen "marksizm"dir.

yok ben solcuyum ama marksizm saçmalıktır diyen insan gördünüz mü mesela? ya da marksist bakış islamla çelişmez diyen?

göz var izan var. orasından burasından çeke sündüre mezhep mezhep ayırıyorsunuz solculuğu ya ironiksiniz hakkaten.

(bkz: şeriatçı komünist) *
Çıkan sigara yasağından sonra serbest bir içim alanı olarak cami avlusunu kullanan kişidir. Solcu olup olmaması farketmez , kısaca sigara tiryakisidir.
imam efendiyle konuştuk canın sağolsun dedi.*
hala solcuğu "ateistlik, dinsizlik, allah'a inanmama, gavurluk" gibi manalara geldiğini sanan sik kafalıların şaşırdığı durum.
(bkz: komunist imam)
(bkz: hz muhammed in kominist olduğu inancı)
(bkz: komşusu açken tok yatan bizden değildir)
(bkz: Solcuları inançsız sanan zihniyet)
Sol kurulu sisteme karşı alternatif üretir gençler yapmayın -
(bkz: parayla imanın kimde olduğu bilinmez)
islamiyetin temelinde de bir sosyalizm gerçeği olduğunu bilen solcudur.
müslümandır.
her müslüman gibi oda islamın şartlarından birini yerine getirmektedir.
kerhaneye giden sağcıdan farkı yoktur.
camiye gidip sol görüs icin dua eden solcudur.
--spoiler--
ne olursan ol yine gel
--spoiler--

artık ezberleyelim bu güzel cümleyi. işimize çok yarayacak...
ne güzel kategoriliyoruz insanları.

solcu; dinsiz.
gothik; verir
uzun saclı; gay.

vs vs..

çogaldıkca önüne gecilemeyen cıg haline geliyor. ne yazık..fikirler, davranışlar, idoller artık kapılı kutu haline almak zorunda kalıyor.

rockcı biri hiç sanat müziği dinlediğini itiraf edemiyor,
gothik bi kız aslında ilk birlikteliğini eşi ile yapmak istediğini belirtemiyor,
ve solcu bi adam camiye dinin verdiği emri getirmek için cekinerek gider oluyor..

insanlık bunun neresinde?
ya da nerde kaldı dinin hoşgörüsü?

biz mi kirletiyoruz , yoksa kirletmeye izin mi veriyoruz?
ya da kirlenmek mi işimize gelen?

önyargılar oluşturarak her seyi her kesi bi kategorıye sokuyoruz; sonra, kötü davranmalarından bahsederek şikayet ediyor ve suclu arıyoruz.

yazık..

oysa, din der ki; iyilik göstere göstere değil gizli yapılır.

ama buna ragmen gösterişler ile gözlerimizi boyuyup o'nları müslüman ya da dinine baglı kabul edebiliyoruz.

ve mevlana der ki; kim olursan ol gene gel..

oysa, kim olduguna bakıyoruz; uzun saclı bı solcu, mini etekli kadını dinsiz ilan edebiliyoruz..

yazık..
kendi kendimizi sadece kirletiyoruz.
(bkz: ülkesini soyan milliyetçi)
edit: (bkz: camiden çıkmayıp ülkesini pazarlamakla mükellef olan vatan haini)
solcular dinsizdir diye bir kural yok. sömürüye karşı çıkmak ile ibadet etmek çelişmez. solcuların camiye gitmesi normaldir. anormal olan dinbazların kerhanede "zina" yapmasıdır.

yapıyor musunuz?
islamdaki eşitlikten yola çıkan solcudur.
camilerin ozel mulk olmasini icine sindiremeyecek solcudur.
(bkz: camiye giden kapitalist)
(bkz: allah gozunu doyursun)
Garipsenecek bir durum değildir. Her solcu dinsizdir diye bir kaide yoktur.
caminin kalıplaşmış cemaati tarafından kuşkuyla karşılanır. geçen ay, uzuuuuun bir süre sonra cumaya gitme kararı aldım. komünüst paltosu diye tabir edilen boy paltom ile girdim içeri. beni kapıda gören yaşlılar heyeti organize bir şekilde kafalarını çevirip bakmaya başladılar gördükleri gibi. kendime yer bulana kadar bu göz hapsi devam etti. hayır sanki camiyi kundaklamaya geldik mına koyiiim. neyse bu da böyle bir anımdır işte. bi daha kine salı gideceğim camiye, hem daha tenha olur.
camiyi örgütlemek için gidiyor olması ihtimal dahilindeki solcudur.*
sınıflandırmalar diyarından sacmalıklar sacmalıgı bir kategorize etme olayıdır. memleketimde bu zihniyetin oldugunu gormek beni acıma duygusuna gark etsede, acımaya deymez bu zihniyete diyerek kendimi vazgecirmekteyim..
ulkede sag ve sol oldugunu zanneden , emperyalizmin gazladıgı tayfa artık ozune donerse sayet boyle sacma sınıflandırmaların olmadıgı bir ulke gorebılecegız.
laikliği anlayamamıs hatta hakkında fikri olmayan veyahut yanlıs bilgi sahibi olmasına ragmen o bilgilere sımsıkı sarılmış sınırlı beyınler, ne zaman beyinlerinin işlevini farkedeceklerse işte o zaman akla ve mantıga uygun konularda da yazılar yazılacaktır.
ben müslümanım diyen solcunun islamın şartlrından birini yerine getirmesidir.
Uzun saçları, Che atkısı ve Dövmeleri var ise pek bir garipsenecek solcudur.*

(bkz: lenin merkez camii)
camiye giden eşcinsel,camiye giden travesti,camiye giden gomanist,camiye giden imam ve camiye giden vatandaştan farksızdır.
ya solcudur ne yaptığını bilmiyordur.
ya camiye gidiyordur ama ne olduğunu bilmiyordur.