bugün

zorunlu olarak katılınılan konferanslar.
okuldaki son saat.
maçın ardından misafir tribünün stadyumda bekletilmesi.
bugün doğu tv'nin yayınladığı Gülhanla beraber programıdır. Ulan kaç saat program yaptı nevrim döndü. Teknik yönetmene ve ekibe Allah sabır vermiş. Evet teknik yönetmen benim reklam yapmak istedim.
(bkz: okul)
mesainin son bir saatidir kimi zaman. kabir azabından hallicedir çoğu zaman.
(bkz: misafirlik)
zorla girilen sinema.
sıkıcılıkta son noktaya ulaşan derslerdir.
okuldaki törenler hayır öğrenciler ciddiye alsa yapılmasını isterim ama hiç kimsenin umrumda olmuyor. ne 10 kasım ne de 19 mayıs vb. törenler.
yolda karşılaşılan eski komşu ile sıkıcı yol üstü muhabbeti.
istanbul.
(bkz: ders)
Hatır için gidilen akraba düğünleri.
yılbaşı gecesi...
hayat, madem bir sonu var bitecek o halde biran önce yaşansın ve bitsin.
sevğilinin iki adet konser bileti alıp(hemde hiç sormadan, eşşek başımıyız biz ya, insan bi der; ey sevğili hayko cepkin'in konseri varmış gidelim mi? bilet alayım mı diye?) işte bizim uyuz gider 2 adet hayko bileti çakar.
koşarak yanıma gelir.
- hayatım sana bi süprizim var.(lan süpriz dediya ölüyom ben ne süprizi diye yüzümden gülücükler fışkırıyo resmen.'neye gülüyosam hala anlam veremiyorum kendime.)
- baaa ba bana mı hayatım.(beni görende lan kroya bak ya ilk defa bi kız süpriz yapıyo galiba der, öyle bir sevinç ki bendeki.)
- evet sana hayatım. akşam 7 de hazır ol. 8 de bi yere gitcez senle.(biyere dediya allllaaahh uçuyom ben sevinçten.(((kendi kendime diom, olum abuzer kız bu sefer kesin vercek baksana bi yere gitcez dio o yerde kesin kızın evidir, ve kızın aile 8 gibi bi yere misafirliğe gidecek.' diye kendi kendime hayal kurup konusuomm.
neyse saat oldu 7. hatunu aradım aşkım ben hazırım.(hazırımda nasıl hazırım bi gör bizim bakkal var hikmet abi durumu ona anlattım nerdende anlattıysam. sen dur hikmet abi bakkalda ne kadar ceviz ezmesi,çikolata, enerji içeceği var bana yedir içir.tabi şerefsiz tutmuş bide hesap açmış bana tam 32 liralık malzeme yedirmiş bana. parasını da perderden istemiş o ayrı bir olay farklı bir dert. adam dio lan şirefsiz 32 lira borç etmişin bakkala.bende ses seda yok. 32 liraya kızdığına yanmmıyorumda ne aldın dese ayvayı yedik. yediğim malzemeleri duysa kesin atar beni evden kaç karı idare edion aynı anda die.) neyse çıktım bakkaldan eve gectim bende bi hazırlık var, akıllara zarar, dişleri filan fırçalamalar (normalde dişlerimi ayda bi kere oda aklıma düşerse fırçalarım.)kulak içi temizlemeler(neyle temizledin die hele bisor; kulak çöpü bulamadım evde bulmam imkansız zaten bizim peder öyle aletler almaz eve sebide kulak zarına zarar veriyormuş, yalan sölüyor ibne paraya kıyamıyorum demiyorda. neyse, kulak çöpü yok ya alternatif arıyorum; ararken bi bak manuel el süpürgesi bi ottan yapıyorlar süpürgeyi ama otun adı aklımda deaal. yoldum bi çöp süpürgeden birinci işlem tamamda bide pambığa benzer bişi lazımda evde pambıkda yok benzer bişi peçete filanda. lan oğlum heç kitap defterde mi yok deyip sarıldım benim matemetik kitabına yoldum sayfanın kenarından alsana kulak çöpü, allah çarpsın ben böyle pislik görmedim pislik varya doğru kaşarlanmış kulağımda neyse kulağıda hallettikten sonra geldi sıra saçlara, bahıyom sa sola jöle,jöle diyirekten jöle yok, eyvah diyom kız baanmezse beni kesin vermez diyerekten kendi kafamın etini sikiom, odaları dolaşırken bide banyoya ugruyom ki orda da yok ama aklımda kalmış hamınıyiyim nerden kaldıysa şampuanla da saç taranır deye, ama fena fıkir deal yani,aldım elime ipek limonlu ipek şampaanı avuç dolusu sürdüm kafıya iibi yağladım saçı ama sorma öyle böyle daal benim kafa bi kokuyor sanki kafa kafa daal limon tarlası.) neyse evde işimi hallettik çıktık yola. hatunla buluştuk öpüştük möpüştük.
