bugün

Boşanmak kadına mı erkeğe mi daha ağır gelir? En çok hangisi etkilenir?
Kadına muhtemelen.
o aşamaya geldikten sonra artık kimseye ağır gelmez.
Kadınlar ilk zamanlar etkilense de sonrasında oh be dünya varmış diyorlarmış. Ne ediyoz da bu düşünceye kapılıyorlar?
Erkeğe daha zordur.
Çünkü spermler sağa sola sıçrıyor.
suçlu olana tabii ki.
Karılara zor tabiki.

Erkeğin şeyinde mi aq sokakta bile yaşar.
Bir ara dul kadınlara devlet yardımı yapmayın dul erkeklerle evlenmek istemiyorlar diye şikayetlenen dayılar vardı.
Arada kalmış herseyden bir haber çocuklara zordur.
Ekonomik özgürlüğü olmayana.
Boşanmak gidecek bir yeri olmayana zordur.
arama motoruna x gün evli kaldı y yıldır nafaka ödüyor diye yazın ve aratın, sorunuza cevap bulacaksınız.
Bekara zor.
Boşanmak erkeğe çocuk olsada olmasada daha zordur. Mesele sadece başkasıyla seks yapmak değildir. Ki o durumda bile en ala duygusuz seksi kadın yapıyor buna eminim.

Erkekler hep yalnız ve güçlü olmak zorundadır. Kadın boşandığında ailesi sahip çıkar, arkadaşları sahip çıkar, komşusu sahip çıkar, çıkar da çıkar. Ama erkekte öyle bir durum yok. Yalnızdır bir kurt misali. En ufak tökezlediğinde onu parçalamak için bekleyen onlarca sırtlan vardır piyasada. işin duygusal boyutundan dem vurmayın kadınlar erkeklerden daha duygusuzdur. Erkek bu işin acısını içinde sine sine yaşarken, kadın bir sabah aniden bitti deyip yeniden yoluna devam eder. intihar oranları da bunu ispatlar nitelikte zaten.
Boşalmak kadina zor diye biliyorum.hiç kadin boşltmadim ama erkeğin daha kolay boşaldiğini biliyorum kendimden.
Kadınlar eğer ekonomik özgürlüğe sahipse pek de zorlanmazlar. Erkekler de ilk zamanlar yularından boşalmış danalar gibi sağa sola koşsa da bir süre sonra yalnız yapayalnız kalır. Bizim toplumumuzda malesef bir çok erkek anneden karısına devredilen emanet gibidir. Tek başlarına ev, yemek, temizlik, çamaşır gibi ihtiyaçlarını yapmakta kadına bağımlıdırlar. O nedenle bu ihtiyaçlarını gördürebilmek için evli olmak zorunda hissederler kendilerini.
Hem evden uzak, hem aileden uzak, hem yuvası darmadağın, hem nafaka ödemeye de mahkumsa erkek için çok zor bir durum.
Hiç evlenmedim dolayısıyla bosanmadim da.ama gözlemlediğim kadarıyla erkek daha kötü oluyor.
erkeğe daha zordur.

cinsiyetçi filan diye linçlemeden nedenini söyleyeyim: ömür boyu nafaka ödeme zorunluluğu. evli bir çift, ne kadar süredir evli olurlarsa olsunlar, bir gün bile evli kalmışlar ise, boşandıkları zaman kadın, erkekten nafaka talep ediyor ve erkeğin gelirine göre bu nafaka, belirlenip her ay ödetiliyor, ödemezse gecikme faizi vs. ile çatır çatır alınıyor, icra ile erkeğin varı yoğuna haciz koyulabiliyor.

kadın, nafaka geliri elinden gitmesin diye, imam nikahı ile birisi ile evlenip, hem yeni kocadan harçlığını alıyor, hem de eski kocadan nafaka gelirini almaya devam ediyor. öyle yada böyle yuvasını kuruyor yine, yeni imam nikahlı koca ile, eski kocanın nafaka parasını çatır çatır yiyebiliyor...

erkek ise, ne bir daha evlenebiliyor, ne yuva kurabiliyor... çünkü gelirinin bir kısmını eski karısına göndermek zorunda.

süresiz nafaka olayı sona erse, kadın cinayetlerinin bile azalarak biteceğini düşünüyorum. arka planı anlatılmasa da, çoğu eski eşin işlediği kadın cinayetleri, nafakanın yeni sevgili ile yenmesi yüzünden işleniyor. düşünsene, çalışıp, didiniyorsun, üç kuruş maaş alıyorsun, eski eşe nafaka veriyorsun. kadın o parayı alıp sevgilisine mont alıyor filan... zor imtihan.
sevip, yeterince çaba göstermiş olana daha zor.
eğer çocuk varsa ona yoksa baba ve anne tiktok'tan bulur, çocuklar ise hep eksik kalır, hep boşlukta.
işin içinde aldatma hikayesi varsa aldatılana zor.
en çok hamile kadınlara.