1. 1.
  80li yıllar da yayınlanan bir dergi.abilerimiz,ablalarımız falan okurdu bunu * çıkartmalar falan verirdi ünlü insanların resimlerinden mütevellit.o çıkartmalar bir dönem defterlerinin,klasörlerinin,dolap kapaklarının üzerinde tarihi yerlerini almış,çıkmak bilmemişlerdir.(yapışkanı da çok kuvvetliydi çünkü)
  -1 ... veritaserum
 2. 2.
  en basarili muzik dergilerinden biri.bi ara kafayi blue yla bozmustu her sayfasinda blue vardi.delirtirdi sevmeyenleri.simdi yok blue falan iyi oldu...
  ... bilmem
 3. 3.
  gençlik dergisi.önceden alternatif tarzdaki müzik gruplarının hakkında bilgiler verirdi.şimdi iyiden iyice cosmopolitan havalarına dönüştü.anket havaları,yok giyim yok aşk,meşk..ama yinede insanın alası geliyor.piyasada fazla alternatif müzik dergisi yok.
  (bkz: yüxexes)
  ... berbay
 4. 4.
  kot pantolon manasına gelir. ayrıca 10 yıldan uzun süredir yayınlanan müzik dergisi. eskiden alternatif müziklerle ilgilenen gençler okurdu,şu an için daha çok yabancı pop a yöneldiler. eskiden her sayısını alır okurdum. *ancak artık almıyorum.
  ... komplikasyon
 5. 5.
  Popüler kültürü destekleyen bir dergi....
  1 -1 ... barutyiyici
 6. 6.
  ağustos ayı sayısında herkese çekilişsiz kurasız summer rocks festival bileti veren dergi. 3 adet aldığımızda 3 gün girebiliyoruz fakat kamp yapamıyoruz.
  ... darklove
 7. 7.
  lise dönemimde abonesi olduğum dergi. ilk smashing pumpkins ropörtajını okumama önayak olduğundan değerlidir gözümde. ayrıca o zamanlar çok fazla gençlik dergisi yoktu, posterler de havada uçuşmuyordu şimdiki gibi. blue jean tekti ve süper posterler verirdi.
  ... mitheithel
 8. 8.
  ağustos sayısında summer rocks festival için tek günlük davetiye veren.*, ara ara denen zamandan da az bakındığım içeriği ve kitlesi herbirşey olan normal bir dergi.
  ... cutcut
 9. 9.
  eski günlerini mumla arayan dergidir. zamanında verdiği ekler bile iki dergi ederdi. şimdi konser bileti poster falan olayına sardırmış. hoş bu ayki sayısında nirvana'ya selam etmiş ama toparlanması için artık çok geç.
  ... akustikcinayet
 10. 10.
  90 lı yıllarda new kids on the block, take that gibi gurpların posterlerini verirdi.
  bir de saçma sapan hediyeler olurdu içinde. bir keresinde fosforlu yeşil plastik küpe çıkmıştı. *
  ... peizerat