+ ben diom hadi gidelim hadi gidelim. (ölüom abazanlıktan, aklım fikrim o işte, eve gitsekte halletsek diye)
- hayatım tamam dolmuş gelsin gitcez. (neyse 10 dakka sonra dolmuş gelir, binilir biraz yol aldıktan sonra bizim hatun;
- müsait yerde inebilirmiyiz
+ nee neee eyyy müsait yer mi ne didin senn, iidee burası sizin evin yol ayrımı deilki!!!
- evet değil,zaten biz eve gitmiyoz ki. (vıyyy vıyyy hamına koyyiimm lan boşuna bukadar süslendik,temizlendik, şampaanlandık,bakkal şerefsizine borçlandık.)
neyse dedik yedik bi bok uyduk zekimizin aklına, bari biz mutlu olamadık kızı mutlu edek durumu çaktırmadan kız ne derse he aşkım,tamam aşkım die geçiştirek mutlu olsun garibim.(yalnız hala nereye gittimizi bilmiyom.)
dolmuştan inip biraz yürüdükten sona, bi kalabak gruba doğru yürümeye başladık. ben durumu çözmeye çalışıyorum yandaki elemanlar dioki çok fena bi adam süper söylüyo fılan, ben davayı çaktım ufaktan, dedim ibo'nun(ibrahim tatlısesin) konseri var galiba ve biz ona geldik. yatak sürpizi kadar olmasada iyibi sürrpiz.
+ aşkım hadi söyle ne süprizi bu.(biliomda sürpiizin ne oldugunu kıza çaktırmıyom morali bozulmasın süprizi kursağında kalmasın deye.)
- hatun, o onda biletleri çıkarıp sallayaraktan boynuma sarılıyor, aşkım konsere geldik, konsere geldik.(ii bok yedik, ben zevke gelecektim gelemeden hayallerim yıkıldı.)
+ oo bitanem çok süper nasıl akıl ettin ya bende stres atacak yer arıyodum.( yalnız bizim hatun biraz salaktır kimin konseri olduğunuda söylemiyor bende ibonun olduğunu düşünerekten sorma gereği bile duymuyorum.
peron 2 den biletleri gösterip oramıza buramıza ellettikten sonra (güvenlik açısından elletioz arama var yanlış anlama hemen)içeri girioz.ama hala ibo gelmemiş.yalnız içeri hınca hınç dolu. bizim hatun;
- aşkım böyle önlere gidelim daha iyi görürüz. (bende bi ibo tutkusudur, çok severim keratayı yakından görmek isteyerekten, ona buna sürte sürte taa öne geçioz.
biraz bekledikten sonra sahneye biri geliyo, anam atam olsun insan desen insan deal, hayvan desen hayvan hiç dail. bi ses çıkarıyo altıma sıçtım, lan biz öldükte bizi cehenneme aldılar aha o sahnedekide zebani ve birazdanda s?kecek bizi ondan bağrıyo.
- aşkım, aşkım, aşşşşşşşşşşşşkımmmmmmmmmmm sana diorum.
+ e ee eeeyy aşkım bana mı seslenionn duyamıyomda.
- nasıl aşkım hoşuna gittimi?çok güzelde sesi var yaaa
+ eveeet aşkımm çok süperr. (ruhunu sikiim nurdann bu ne kızım. beni öldürmeye mi getirdin gahpe, altıma sıçtım. seside güzel dio; neresi güzelse adam resmen anırıyor ya bildigin merzifon eşşeği.
yalnız herif var ya hiç sustugu yok kafayı gozüde boyatmıs saçlar desen hiç sorma yarısını sıfıra vermiş yarısınıda hem uzatmış hemde boyatmış maviye filan, adamı görseniz bildiiniz şeytan. neyse ilk parçası bitti herkes bağrıyooo haykoooo haykooooo die.
meger p*zevengin adıymış hayko bende diom bunlar nie hayko die bagrıyor.
derken ikinci parça... üçüncü parça... dördüncü.... beşinci... allahım çekilir dert değil, bitecek dert gibide değil... artık bitecegine fılan inanmıyorum ki bitsede gitsek demiyorum, diyemiyorum ne olsa razıyım yeter ki şu sesi duymayımda. allah'ım al şu canımıda ruhum s*ktir olsun gitsin kulağım duymasın bu sesi...'alsanda canımı gitsek artık' dedirten olaylar bütünüdür.
yolculuk buna en güzel örnektir bide yolun sonunda sevdiklerin bekliyorsa tadından yenmez.
ders, yurt hayatı...
club ortamlarıdır. bir başka alternatifi için:

üçyüüs beşyüss üçyüüs beşyüss

ahaha ben clubber tiki oldum.
finaller bitse de memlekete gitsek.
galiba hayat.
ağdacı.
heyecanlı damadın kendi düğünü.
tribünden izlediğiniz klasik orta saha mücadelesi şeklinde geçen maçlardır.
vize, final haftası, galatasaray maçları.
final haftasıdır. falezleri bile özledim diye bağırası gelir insanın.