bugün

entry'ler (252)

psikoloji düzeltme yolları

Stutz adında bi röportaj tadında film var, izlenmesini öneririm pratik tavsiyeler veriyor. (bkz: Phil Stutz)

unutamayanlara tavsiyeler

yazın bolca, onun hakkında neleri sevdiğini, sonra ilişkinin sonlarına doğru size nasıl davrandığını ve neden unutmanız gerektiğini yazın. Hayatınızın bir döneminde yer almış ve çıkmış birisi gibi düşünüp onun hayatında ben yokum, o sebeple hayatı da sadece onu ilgilendirir mantığından stalklamak da saçma gelir bi süre sonra. Ama bazı şeyler hiç unutulmuyor tabi, şöyle güzel şeyler yaşamıştık diyosun anıları özlüyorsun kendisini değil de. Yine de anıları çok düşünüp kafa yormamak lazım.

seni intihar etmekten alıkoyan nedir

1 kere yaşıyoruz neden erkenden bitirelim kafasındayım, tadını çıkartmak lazım. Hayatta yapacak çok şey var daha.

terk eden erkek

1 kişi hariç hep ben terk ettim, o 1 kişiyi de unutamayacak kadar sevdiğimizden terk edildik.

sevgili ile oynanacak oyunlar

ateş ve su net.

melodika çalan çocuğa kod öğren diye öğüt vermek

su içmezse olmuyor bu arada, eksik öğüt.

firebase

serverless, yani server kurmakla uğraştırmayıp sana online database, sorgulama ve daha birçok servis sağlayan sistem. Bu aralar hangi query ne kadar maliyetli aşırı kafa yordum. Kullanmadan önce kesinlikle piyasadaki tutorial'ları bitirin. En verimli nasıl kullanılır öğrenin. Dökümantasyonda specific case'ler için en iyi kod pratikleri var. Sonrası akar.

graphql

rest apiden 2 kat daha verimli, hızlı çalıştığı raporlanan sorgulama dili. Kullanması da tatlı oldukça. Sana ne lazımsa servera onu söylüyosun veriyor. Api yazmakla uğraşmıyorsun. Bütün mantığın client tarafına taşınması gibi bi trade-off u var.

sarılıp öpüşüp sonra tekrar öpüşmek

doğal bir şey, başlık açılacak kadar anlam konduramadım. Başlığı açan fantezi dünyasına dalmış.

instagramda takipçi satın almak

itibar kasmak, gerçek takipçi çekmek için taktik. Bi fake hesabımın şifresini yaymıştım ortalığa, mizah sayfaları ve unutulmuş eski ünlüler satın alıyor genelde. Bazı basit ünlüler de alıyor ifşa etmeyelim.

insanda ahiret inancı yoksa ondn her kötülük gelir

asıl hata bu adamın sözüyle başlık açanda. Olm niye dikkate alıyosunuz? Diyanet her hafta başka bir şey söylüyor. Dikkate alınacak bir kurum değil benim gözümde.

her pisliği yapıp alkol kullanmayan müslüman

Kendi yaşam biçimiyle mutludur. Sonuçta hayat kendi hayatı başkasına batmaması lazım. Ahahs uzun zamandır gelmiyodum uludağa hala aynı tiplerle dolu.

internetten hastalık araştırmak

bu duruma yönelik kaliteli bi sistem var. Semptomları söylüyosun sana muhtemel hastalığını söylüyor. Api da var biraz pahalı sistem belki şu an üzerinde çalıştığım uygulamaya eklerim paralı olarak.

uludağ sözlük ekşinin bekleme salonudur

Ekşide de hesabım mevcut aynı kullanıcı adıyla. Gereksiz kasıntı tip dolu gibi geliyor. 2 3 yıl önce kullanıyordum aktif olarak sarmadı sonra.

ilk buluşmada sorulacak sorular

are you vaccinated?

ukraynalı mankenin ölümünden sorumlu türk sevgili

adam kendinin masum olduğunu ispatlama amacıyla videoya çekmiş muhtemelen. Kadının intiharı gibi duruyor olay.

kadınların efendi erkek yerine piç erkek tercihi

haftada bir hortlayan başlık. Efendi erkeklerin kızlara hizmet edip karşılığını alamayınca buraya gelmesiyle hortluyor aslında. Hizmet edince karşılığını alırım zihniyetinden kurtularak çözülebilecek problem.

yazarların yediği en iğrenç şey

ahtapotun şu kollarından. Tadımlıkta bıraktım zaten sonra iyi değildi.

sözlükteki kadınlara karşı saygısız tutum

sözlükte kadın erkek ayrımı mı yapıyoruz? Kimin kadın olduğunu bilmiyorum.

kadınla erkeği birbirine yakınlaştıran şeyler

beraber eğlenebilmek.