bugün

Güzel bir dizi. Beğenmeyen gitsin kiraz mevsimi izlesin.
trt 1'de şu an şu dakika gösterilmekte olan dizi. artık nasıl bir diziyse, bir saat önce "hadi hadi çabuk hazırlan çıkıyoruz" diye beni panikleten babamı ekran başına kilitlemiş, evden çıkmamızı engellemiş olan hede. "önyargı nedir? neden oluşur?" konulu akademik çalışmamıza örnek teşkil edebilecek hadiselerden biri işte.

sırf bu yüzden daha izlemeden nefret ettim. ah baba ah.
Böyle bitmesin hiç bir şekilde bitmesin.
trt'nin güzel dizisi.

aile ve sosyal bilmemneler bakanlığını övmek için çekilmiş olduğu belli.
sanki gerçek hayatta böyle.
Güzel dizi, farklı konuları ele alıyor.
fena olmayan dizi.
az önce tarihin en saçma aile kavgası yaşanmış dizidir.
ayrilikta ayrilmak istemeyen tarafin soyledigi acinasi sozdur.
ayrilikta ayrilmak istemeyen tarafin soyledigi acinasi sozdur.
trt'nin ilginç dizilerindendir. zevkle izlenir. her bölüm iyi oyuncuları konuk eder.
bana ismi ile yıllar önce oynamış bir diziyi hatırlatmaktadır. (bkz: böyle mi olacaktı)
hakkında pek atılıp tutulmamış yani sanıyorum ki bir bölümünü izleyen gelip de yazmıyor buraya. ben ilk çıktığı zamanlar izlememiştim. sonra bir şekilde tanıştım ve ilk bölümden itibaren seyrettim.

sonuç olarak beğendim. neden derseniz kamu spotu gibi gözüküyor bazı yerler ama biraz neşe biraz samimiyet katmışlar ve bu dizi olmuş.

bir çocuklar duymasın yapmacıklığı yok en azından.

izlemeyenler için karakterlere değineyim:
nisa: polistir, deli doludur, çayı sever, çocuklara düşkündür.
latif: nisanın eşi. eski istihbarat çalışanı, gizli bir takım işleri yürütüyor. ailesine düşkün.
nisanın annesi: atasözleri var.
çocuklar: birisi zeki işte diğeri normal.
nazlı: psikologdu ya da onun gibi bir şey.
yusuf: avukat nazlıya aşık.

yusufun eski aşığı var, adıgüzel var, ayşe var, yani dizeye nerdeyse her bölüm kaliteli oyuncular konuk oluyor.

toptan bir aile dizisi. gerçi bu bizim halka hitap etmiyordu değil mi? entrika, yasak aşk, cinsellik, şiddet falan olması gerekiyordu. bu yüzden bizim halkımıza göre hiç dikkat çekici değil.
Her hafta farklı oyuncuları konuk ederek farklı konu işleyen TRT 1'in güzel dizisi. Konuk oyuncularda tırıvırı değil baya iyiler.
çok begendiğim izlenicek bi dizi tek sinir oldugum kişi nisanın annesi.
bitsin böyle amk. lan tamam beğenildi dizi falan ama günün 12 saati gösterilmezki mına koyim!
çok ucuz bir polisiyedir. neyini beğeniyorlar anlamıyorum. belki nisa karakteri için izlenebilir. ama gerisi tırttt.
Bugünkü bölümünden, bir önceki bölümünde fahri denen bir şerefsize fena sinirlendiğim dizi. Ulan karın su böreği yapmış mahalledeki komşularına satmış. Alın teriyle para kazanmış, tamam karının calışıp para kazanmasına karşı çıkıyor olabilirsin de be şerefsiz kazandığı paraları ne yırtıp atıyorsun o. Ç. O paraları kendi bakım, giyim ve giderleri için harcasa olmaz mıydı p*ç kurusu. Bir alın teri bu kadar kolayca yırtıp atılamaz.
aile içi meselelere karışmayı özendirmesi sebebiyle amerikan işi bulduğum vasat dizi. bu diziyi izleyenlerin genelde evde kalmış kız profilinde olması da işin ayrı bir ironik tarafı.
tek bölümüyle bir haftalık dizi ihtiyacımı gideriyorum. zengin kız fakir oğlan ne kadar tırtsa bu proje o kadar kaliteli. umarım trt bir çılgınlık edip yayından filan kaldırmaz.
bu akşamki bölümüyle beni ekrana kitlemiş olan dizidir. bu bölüm hem sürükleyici olmuş hem de gündemden geri kalmamıştır, herkesin izlemesini tavsiye ederim.
bu günki bölüm bomba gibi bir bölüm olmuş. uzun zamandır ilk defa bir dizide tüylerim diken diken oldu. filim gibi bir bölümdü. izlemeyenlere internetten izlemesini tavsiye ederim. oynayan oyuncular, oyuncuların kalitesi, senaryo ve kurgu. güzel bir filim izlemek isteyenlere bu günkü bölümü tavsiye ederim. boşuna filim bakmasınlar.
nisa karakterini yeni sezon fragmanında kelepcelerle gördüğümüz dizi. neden hapise düştü acaba? rol mu kesiyolar yine bir dava için yoksa koca sezon böyle mi geçecek?
yan rol oyuncu seçimleri çok zengin ve kaliteli olan dizi. Nisa karakteri de tam bir çaykolik , sevdim.
Nazlı karakterinin baya bi tripli olduğu dizi.

Ulan bulmuşun düzgün çocuğu, ne bu havalar hâlâ.
yarmıştır.

--spoiler--
mehter diyeti
2 ver 1 al
--spoiler--