bugün

(bkz: içi dolu turşucuk) yüz satır yazdım, iki saniyede eksiye büründü. uzun yazan nasılsa ibnedir mına koyim. aslanların, kaplanların seks hayatından bahsetsem yıldıza bürünür.

bilgi içerikli entry: normal şartlar altında benim ki 40 cm. nedense normal şartları yakalayamıyorum.
sözlük kelimesinin altı kazındığında önemi dahada iyi anlaşılacak entry çeşidi..
sözlükte belirgin azlığının eğitim seviyesiyle ne kadar alakalı olduğu düşünenleri berduş ediyormuş , naçar kalıyorlarmış.
her sozluge lazim olan entrylerdir.
her yazarin üremetedigi üründür. yazarin kalitesini belirleyen tescilli etikettir.
(bkz: bilgi)
sözlüğün kanayan yarası. sözlüklerin hepsi ekşisözlükte dahil aynı sıkıntıyı yaşıyor. ekşinin tek özel tarafı, seneler önceden tamamladığı bilgi içerikli entry sayısının fazlalığı. altyapısı tam yani. gel ulu sözlüğe, cin olmadan adam çarpalım durumunda. s.kişen martılar, tangalı türbanlılar, dizini döven cahil ateistler vb. başlığı aç, binlerce entry düzülsün, adam gibi konuda fikrini paylaş, tık yok. üzülüyor muyum diye sorun, hayır derim. elimden geldiğince ankete girince bilgilide entry giriyorum içim rahat oluyor. moderasyon; anket başlık açana bilgi içerikli entry zorunluluğu getirse sorun çözülür. kalın sağlıcakla abilerim, ablalarım.
çaylakların girmek zorunda olduğu entry dir. ömür törpüsüdür ama her şey kolay da değildir.
içinde, kin, kuyruk acısı gibi kavramlar bulunmayan entry.
geçen haftanın en kötü entryleri istatistiğine 1 numaradan soktuğum entrydir.

(bkz: #5563745)
bir sözlüğün kalite ve işlevselliğinin göstergesi ve sağlamasıdır.daha çok görülmesi gerekir.
google ile bu konuda yarışılamayacağına göre eksik bir yedeklemeden ibaret olacak sözlük ürünü. entry başlığı tanımlamalıdır mutlaka; ki bu da bilgidir zaten. bunun dışındakiler yorum olsa da bakış açıları zenginleşse, öğrensek ve tartışsak, bir nesneye dümdüz bakmaktan ziyade matrix hesabı etrafında dönebilsek değil mi?

edit: arkadaşın aklı fener gs mevzusunda kalmış, sakin oğlum hırs yapma, bi soluk al, ağzınla. *
doğruluğu tartışılsa da kuyruğun sıkışıp son çare olarak baktığında gerçek olduğuna kalıbını basabileceğin entry.. bu cümleyi yazdıktan sonra tekrar okumak istemiyorum, kafam karıştı..
(bkz: burası uludağ sözlük)
(bkz: onu da eksilerler)
bilgi içerikli entry girmeyi bir nesneye dümdüz bakmak olarak algılayıp bunu isteyene de aklı surda burda kalmış deyip sonunda swh ekleyerek sözlerini yumusattıgını zanneden bünyenin algılayamacağı olgudur.evet yorum içerikli entrylerdir işin esprisi fakat 21.yy 'ın bilişim ve toplum kavramındaki mihenk taşlarından olan aktif internet kullanıcılığının en rafine uygulamasını es geçmeden önce sol frame arada bir bakmak gerekmedir.
uzun vadeli düşünen yazarın girmiş olduğu entrydir. komik kısa entryler gibi 1 günde yüzlerce oy almaz bilgi içerikli entry. oy almak ve takdir görmek için sabır gerekir.

