bugün

entry'ler (46)

sözlük yazarlarının favori şarkıları

Ruh haline göre değişir ama hiç eskimeyenler vardır.
yaşar kurt- ruhum http://www.youtube.com/watch?v=DrH4RllVTzA

akp liler yüzünden geçim sıkıntısı çekenler

Küçük şehirlerde akp yakını ya da yanlısı olmayan herkes. Önceden de böyleydi de bunları benim yerime ailem düşündüğü için ben mi farketmedim. iş görüşmelerinde ilk üç sorudan birinin "akp gençlik kollarına üyeliniz var mı" olduğunu düşünürsek eğer. Yakında orta kesim diye bir şey kalmıcak.

evde yalnızken yapılacak şeyler

kpss çalışmak dışında bir çok şey yapılabilir. çay,kahve,bira vs.. ruh haline göre. Ya da saatlerce internet başında oturmak. Film izlemek ama kesinlikle kpss çalışmak değil.

insanın büyüdüğünü anladığı an

Okul bitince herkesin daha önemlisi kendinin beklentilerine cevap vermekte zorlandığın andır. Ya da başka bir deyişle hayallerine sınır koyduğun andır.

yemeği yedikten sonra kenara çekilen ev arkadaşı

Öğrenci evlerinin genelinde bir tane bulunur. ilk başlarda insana cinnet geçirttirse de, eve gelen arkadaşlar yanında ilgi çekmek adına kendini paraladığı farkedildikten sonra durum dengelenir. olsun varsın kimse yokken yemekten sonra kenara çekilsin. Hamarat kız olarak anılmanın karşılığı keyifli muhabbetlerden mahrum kalmak.. Her ne kadar bulaşığın fazlası bize kalsada muhabbetlerin keyiflisi de bize kaldı. Seni hiç özlemedim 2 numaralı ev arkadaşım.

otobüste yer vermemek için uyuyan genç

Sabahtan akşama kadar bütün gününü işte yorularak geçiren gence karşılık ev oturması ya da akraba ziyareti gibi tek hareketin çay doldurmak için yapılan gelgitlerin olduğu gün sonrası eve dönen yaşlı teyzeler. Küçüklükte öyle bir şartlandırılmışız ki akıldan geçen türlü planlar, uyku numarası ilk sıradadır, hep akılda kalır ve hep teyzeler kazanır.

sadece türklerde görülen alışkanlıklar

Beklerken çömelerek beklemek ve beklerken telefonu karıştırmak genel alışkanlıktır. Çorabın kir olduğunu koklayarak teyit etmek erkeklerde çok sık görülürken kızlarda birinci sırada tuvalete toplaşıp gitme alışkanlığıdır.

ben bu yazıyı kendime yazdım

Sen hala mucizelere inanmaya devam et. Bakalım bu polyannacılık bittiğinde ne yapıcaksın. Pek sayın kendim

gelmiş geçmiş en iyi sloganlar

Çocukta yaparım kariyerde
http://www.youtube.com/watch?v=SGLtboi31gI

baba

Bir insan hem babasına bu kadar kızar hem bir o kadar hatta daha fazlası sevebilir mi. Hep denir ya kızlarla babalar arasındaki ilişki başkadır diye kastetilen bu mu acaba. Tartışırken aynı anda onun sağlığını düşünmek. Bir taraftan haklı olunan kızgınlık diğer taraf acaba şekeri çıkar mı korkusu. Çoğu zaman sanki kardeşimle ben evin büyüğüde küçük olan onlarmış gibi. Bir gün bir bakışı hiç bir sevgi sözünün anlatamayacağı kadar sevgi dolu bazen de bir hareketi sanki istediği hayat bizimle olan değilmiş gibi. Acaba onun içinden geçenler tam olarak ne. Hangisi daha gerçek.
Cezmi Ersözün bir yazısında geçiyordu." Bıraktım lekesiz mutlulukları; ben kavgasız, üzüntüsüz bir pazar sofrası
özlerken, aslında herkes; annem, babam, kardeşim o evden uzaklara, hiç dönmemek üzere çok uzaklara gitmek istiyormuş". Sonrasında hep merak etmişimdir acaba bizde mi.

sevgiliye armağan edilecek en güzel şarkı

Bülent Ortaçgil-Teninle konuşmak

http://www.youtube.com/watch?v=kXfO2NDd_d8

ben bu yazıyı terkedip gidenlere yazıyorum

Ben bu yazıyı terkedip giden birine yazmak niyetindeydim ama sonra burda ona yazıldığını bilmediği bir yazıyla bir çok kez yapılan konuşmalar arasında hiç fark yok olmayacağını farkettim. Sanırım bu yazıyı öfkem geçince yazmalıyım.

gelmiş geçmiş en iyi şarkılar

Mazhar Alanson - benim hala umudum var.

http://www.youtube.com/watch?v=v50ssOqGKJM

saçı beklenenden güzel yapan kuaför

Olsa da gitsek.

türkiye de türk olmak

Hissetmeyen ve hissettirmeyenlere rağmen Değil Türkiye de dünyanın her her yerinde Türk olmak büyük bir gururdur.

ne istiyorum biliyor musun

Ne istiyorum biliyor musun? Yarın iş olmasa mesela. sabah uyandığımda hazır bir kahvaltı sofrası dostlarla. ardından güzel bir türk kahvesi. gönül daha çok şey ister ama an itibariyle gönülden ilk geçenler.

hayatında hiç şiir yazmamış insan

(bkz: ben)

eski sevgilinin arkasından söylenen sözler

rahmetli.

pazar yerlerinin vazgeçilmez karakterleri

genç yaşlı çocuk ayrımı yapmaksızın herkesi abla olarak gören satıcı pazarda olmazsa olmazdır.

2 160 tl harç parası ödemek

4 sene boyunca 16 tl harç parası ödemiş birinin asla anlayamacağı bir şeydir.