bugün

c++ veya c ye göre daha basit olandır. görsel, masaüstü programlama için kullanımı idealdir.
içinde bir dünya komut barındıran stüdyosu ile her şeyi yapabilirsiniz...

Not: Bunu dandik işlem yapan insanlar... Anlayamazsınız!
java nın rakibi olan yazılım dilidir.tek sorunu framework nedeni ile sadece windows platformlarında çalışması beklentimiz flash player gibi patlamaması ayrıca orta seviye bir dildir.
bilgisayar meslek lisesinden mezun olanların bi bok biliyormuş gibi bilgisayarla ilgili her cümlesinde kullandığı ifade.
javanın kopyasının az değiştirilmiş halidir. Kanımca java kadar ağır değildir. ancak yine de bir java değildir.
.net ve mono frameworkleri üzerinde çalışan microsoft dilidir. microsoft bu dile çok büyük yatırımlar yapıyor ve geliştirilmesine devam ediyor. java ile sürekli karşılaştırılır. javaya nazaran çok az daha esnektir. fakat multiplatform desteğinin olmaması, sadece windows cihazlarda çalışması c# için kötüdür.
java'nın tahtına oturmak için microsoft'un çıkardığı bilgisayar dilidir. lambda desteği ile javaya şu aralar fark atmış durumdadır. * umarım oracle dan sonra java biraz olsun düzelir.

bu arada c sharpın en büyük artısı editörüdür. (bkz: visual studio) *
anders hejlsberg demek yeterli olacaktır.

bu arada java 8 de lambda desteği sağlıyor. tabii java'nın değiştirilemeyen bir sinir özelliği var. yavaşlığı, hantallığı ve bugları.

onun yerine scala kullanın.
bu saatte çalışıyor olmak epey yorucu, gözler yer çekimine yenilmemeye and içti!
label1.text="kullanmasını bilene zevkli bir dildir.";
eğlenceli bir dildir. yapabilecekleriniz hayal gücünüz ile sınırlıdır.
sql server'a erişip, veri kaydedip silmeyi öğrendiğim programlama dili.
c/c++ 'a göre çok daha fazla kütüphaneyi standart olarak bünyesinde bulunduran programlama dili.
(bkz: hello world)
Bir zamanlar bildiğim programlama dili. Unuttum şimdilerde.
profesyonel olduğum dildir bir çok çalışmam bulunmaktadır.
Do diyez dir. Bir notadır. Dizisi de vardır minörlü. Hatta Chopin in bir noktürnü bu dizide idi.
üniversitelerde artık iş imkanı olmayan delphi, cobol gibi programlama dillerinin yerine öğretilmesi gereken modern dillerden biri. uzmanı olduğum yazılım dilidir. windows ortamında geliştirme yapabileceğiniz gibi mono tarzı uygulamalarla programınızı cross platform yani her ortamda çalışacak hale getirebilirsiniz. visual studio ile geliştirme yapabilirsiniz. visual studio size derleyici, hata yakalayıcı ve kod editörü sağlar normalde bu 3 işlem ayrı ayrı yapılırdı. derleyicinin görevi yazdığınız kodların makine diline çevrilmesini sağlamaktır zira bilgisayarlar c#, java, delphi falan anlamaz tek anladıkları 1 ve 0 dan oluşan makine dilidir.
if idi for idi bir yazılım dili. bunca yıllık yazılımcıyım böyle tanım görmedim. o neydi la?

''ben de sana bayılmıyom zaten tembel teneke seni''

(bkz: c sharp ı dile getiren adam)
Grafiksel arayüz geliştirme platformudur.

Edit: ne çok yazılımcı varmış be.
Java ve Android ile birlikte kendisini tozlu raflara kaldırmaya hazırlanan Microsoft'un Nesneye Yönelik Programlama dilidir. Sevmem kendisini.
her şey böyle başladı.
--spoiler--

console.write("merhaba dünya");

--spoiler--
chopin-nocturne c# minor.
edit:ne var yarrağım elit olmak klasik müzik dinlemek suç mu amına koduğumun yerinde.
oldukça gereksiz bir dil. arkadaşlar selamün aleyküm iyi geceler. ben bir bankada güvenlik görevlisi olarak çalışıyorum. pek konuyla alakam yok ama uzaktan geçiyordum ki çok gereksiz bir dil gibi geldi bana. hadi inkilizce olur fığansızca olur ama c sharp ney lan? bizim çolcuğumuz var çocuğumuz çoluğumuz var.
anonim sınıf yaratarak dinamik olarak local işlemler gerçekleştirebilirsiniz. örnek şöyle;

var sinifDegiskeni = new { Nitelik : "Haydaaa", Nitelik2 : 1992 }

gibi. sonra da sinifDegiskeni.Nitelik şeklinde çağırabilirsiniz.

bunun neyini eksilediniz şimdi.