bugün

bir kızın bir erkeğe ayrılırken söylediği laf.
Tanıtım fragmanını ilk izlediğimde önce kuymcu reklamı sandığım ardından başroldeki kadın çıkıp bişeyler dediğinde sigarayı bırakın tarzi bi kamu spotu heralde dediğim fragmanın sonundaki yakında trt 1 de yazısını okuyunca dumura uğradığım dizidir.
güzel giden dizi. ne çok iddialı ne de hafif ortada giden tadını bozmazsa götürür.
güzel dizi ilk başta aile bakanlığı tarafından yaptırılmış gibi görünse de çok daha fazlasını barıundırıyor.
başroldeki nisa fenomen olacak kıvamda oyunculuk sergiliyor. sağlam senaryoyla fena yürür. zira yaptığı her çılgınca iş tarafımdan pek şaşkınlıkla karşılanmadı.
cemal toktaş (yusuf ) yeliz kuvancı (nazlı) güzel bir seçim olmuş.
izleyin izlettirin
Hakkinda soylenecek bir suru olumlu sey olup neresinden baslanacagi bilinmeyen dizi. kesinlikle onerilir. orijinal karekterler ve senaryosuyla dizi tarihimizdeki ilkleri goreceksiniz. yabanci dizi tadindadir.
çok güzel dizi vesselam. her bölümde farklı hikayeler işleniyor. dolayısı ile gereksiz sündürmeler yaşanmayacak. ayrıca nergis öztürk çok karizma olmuş.
güzel devam eden hikayesi var
müzikleri güzel seçilmiş.
ilk bakışta boşanmak istemiyorum tarzı bir program sanılabilir ama izleyince dolu olduğu ortaya çıkıyor.
son bölümde nisa yazıcının nazlıya söylediği dosyaları şuraya koyalım nazlıcım sana birşey olmasın cümlesi bendede yusufun verdiği reaksiyona sebep oldu.
nisanın ailesi bir başka harika sitcomlara taş çıkartacak malzeme var.
severek izliyoruz.
başrolünde behzat ç çakması bir karakterin oynadığı,izlerken amatör film tadı veren dizi. oyunculuklar çok berbat.kadın behzat ç yaratmaya çalışmışlar ama olmamış çok eğreti duruyor. biz behzat ı doğal olduğu için sevdik.
ilginçtir ama hipnoz etmiş gibi karşısında kendini izlettiriyor bir dizi. her bölümün içine gizli saklı bir çok hikayeyi koyduklarından belki.
güzel aile dizisi.
cep telefonlarına dizinin konusunu, sloganını vs göndererek izleyin nolur diye yalvarırcasına saçmalıklara girilmesiyle başlamadan kıymetsizleşmiştir.
her hafta değişik konuları işleyip sonuçlandırıyor. baş roldeki kahramanların da küçük sırlarının her bölümde yavaş yavaş açıklanması diziye akıcılık katıyor. konusu farklı, ailecek izlenilebilecek sürükleyici dizi.
dün akşam yayınlanan bölümde trende bir altın çalınma vakasına rast gelip çözmeye çalıştılar. o değilde altın çalınan aile 2 yılda yaprak dökümü dizisiniz anlatmaya çalıştığını bir bölümde oldu. ali rıza'nın başına gelen 1 bölümde adamın başına geldi. ilginçti. güzel dizidir.
ilk bölümlerini izlediğim ancak daha sonra takip edemediğim dizi. trt 1'de cuma akşamları yayınlanıyor.
dizinin başrollerinde nergis öztürk, yeliz kuvancı ve cemal toktaş oynuyor.
başroldeki kadının aşırı itici olduğu dizi.
9. bölümdeki notre dame kamburu sonradan kevin costnera dönüştü.
filmin başına ve sonuna bakmanız kafi
http://www.youtube.com/watch?v=QKZWT_Ufzwc
trt çıtayı iyice yükseltmiş. bayıldım insan kendini kaptırıyor resmen.
cevdet tam sopalıksın .
buradaki bostancı başı leyla ile mecnundaki cengiz handır.
fotoşop terk için kusura kalmayın
görsel
nazar değdi diziye son bölümü çok kötüydü. avni nin o kadar saf hali sonra aslan kesilmesi çok kötü rol yaptı. önceki bölümlerde heyecanla izlerken bu bölümde çok sıkıldım. umarım bugün eskisi gibi zevkli geçer. zira bu kadar kaliteli dizinin her zaman devam etmesini isteriz.
cuma akşamları evde kumanda kavgasına neden olan dizidir. izlenmeye bir başlayınca da bırakılamayan dizidir. her hafta değişen macerası ile duygusal hikayeler izlettirir seyirciye... nisa ve ailesi sağlamdır.
yalnız bostancıbaşının o herşeyi öğrenme, bulma, yakalam konusundaki inanılmaz becerisi insanı hayretlere ve şüphelere sürüklemektedir-ki aylar önce sanırım eski bir meslaktaşını da lunaparkta öldümüştü, ya da en azından biz öyle sandık- mit misin, cia misin, fbi mısın nesin kardeşim, son bölümde kapkaççıyı paketledin. bir ara bize bunu bir açıklayın, zira bostancıbaşı emekli...

