bugün

ilhan irem in çok eğlenceli bir şarkısıdır. ayrıca aynı isimle tarık akanın başrolünü oynadığı bir film vardır. dyeşilçam da 2 günde bir izlenebilir.
(bkz: haydi sil gözlerini)
arkadaş şarkısının 2000'li yıllarda asimile olmuş hali.
tarık akanın ismini hatırlamadıgım yeşil elbiseli bi kadını feci şekilde tokatlarken arka fonda calan sarkı. kadın tokatlanmadan önce bu sarkı eşliğinde dans etmekteydi. * *
* ilhan irem'in harika bir sarkisidir.Tarık Akan(Ferit) ve Selma Güneri(Alev)'nin basrollerinde oldugu "bosver arkadas" filminin müzigidir.

filmden bir diyalog;

+ beni istiyor musun?
- evet.
+ sana soruyorum beni istiyormusun?
- EVET.
+ istersin... beni istersin, zengin koca istersin, para istersin... ama esasında, sen hayatın boyunca yalnızca tek şeyi istedin... onu da veriyorum sana ŞiMDi... (ÇATTT) (fakir adam yıllarını mahveden kadını tokatlar.hem de defalarca...)

* ilhan irem'in o mükemmel sesi ve şarkısıyla duygusallığını biraz daha arttıran, şarkının verildiği anda gözyaşlariniza engel olamadiginiz, tarık akan'ın ve selma güneri'nin harika oyunculuklarıyla gözlerinizi ayıramadan izlediğiniz aşk hikayesi...

"aglama arkadas aglama ask icin su kisacik hayatta bu yaslar nicin..."
eski bir tarık akan filmi . eski aşkıyla yıllar sonra karşılaşan , kendisinden ayrıldıktan sonra amcasının sevgilisi olduğunu öğrenen serseri bir gencin hikayesini anlatmaktadır . türk filmlerinde ender rastlacak bir senaryoya sahip bir filmdi . filminm sonlarına doğru yağmurun altında çamur içinde kavga edip sonra da birbirlerine aşklarını ilan ettikleri bir sahne vardır .
(bkz: ilhan irem)
müziği çok iyi olan, bunalımlı bir insanı bile, mutlu ve de huzurlu havaya sokabilen, güzel bir ilhan irem parçası.
kederli anlarda müthiş gelen şarkı. ilhan irem'in sesi de birleşince, harikulade olmakta..

--spoiler--
Kapılma hayallere bir gün dönecek diye
Haydi sil gözlerini bakma maziye
Sakın kanma bir daha kanma tatlı sözlere
Bu ders olsun sizlere yaşlı gözlere
--spoiler--
(bkz: siktir et)
(bkz: anma arkadaş) *
(bkz: erkin koray)
eğlencelik ilham irem şarkısı.eğlendirir.salla gitsin dedirtir.
"rahat ol hafız, sıkma canını." diye haykıran cıvıl cıvıl şarkı.

"haydi vur kadehi neşeyle, koyayım böyle feleğin götüne." anlamı da çıkartabilir.
ilhan irem'in 1974'te söylediği ve klasikleşmiş şarkısıdır. cem karaca bu şarkıyı ertesi yıl çıkardığı beni siz delirttiniz 45'liğinde şu sözlerle tiye almıştır:

kırmızı ışıkta geçen şoförler
ve boşverli türküler
ve boşverli türküler