(bkz: mavikadife operasyonu)
Bazen açılan bir başlık hakkında peşi sıra söylenebilecek onlarca cümlenin tek bir cümle ile anlatılabileceğini düşünen yazarın kısa ve öz bir bkz ile olayı ve fikrini net bir şekilde ifşa etmesinin abes olduğunu düşünmemekteyim. Ayrıca açılan ve genelin saçma ve gereksiz olduğu kanaatine vardığı başlık altında cümlelerini döküp kendini yormak istemeyen yazarında kısa ve öz bir şekilde bir bkz ile başlığı saçma bulduğunu ve boykot ettiğini anlatabilmek için başvurabileceği bkz'lar gayet gerekli ve serzenişte bulunulmayacak kadar da değerlidir. *
bkz yazarlarından bıkmış yazar söylemidir. *
(bkz: van munit)
bazen en güzel cevap kısa bir bkz'dir, paragraflarda uzun uzun anlatılmak istenilen şeyin kısa bir özetidir.
--spoiler--
başlıklarıma entry girmesin
--spoiler--

(bkz: ya nerene ne girsin)
yerine göre haklı bir istektir.
(bkz: başlığı açan yazarı bkz a boğmak)
--spoiler--
bu bkz yazarları sinek gibidirler. küçüktürler ama mide bulandırırlar. sizin emek verip zaman harcayıp var ettiğiniz uzun ve bilgi dolu nitelikli entrylerinizin altına konup başlığınızı pislerler. bunlar sanki bu amaçla var edilmişlerdir de, görevlerini en güzel bir şekilde bkz sıçarak icra etmektedirler.
--spoiler--

sokrat da atinayı tembel bir ata benzetmişti ve kendisini onu harekete geçirmeye çalışan bir at sineğine.

at sinekleri işe yarar umarım bu açık fikirli olmayan hantal fikirli ve tabularını yıkamayan düşünmekten korkan atları uyarmak için.

bir bknz la işini hallediyorsa helal olsun o yazara...sokrat gibi adam.
bu arada bluelve yine bir sokratik ironi ile sarpa sardı gibi:D

edit: düzeltme. bluelve diye yazmamın amacını belli onu düzeltmemi de beklemeyin artık.
bluvelve : zallcım ben şimdi başlık açıyodum, açtım başlığı diğer yazarlar da okusun diye, nası troll olunuyo bilsinler diye..

ama bifincancay diyo ki yok bugun biz admin olalım sana çaylaklık verelim falan diye alay ediyolar benlen. kimse girdiğim başlığı okumuyo ! orda heloderma bişiylerle uğraşıyo, saipsiz bkz verip kaçıyo, esuma başlık kopyalayıp yapıştırıyo.

benim başlığımı okuyan var mı? he var mı? bak hala kernel amadeus osbir çekiyo. ben size bişey öğretmeye çalışıyorum ama sizin yaptığınız şeye bak. ben istiyorum ki sizde benim gibi olun, sizde eksi oy alın, sizde troll olun. ben kendi hakkımla troll oldum sizde olun istiyorum.. ne yaptığınız bu şey ben de bu sözlüğün trollüyüm sizinde olmanızı istiyorum. ama siz başlıklarıma bkz giriyosunuz ya yazıklar olsun size başka bişey demicem!!! ühühühüh

cool adam ( yandaş troll ): zall beni ben fakirim diye troll yapmadı. neden troll yaptı? çünkü ben çok istiyodum. çok merak ediyodum nası bişey diye. kernel amadeus trolldü ben merak ediyodum nasıldı diye. istiyosanız bırakabilirim bundan sonra trollük yapmayabilirim?

bakın botum hala yırtık ben bu internet cafeye gelirken ayağım ıslak geldim. baktım kuru mu ıslak mı diye. ama ıslaktı. moonlight sonata'nın botu ne kadar güzel bakın ona almışlar ama benim annem babam alamıyo.

babam inşaatın 5. katından düştü, ölcekti. parmağını da kesti. biz sözlüğe girelim trollük yapalım diye internet parasını çıkartmaya çalışıyo.
şimdi bu sizin yaptığınız insanlığa sığar mı esuma? sığar mı bifincancay? sığar mı saipsiz? sığar mı söyleyin??? cevap verin şimdiii!!

bluvelve'yi üzdüğünüz kadar beni de üzüyosunuz. içimde ateş var saipsiz üzüyosunuz beni!! ühühühü
(bkz: baş örtülü kızlar kasetimi almasın)
(bkz: bkz) (bkz: bsg) ansiklopedi yazarı mısın?
sözlük için gerçekten zaman haracayan yazar feryadıdır.

öncelikle o insan lan! hayattan beklentileri var. sözlükten de.

belki o entrye saatlerini harcamış adam. ne bu üstündeki şoparlık? o uzun ve şahane entry nin üstüne senin o verdiğin bkz. inan çok şapşalca. kendine gel artık. yazamıyorsan bırak.
açtığı başlıkta, kuru entry kalabalığı yerine, yazısı iyi olanların, iyi olmayıpta yazısını geliştirmeye çabalayanların yazdıklarını yeğleyen yazarların edeceği kelam...
senelerdir bkz mağduru olan bunalmış yazarın isyankar haykırışı.

nothingen:
sonradan tövbekar olanlar girebilir mi hocam?

imza
eski (bkz: )ci yazar.*
sözlüğün çoluk çocuk tarafından istila edilmesine dertlenen yazar çığlıdır. ve tam da kişinin dertlendiği olmuştur ve bu olayı bir ergen eğlencesi gibi algılayan yazarlar marifetmişçesine bkz'lara boğmuştur başlığı. sadece "millet bana gülsün, bana iyi oy versin" diye düşünüyor olabilir bu kişilerin bazıları. ama tanım itibariyle bir sözlüğün bkz'larla ilerleyemeyeceğini, dışardan burayı okuyan kişilerin bkz'lardan ziyade uzun entrylerden bir şeyler öğrendiklerini unutuyorlardır zannımca..

ancak madolyonun öbür tarafında ne yazık ki sözlüğün liberallikten (bazen olumsuz sonuçlar doğursa da) çatlayan bir ortam olmasını hiçe sayıp "onlar bana yazmasın" demek de doğru görünmemektedir. yazacaklardır illa ki, olayın mantığı beğenmediklerinin de yazmasını kapsar zira...

edit:imla
bazen o çok önemsediği başlığını ikinci sayfaya düşmekten kurtaran bakınızları küçük gören, küçük görmekle kalmayıp yazar hakkında hakaretin ötesinde cümleler kuran, kendini bilmez yazarın açıcağı başlıktır.

(bkz: yazık sana)
kendini önemli sanan kişi söylemi.
(bkz: kimsin sen)