bugün

dinleyenleri duygulandıran eski bir şarkı..
bir türk sanat müziği eseridir.sözü ve bestesi şekip ayhan özışık a aittir.
sözlerini yaziyim ayip olmasin bari:

gonlumde acmadan solan bir gulsun
her zaman gamliyim her zaman uzgun
beklerim yolunu aylar boyunca
yeterki gel bana
senede bir gun,senede bir gun

agarsin saclarin,solsun yanagin
adini anmaktan yansin dudagim
bu aska canimi adayacagim
yeterki gel bana
senede bir gun,senede bir gun
bu şarkı ne zaman aklıma gelse
tekerlekli sandalye de göksel arsoy diğer tekerlekli sandalye de türkan şoray istanbul un bir tepesinde boğaza karşı kavuşurlarken ki sahne gelir aklıma..
beynime kazıdınız lan türk filmlerini gençliğimi çürüttünüz.
rivayete göre; bir Türk denizcinin senede bir kere gidebildiği italyan kasabasında düdüklediği bir kadının bizim lavuğa yaktığı türküdür.saf kadın da bizimki onu seviyor zannediyor şarkı yapıyor arkasından,haberi yok adam çakıyor keyfine bakıyor.
umutsuz aşkı enfes bir şekilde anlatan, dinlemesi, söylemesi, çalması en bi güzel şarkılardan biridir. makamı zirgüleli hicaz'dır.
(bkz: gecede bir gün)
zor sarki, cok. boyle bogazda dugum dugum.
sevgilinin gözlerine gözlerinizin ilk kez değdiği günse, bütün bir seneden daha anlamlı olan gündür.
dinlerken ağlayası gelir insanın.başlamadan biten aşkların şarkısı.
filmi de olan benzersiz bir tsm parçasıdır aynı zamanda. film şu repliğiyle ünlüdür:

-'bir gün gelir de, beni burada bulamazsan bil ki ölmüşümdür' der erkek.
kadın da şöyle der:
-'bir gün gelir de seni burada bulamazsam bil ki ölürüm!'
ve işte bu sahnenin eşliğinde senede bir gün şarkısı arka planda duyulmaya başlar.
ayrılık sonrası için hala seven kişinin dinlerken koca rulo peçeteyi bitirebileceği şarkılardan bir tanesi.

benzerleri için:

(bkz: kimseye etmem şikayet)
(bkz: biz ayrılamayız)
(bkz: gizli aşk bu)
(bkz: sevemez kimse seni)
(bkz: gözlerin doğuyor gecelerime) *
on numara filmi olan on numara tsm şarkısı. ayrıca filmde kartal tibet le hülya koçyiğit in altında buluştuğu boğaza nazır ağaç acı hayat denen dizide de mevcutmuş. *
insanın içini oyan, başladığında dudakları titreten, bittiğinde, ağlamaktan patlıcan gibi bir buruna, kurbağa gibi gözlere sahip olmanıza yol açan, gerçek bir aşk şarkısı.
kenan ışık ve zerrin özer'den dinlenince daha bir tat veren eşsiz eser.
üçyüzaltmışbeş günden 1'i.
emre aydının yorumuyla dahada dinlenesi şarkı.
altıncı cadde'nin coverladığı şarkılar arasındadır.
dünya bir gündür o da bugündür dedikleri gün.
sırf bu şarkının güzelliği için hülya koçyiğit ve kartal tibet'in başrolünü paylaştıkları bir film çevrilmiştir. aynı zamanda filmin de adıdır.ben değil de bizim bi arkadaş ağlamıştı filmin sonunda. *
ilk bbg'dekilerin yapmış olduğu türk filminin ismi.
emre aydın coverı ayrı bir hoş olan parça.
bana uyar valla. senede bir gün saç, makyaj, güzel elbiseler, kokular, hazırlıklar...
yılbaşı gecesi kanal d ekranlarında yayınlanacak olan programdır.
yılbaşı gecesi okan bayülgen'in sözünü, huysuz virjin'in yasağını deleceği program.