bugün

Made in osmanlı imiş!
http://odatv.com/mob_n2.p...-osmanli-cikti-2505161200
kapağına bayıldığımın dergisi o ne enerji .. gençliğimin enerjisi mi kapağının enerjisimi bu yaşımda çözemediğim...
Yeni sayısıyla o ergenlere hitap eden, cıvık havasından kurtulup daha bir okunası, zaman ayırılası hale dönüşen dergi. Yeni Yazar kadrosu ile dikkat çekiyor.

Headbang için almak zorunda kalıyordum zamanında.
Okuyalım bakalım neler varmış. Hoşuma giderse daha yazarım.
ilk sayısı şubat yada mart 1987'de çıkan efsanevi gençlik ve müzik dergisi. ayrıca yoğun talepten ilk sayısı 2. baskı yapmıştır.
white shirt.
en güzel erkek parfümü. beş yaşımdan beri kokluyorum, bıkmadım. abim sağolsun.
bir zamanlar deli gibi aldığım, hala her sayısının durduğu dergi. bir zamanlar mini mini bir ergenken annemin lisedeki hatıra defterini bulmuştum, her tarafı bu derginin verdiği madonna stickerları ile doluydu. Birde kendi elimde ki stickerlara baktım şimdi the rasmus veriyorlar filan, anam aynı dergiymiş bu dedim abonesi oldum. tabi o zamanlar internet denen şey yok elimin altında, tek müzik dünyasından gelişmeleri dergiyle takip ederdim, sabahın 6buçuğunda patenlerimi giyip yarım km ötedeki büfeye gider, dergimi alır geri eve döner, hazırlanır okula giderdim sonra. bitmek bilmezdi o gün, gelmek bilmezdi öğle arası. hey gidi günler..

çok güzel toplama albümler verirdi bu arada eskiden. geçenlerde bir göz göze geldik, gidip elime aldım almaz olaydım. derginin tüm kadrosu mu değişti nedir, justin bieber dan girmiş jonas brothers tan çıkmışlar. benim çocuk olduğum dönemde bu dergi müzik dergisiydi, belli bir hedef kitlesi yoktu. her yaştan insan okurdu, hatta öyle ki bazı sayılar ayda 3 kez filan basılırdı tekrar. inanılır gibi değil şu anki durumu.
(bkz: Lana del rey blue jeans)
koleksiyon yapılmaya çalışılan dergidir.
zamanımızda pearl jam, metallica, iron maiden gibi grupların posterlerini falan vererek gönlümüzde taht kuran dergiydi. geçen d&r da gördüm bir bakayım dedim castin 1d falan yazıyordu içim acıdı. dergilerimiz bile dünya populeritesine göre hal alıyor.
bir zamanlar her ay takip ettiğim dergi kendisi. Zam geldikçe içime oturmasına ve annemin kağıt parçasına o kadar para verilir mi demesine rağmen kaçırmadan alırdım. Ama sonradan ergen dergilerine döndü hey girl go girl havasında bir dergi olup çıktı. Hala daha arada bakarım kimin posterlerini veriyor kimlerle röportaj yapılmış falan diye fakat artık alınacak kadar iyi olmadığını düşünüyorum.
türkiye'nin en köklü müzik dergilerinden birisi. 2-3 yıl öncesine kadar takip edilesi bir dergiydi sonra ne oldu Twilight saçmalığı çıktı. bir zamanlar Metal: A Headbanger's Journey dvd'leri veren dergi Twilight yapbozları vermeye başladı. şuan ne alemdeler hiç haberim yok ama muhtemelen one direction olayına girmişlerdir.
25 yıldır yayınlanan kaliteli müzik dergisi. 90'larda her yaşta insana hitap ederken 2000'li yıllarda teenager dergisi olmuş. Müzik bilgimi bu dergiye borçluyum. Sadi tirak, Doğu Yücel, Erdem Tatar gibi yazılarını takip ettiğim yazarların yazdığı, popüler sanatçılara daha fazla yer vermesine rağmen headbang ekinde dolayı almaya devam edeceğim. Türkiyede ek olarak metal dergisi satan tek dergi.
headbang ekiyle ilgilendiğim uzun süreli müzik dergisi.
eylül 2008'den beri takip ettiğim dergidir. headbang adlı heavy metal eki tadından yenmez.
hindistan'a giden ingiliz gemiciler yanlarındaki bir kumaşla italya'nın cenova şehrine gelirler. burada kumaşı çoğaltarak dünyaya yayarlar.kumaşın ismi blue de genes olarak kalır. daha yakın ismi blue de genes.
9. radyo boğaziçi müzik ödülleri'nde en iyi müzik dergisi kategorisinde adaymış.

oy vermek için şu adrese gidilebilirmiş.
Blue=mavi, Jean=kot. Yıllar önce Amerika Birleşik Devletlerinde bir patron işçilerinin mevsime göre kıyafet sorununa bir türlü çözüm bulamıyo r ve en sonunda terziye gidip "Bana kışın sıcak tutacak ama yazın yakmayacak bir kıyafet yap" diyor ve bunu sonucunda terzi ona kot kumaşından kıyafet yapıyor. Ve ihtimaldir ki hakkiyetinden daha fazla kıymet görüp o günden bu güne damgasını vurmuş ve her ne olursa olsun vazgeçilmzdir. Günümüzde her kesimin giydiği ve Amerkan çıkışlı olan blue jean proleter sınıfın elbisesidir... Ve yıllar sonra ingilizcede frezel word olarak geçen kelimelerden biri olan blue jen dergi adı olarak kullanılmıştır ve çok kötü bir dergidir çoluk çocuk işi....
sonuna bir 's' takısı getirirsek lana del reyin bir şarkısıdır efendim.

http://www.youtube.com/watch?v=8t-I-Lqy06g
Her sayıya mutlaka ekledikleri justin bieber içerikleri yüzünden okuyucularını küstürecek dergidir.
müzik kültürü yerleşmiş her gencin mutlaka bir adet olsun satın aldığı müzik dergisi. eskiden öyleydi tabi şimdi hedef kitle giderek küçüldü ama yinede efsanedir kendileri.
sürekli justin bieber adlı veletle ilgili şeyler yayınlamaya-hediye etmeye devam ettikçe kitle kaybedecek dergi.
Beni kaybetmek üzereler misal.
head bang'de fred durst röportajına öldüğüm dergi.
fred eşeksin ya, yerim.

linkin park ve slipknot posterleri iyiydi bu arada.
eskiden her ay alırdım fakat artık okunamayacak kadar paçavra olmuştur. (bkz: rock n coke) gibi mesela.
davayı sattın blue jean kusura bakma.
ing. mavi kot pantolonu