bugün

Şu anda kıçımın donduğu yer.
Benim için kürkçü dükkanı hepte öyle kalmasını istediğim yer.
izzet baysal'da olmasaymış nasıl olurmuş kim bilir diye düşündüren kentimiz.
Alınıp kırılmaca olmasın ama hayatımda gördüğüm en kötü şehirlerden biri. Abant yahut Gölcük falan demeyin bana sakın şehir merkezinden bahsediyorum.

istanbul'un Fikirtepesinden hallice kendisi diyeyim, görmeyenler anlasın.
kışın bir başka olan sakin ve mutlu il.
çocukluğumu geçirdiğim, hayatın klasik müzik edasında ağır ve yedire yedire yaşandığı il. anıları nereli ise oralıdır ya insan; başka yerde anılar edinip aldatmadım güzel şehrimi. ancak en kötü anım ayırdı bizi.

(bkz: 12 kasım 1999 düzce depremi)
sinirsiz, sorumsuz insanlar diyarıdır.
15 günde bir iş sebebi ile gitmek zorunda kaldığım,patates yemekten insanlarının zeka seviyesinin oldukça gerilediği izlenimine sahip olduğum doğal güzelliklerine laf edilmemesi gerekli boşuna il olmuş kasaba.
Bolu ili, 8.276 km² (827.600 ha) yüzölçümü ile Karadeniz Bölgesi’nin Batı Karadeniz bölümünde yer alır.
13 haziran çarşamba günü en düşük sıcaklığı 17, en yüksek sıcaklığı 33 derece olacak şehir.
winterfell'dir.
büyük illerden gelen, kızların uff çok sıkıcı aman nerdende geldim buraya bee , erkeklerin dağın başında ne işimiz var lan dediği ildir. ama buralıysanız cennetir. kop kop arayanlar için pek tavsiye edilmez.
kışları bir başkadır.
belediye hiç mi hiç çalışmaz.
en iyi yönü ankara'ya yakınlığıdır. ah ankara memeleketim.
--spoiler--
Özellikle sağlık alanında iddialı, bu ana başlıkta ilk sırada. 486 kişiye bir doktor, 210 kişiye bir yatak düşüyor ki bunlar ortalamaların çok üstünde rakamlar. Ormanlık alan oranında dördüncü sırada olmasına karşın havası pek temiz değil, 75'inci sırada. Kişi başına düşen kamu harcamasında altıncı, okur yazar oranında ise dokuzuncu sırada.

--spoiler--

http://fotogaleri.ntvmsnb...-kalitesi.html?position=6
kelime olarak şehir manasına gelendir.
Mengenlileri pek hos.
karaambar mı karahanlılar mı öyle bir durağı vardı.unuttum şimdi.
karadenizin tek doğal şehri.
jeopolitik konumu da cabası.
Düzce il olduktan sonra denize kıyısı olmayan sakin şehir.
akçakocaya 80 km'dir. denize yakın şehir.
ankaraya 170 km olan şehir. araba ile 90 dakika.
yağmuru eksik olmayan şehir .
görsel
*
şehirlerarası alan kodu 374 olan il.
ilçeleri;

Dörtdivan
Gerede
Göynük
Kıbrıscık
Mengen
Mudurnu
Seben