entry sessiz sedasız girilir sonra da sol framein hızlı akışında kaybolur gider, okuyan sayısı az olur vs. aradan uzun zaman geçer unutulur o entry ama gel zaman git zaman merak eden başka yazar entry girilen konu hakkında bilgi edinmek için araştırır eski entryleri okur ve faydalanır bir şeyler öğrenir en azından merakını biraz da olsa gidermiş olur ve basar artı oyu. çünkü; bu entryi girmek için emek harcanmıştır, yazarda bulunan bilgi paylaşılmış olur. hatta sözlük yazarı olmayan insanlar bile okur bu entryi.

bu hep böyle sürüp gider. merak eden, bilgiye ulaşmak isteyen sayısı çoğaldıkça zamanında girilen bilgi içerikli entry değerini artırır.

bilgi içerikli entry giren yazarda ise; faydalı bir iş yapmaktan kaynaklanan mutluluk hissi dizginlenemez.
sözlüklerde artık azalandır.
artık sözlüğümüzde puşt gibim ibnem gibi bir şey anlamına gelendir. o derece unutuldu ne olduğu. bir de, nitelikli entry var. işte onu kimse göremiyor.
sözlüklerden ziyade uludağ sözlük'te azalan entry çeşididir. bu da uludağ sözlük'ün eğitimsiz, cahil kişilerden oluştuğunun bir kanıtı daha olarak gösterilebilir. lise tayfasını alıp sözlüğe koyarsan olacağı buydu zaten.
lise üniversite kategorizasyonundan ziyade, sözlükte bulunma amacıyla alakadardır bu entrylerin azlığı ya da çokluğu. kimisi geyik için kimisi bilgi için kimisi de her ikisi için burada. fazla kasmaya gerek yok sanırım. isteyen bilgi içeriklisini okur, isteyen espritüelini. getir diye bir buton var, aradığını yazarsın, cevabını alırsın. tahammülsüzlükten ziyade geniş olmak ve müsamaha, her zaman her yeri yaşanılası kılar.
pek okunmayan entry çeşididir.
senede bir gün şarkısını hatırlatan ve yavaş yavaş nostaljik olmaya başlayan entry'dir.

(bkz: daha sık görüşelim)
okunmayan, değer verilmeyen entrydir.
yazarın kendi birikimiyle harmanlanmamışsa bir boka benzemeyen entrydir.
sözlükte 122,700 civarında bulunan entrydir. her sözlüğe üye olan muhteremin ilk 10 entry'sinin tanım olma zorunluluğundan yola çıkarak, an itibari ile 12.270 yazar olduğunu düşünürsek ilk 10 entry'i bilgi içerikli döşedikten sonra, yazar oldunuz mailini gördükten sonra değişen durum.

bir yazarın anatomik yapısı olarak inceleyelim:

15.12.2008 02:24

ulan mynette batak oynamakta sıktı. kal of datiyi * bitirdik. fifa sarmadı. sözlüğü biraz okuyayım.

15.12.2008 02.31

hmmm. bu ne lan, benim takımımı eleştirmek neymiş görürsün sen. dur sözlüğe üye olayım da eksiyi basayım.

15.12.2008 02:49
(entry sayısı 0)
hauhahahah. komikmiş lan. dur bende 10 entry yazayımda komik şeyler anlatayım.

25.12.2008 14:20
(entry sayısı 3)
ulan bilgi içerikli diye daha 3 entry yazabildim 10 günde.

13.01.2009 16:02
(entry sayısı 10)
(bu esnada yazarın entry sayısı 10 adettir. hepside tanım içermektedir.)
aha mail gelmiş. obuaalelele. yazar olmuşum lan. artık sözlük yazarıyım. dur girip yazayım.

14.01.2009 21:02
(entry sayısı 452)

ne yazmış? bilgi içerikli entry, siktir et okuma. aha yeni başlık açıldı. göt meme yazıyo. ben bu başlığa daha önce yazmamıştım lan.

14.01.2009 21.03
(entry sayısı 453)