1. 1.
  Ergün Penbenin babası zannettiğim kişi.
  (bkz: beyefendi futbolcular)
  1 ... osmanthegral
 2. 2.
  giresunspor da oynamış en kariyerli futbolcudur. * *
  3 -1 ... hipernova
 3. 3.
  şu sıralar etimesgut şekerspor teknik direktörlüğü yapmakta olan, galatasaray'ın efsane futbolcularından. türk futbol tarihinde, en çok taraftarın gittiği jubile maçlarından biri kendisine aittir. bir diğeri için; (bkz: mehmet özdilek)
  1 ... fowler
 4. 4.
  11 ekim 2008 türkiye bosna hersek maçı'nda ilk defa taraflı yorum yaptığını gördüğüm eski futbolcu yeni yorumcu. top daha batuhan'a gelmeden başladı eleştirmeye sakatlanana kadar da eleştirdi. servet adamını kaçırdı volkan erken çıktı gol oldu cüneyt tanman ise suçu o sırada adamını tutan ibrahim kaş'a buldu ve ibrahim kaş'ın yerine kendi takımında oynayamayan 35 yaşındaki emre aşık olmalıydı dedi.
  -2 ... delgado
 5. 5.
  yorumculuğunda hatalar bulunabilir belki ama selçuk yula'dan sonra kendisi için şu söylenebilir herhalde: şeker ne ki bal ne ki
  1 ... suicidal imbecile
 6. 6.
  bosna hersek maçını fevkalade tarafsız yorumlayan efsane kaptan.

  kaptan, batuhan'ın oyununu eleştirmemiş, bosna defansına göre o pozisyonda mehmet yıldız gibi daha güçlü ya da aynı zamanda yerden de oynayabilen bir uzun tercih edilmeliydi diyerek bizzat fatih terim'i eleştirmiştir. yenilen golde volkan'ın hatasını belirtmiş, kaş'ın yerine de avrupa şampiyonasında oynayan emre aşık'ın olabileceğini ama onun da takımında forma giymediğini belirtmiştir. oyunun ilerleyen zamanlarında mesela sabri geriden bir top çıkarıp spikerden övgü alınca, cüneyt kaptan az evvel de kaş'ın müdahalesi çok önemliydi diyerek onu ayırmamıştır mesela.

  ama maalesef, bizde holiganlık öyle hale gelmiş ki... adamın batuhan'ın yerine şu olsaydı derken batuhan'ın oyununu mu yoksa batuhan'ı tercih eden teknik direktörü mü eleştirdiğini dahi daha anlayamıyoruz.
  -1 ... nevai
 7. 7.
  beyefendiliği dillere destan galatasaray kaptanı.

  lale orta'nın kendisiyle ilgili anısı:

  "orta hakem olarak ilk kez bir maça atanmıştım ve galatasaray maçı idi. cüneyt tanman beni görünce arkadaşlarına döndü ve uyardı: tek itiraz istemiyorum."

  işte böyle saygılı ve beyefendidir. günümüzde böyleleri pek bulunmaz. endüstriyel futbol falan...
  3 ... sadaeke
 8. 8.
  1988/89 sezonu şampiyon kulüpler kupası yarı finalinin izmir atatürk stadında oynanan ikinci ayağında takımının tek golünü kaydetmiştir. beyefendi tanımlaması üzerine bu kadar yakışan ender sporculardan. (bkz: 19 nisan 1989 galatasaray steaua bukres maci/#3305469)
  -1 ... metinmilli
 9. 9.
  galatasarayın yeni sportif direktörüdür.

  http://twitter.com/srfydn/status/51272640001875968#
  ... rivne
 10. 10.
  bozulmadan kalan, sağlam karakterini bu yaşına kadar koruyan adam.
  1 ... birinci nesil yetkili