bugün

Ordakilerin hepsi kunfucudur.
Eski hatunla benim ülkeydi bir zamanlar.
yönetim şekli meşruti monarşi resmi dini budizm olan, 1 milyondan az nüfuslu, bayrağı ejderha desenli minik güney asya ülkesi.
Bence dünyanın en mutlu insanları burda olabilir.
Her önüne geleni topraklarına almayan güzel ülke.

Buraya girmek için belli bir sayı kotası varmış. şanslıysanız ve kurada gitmeye hak kazanırsanız sevinin.

Bunu yapma sebepleri kültürlerine ve özlerine aşırı derecede önem vermeleri, sadık olmaları.

Ulan türkiye elin bhutan'ı kadar olamadın yazık sana!
ortalama internet hızının 4.62 mbps olduğu ülke.
görsel
(#42374989)
(bkz: bhutan havaalanı)
enflasyon oranının %3.5 olduğu ülke. (2017 verisi)
para birimi ngultrum olan ülke.
yoksulluk sınırının altındaki nüfusun % 13.3 olduğu ülke.
bütçesi 640 milyon dolar olan ülke.
(2016 yılı verisi.)
benzin fiyatının 0.97 dolar (3.41 tl) olduğu ülke.
domuz sayısı 15 bin 373 olan ülke.
gayri safi milli hasılasatın alma gücü paritesine göre 6 milyar 385 milyon dolar olan ülke.
kişi başına düşen milli gelir'in nominal değere göre 2 bin 843 dolar olan ülke. (2015 verisi)
2015 gayrisafi milli hasılası (nominal) 2 milyar 475 milyon dolar olan ülke.
göçmen nüfusu 50 bin 862 olan ülke.
1 milyar 275 milyon dolar dış borcu olan ülke.
yeni prensin doğumu 108 bin ağaç dikilerek kutlanmış.

http://www.sozcu.com.tr/2...ee&utm_campaign=dunya
milli takımı bugün katar a 15 - 0 yenilmiş ülke. almanya ile falan oynasalar nolur düşünmek istemiyorum.
an itibariyle iz tv'de bir belgeselde tanıma fırsatı buluyorum bu ülkeyi ve gayet ilgimi çekti.
örneğin ülkenin kralı 70'li yıllarda ülkesini çok partili hayata adapte etmeye çalışıyor ancak halk oy pusulalarına kral yazarak krala karşı memnuniyetini gösteriyor ve tekrardan seçim yapıyorlar.

çok partili hayat deneyimlerinin şu an için ne durumda olduğunu bilmiyorum ama bu deneyimleri ilginçmiş.
Dünya üzerinde en saklı kalmış ülke diyorlar. Yılda sadece 2000 turist kabul ediyor. Yüzde 70 i orman olan ülke. Merakımı cezbetti.
paro'da olmak üzere tek bir havaalanına sahip minik ülke. nasıl yapmışlarsa bunu da, hem dört tarafı dağlar ile çevrili, hem de pisti kısa.

görsel
hindistan'ın minyatürü basit ülke. 2013 itibariyle ortalama 750,000 nüfusu vardır.