nisanın oğluşları çok şeker... ama büyük olan geçen bölümlerde gönül işlernde saçmaladı resmen, tipik maymun iştahlı ergen, n'olucak. nisanın annesi de çok tatlı, her eve lazım. bayılıyoruz ailecek.

nazlıdiziden mi ayrılıyor, anlamadım, son birkaç bölümdür bir afra tafra, yusufu ve bizi çıldırtmalar. yeni gelen ahu gözlü kız mı geçecek yerine? yani iyice gıcık oldu, gidiyor mu ne? oyuncuyu seviyoruz ama nazlı fıtık ettin bizi yani.

yusuf, sen ne dilsiz, basiretsiz adamsın? bir tek ananı azarlarken mi dilin çözülüyor? bir konuşamadın, bir kendini anlatamadın kıza yahu. sen ahu gözlü kızla evlen, biz onay veriyoruzi e hadi!

arada bir bölümler çok sıkıcı oluyor ama % 80 iyidir. yola devam, biz de kumanda kavgasına.
özgün bir dizi. Yalan dünya yahut bizim okul'dan iyi dizi.
gayet de hoş olan trt dizisi . ehh malum diger dizilere bakacak olursak yasak ilişkiler uygunsuz sahneler vs vs oturup ailece izleyebileceğimiz türden gayet de güzel gerek konusu gerek oyunculuk açısından bi dzi yani .
izlerken kesinlikle sıkılmadığım tıpkı lost gibi 'böyle bitmesin' dediğim dizidir.
trt'nin son derece kaliteli ve konulu dizisi.

süper baba 1, böyle bitmesin 2.
o derece.
tam anlamıyla aile dizisi.

bir çok konuda da bilgilendirici aslında. özellikle dizinin iş ortamının "aile bakanlığı" olması sebebiyle birçok aile içi konusunu ekrana taşıyolar. e kendi içinde çelişen noktaları, eksik yerleri, törpülendiği kısımları yok değil ama bu bile yeterince iyi bence.

bunun dışında dizi mantığı aslında biraz da "yabancı dizi" mantığı. yani her bölümde farklı konuk oyuncularla farklı hikayeler ama arka planda da ana karakterlerimizin hayatı...

bi de karakterler var ki aslında en izlenesi yanı burası. nisa yazıcı karakteriyle yarım yarım yardıran nergis öztürk şahane bence. nisa'nın işyerinde çözdüğü vakalar nekadar ciddiyse evindeki vakalar bir o kadar eğlenceli ve sit-com tadında oluyor. ayrıca gençlerimizden yeliz kuvası, cemal toktaş, büyüklerimizden tomris incer falan fazlasıyla izlemeye değer. nisa'nın trajı-komik halleri nazlı'nın psikolojik analizleri, yusuf'un avukatlık taktikleriyle yabancı dizi mantığıyla yerli dizi anca bu kadar yapılabilir dedirtip izletiyor kendisini.

senaryo kısmında tökezlediği yerlerde oluyor elbet hani "kim diyoki böyle bi' şeyi" ya da "kim yapar bunu ya" diye saçmaladığı yerler oluyor ama bazen de öyle replikler yazılıyor ki "oha ne kadar doğru lan" da dedirtebiliyo yani. ama özellikle nisa'nın repliklerine dikkat edin, lafı gediğine oturtuyor valla, bi de ben çok gülüyorum ona ya *

editledim: nisa'dan bu kadar bahsedip çay aşkından bahsetmezsek ayıp olur deyip editleyeyim dedim. kadın çay manyağı, yani o da bizden biri *

velhasıl güzel dizi, izleyin bence. cuma akşamları trt1'de 20:00'da

--spoiler--

mesela masum kibri diye bişeyden bahsettiler bir bölümde, işte o repliği kim yazdıyla harbi tebrik ediyorum ya. nisa nazlıya diyor;
"sen bu hikayedeki masum kişisin ama sende masum kibri var kızım"

sonra bi bölümde nisa nehrin karşısında bi deli görüyor deliye öyle bi bakıyo ki deli sopasını saklıyo, deli deliyi görünce sopasını saklar hesabı... ince ama güzel bi ayrıntı bence...

bi bölümde de evde langırt turnuvası yapılıyo ve nisa langırt sevdasını şu cümleyle anlatıyor; "ıssız adaya düşsem yanıma alacağım 3 şeyin 3ü de langırt olur be"

yine nisa'dan inciler; "yoğur koydum dolaba bugün başım galaba"

bitane de bostancı başından "ben sevmesini gizli seven bi adamım"

--spoiler--