yarın beni olimpiyat yollarına düşürecek biricik aşkımdır.
bugün oynanacak bursa maçına sağ bekte danny ile başlayacağı konuşulan takım.

eğer söylentiler doğruysa bu bilic'in değil samet aybaba, ptt hocaları kadar bile kafası çalışmıyordur.

edit: evet söylentiler doğruymuş. lanet girsin bu ikinci sınıf kalitesiz, fikir üretemeyen zihniyete. veli'yi sol bek oynatan carvalhal'den, escude'yi sol bek oynatan samet aybaba'dan bir farkı yok bilic'in.
16 şubat 2014 beşiktaş bursaspor maçı'da 10 kişi ile kalmasına rağmen dişiyle tırnağı ile hakeme rağmen kazanarak taraftarlarının gözlerini yaşartmış takım. işte biz böyle beşiktaş istiyoruz.
adım adım liderliğe giden takım.
Koyduğu hoplayan takımım.
Daha ilginci daha koymadığımız da hopluyor.
Acele etmeyin olum sıra size de gelecek.
önümüzdeki hafta da beyoğlu kahpelerine koyacaktır.
Bursa'yı da 10 kişi ile mağlup etmiştir.
Beyler geçen hafta biz 3-0 öndeyken 11-10 bıraktınız, yemedi!
bu hafta 0-0'ken 10 kişi bıraktınız. Gene koyduk!
gelecek hafta 11-9 deneyelim 1-0 da geriden başlatın bi de öyle deneyelim bakalım bu kez yenebilecek misiniz?
görsel
inanılmaz bir istatistiğe imza atan futbol takımına sahip kulüp.

bu sezon 21. haftaya kadar topladıkları puanın yüzde 60'ını sadece Trabzonspor-k. erciyesspor-gaziantepspor-bursaspor'dan almış.
onlar yokken biz vardık dedirten takımımdır.
birini yendiği zaman sadece yendiği takımı değil ayrıca sarı-kırmızılı bir takımı daha hoplatan takımım.
Yağmurlu bir günde görmüştüm seni.
sike sike ilerleyen koydukça koyası gelen kara sevdamız.
mantık ve matematikten uzak düşünen taraftarları da olan takım.

yahu maçı kazanmış olabiliriz lakin bu danny'nin sağ bekte oynatılmasını onaylayacak bir şey olamaz. skor her şey değildir. beşiktaş'ın yamacı, idare edelimci, geçiştirici zihniyetidir sorun. bu sorundur ki yıllardır bizi rakiplerimizle yarışamaz hale getirmiştir.

zihniyeti, temel çelişkiyi anlamayanlar, sonuç endeksli anlık orgazmlar yaşayabilirler. bu sadece beşiktaş yahut futbol için geçerli değil, tüm yaşam için geçerlidir.
dany'nin sağ bekte de oynadığını bilmeyenlerin tuttuğu takımım.neyse sonuç olarak mütevazi kadromuza rağmen ligde ikinci sıradayız inşallah daha da ileriye gideriz.
sevinmek için sevmedik biz seni dedirtir her hafta. sen ne büyük aşksın.
Tarih
boyunca birbirine kirli oyun oynamaktan vazgeçmeyen fb ve gsnin yanına
çekmeye çalıştığı 111 yıllık ulu camia.Kimsenin yanında değiliz
arkadaş,biz haklının yanında olduk tarih boyunca.20 yılda iki
şampiyonluğumuzu çalmış,fırtına gibi estiğimiz yıllarda bizi mahvetmiş
topluluklar bugün bize masum numarası çekmesin.Son olarak adam gibi bir
tanım;Şanlı,"şeref"li(en önemli kısım burası) büyük camia.Baba
hakkının,vedat okyarın takımı.
alayına isyan ölümüne karakartal! dedirten takım.
Şampiyonluğa depar atan takımım.

Geliyoruz.
Her kazandığımız maç sonrası bazıları kupalara bazıları şampiyonluğa tezahuratını aklıma getiren şerefli takımım.
Dünden bu yana hem taraftarı olduğm için inanılmaz gurur duyduğum hem her zaman hakkı yeneceği için üzüldüğüm canım takımım.
Artık çıldırmak üzereyim, yemin ediyorum sinirden kendimi sikicem, ya hastası olduğum futbolu izlemeyi bırakmak noktasına geldim arkadaş.
iki temel rakibimiz var gs ve fb.
ikisinin de her iç saha maçında inanılmaz olaylar oluyor, tekme tokat dövseler de rakiplerini hakemler hiçbir şey yapmadığı gibi bu hakemler maç almaya devam ediyor. Hiçbir şey olmuyor arkadaş olmuyor.
Bizim başımıza sürekli gelen bir şey oluyor fb'ye ve hakem yüzünden yeniliyorlar (evet sivas maçındaki mağlubiyetin tek müsebbibi hakemdir.)
bir hafta sonra, aylardır maçına vermedikleri fırat, hem de bir iç saha maçına, fenerliler bir hafta boyunca hakeme çakmışken veriliyor. Aklım hafsalam almıyor, şaşırıyorum ama bir dur diyorum.
Adam maçta ısınmaya dahi çıkamıyor ve bu hakemin sağlıklı maç yönetmesi bekleniyor. Sonra ne mi oluyor, alves yan hakemin burnunun dibinde, burnunun dibinde rakibine geçiriyor, öyle bir geçiriyor ki tabanı ağır çekimde alvesin bacak kaslarındaki gerilmeyi görebiliyorsunuz, sonuç mu, hiçbir şey olmuyor. sonra emre her zamanki gibi devreye gidiyor, dördüncü hakemin dibinde ana avrat küfrediyor kasımpaşa kulübesine, yine hiçbir şey olmuyor.
Bu maçtan sonra alemin şikeci kralı, o sezon küme düşmekten zor kurtulduğu için tapelere girmeyen gs, havadaki pis kokuyu seven çakal gs yönetimi, kendi maçından önce hakemi baskı altına almak için gece birde deklare yayınlıyor.
ertesi gün gs-antalya maçı var, burda da sahtekar burak giriyor devreye, yan hakemin gözü önünde rakibine dirseği yapıştırıyor, görüntüleri dikkatli izleyin, yan hakem dirseği görür görmez hemen kafasını öbür tarafa çeviriyor, aman ben şahit olmayım diye. aynı burak ana avrat küfrediyor yine bir şey yok.
benim canım takımımın futbolcusu ise yapmadığı bir hareket yüzünden 30 metreden fazla bir mesafeden işgüzar yavşak bir altıncı hakem nedeniyle oyundan atılıyor.
Yani inanılır gibi değil, mağdur olan tek takım var o konuşmuyor, lehine kararlar alınan takımlar hakem konusunda deklarasyon yayınlıyorlar.
Ey saygılı akıllı bilinçli futbol taraftarları hiç mi sıkılmadınız bu durumdan, başarı için her yol mübahtır anlayışına sırf takımınız olduğu için neden ses çıkartmıyorsunuz?
Sonra gururlanıyorum işte, kasımpaşa-bursa maçından sonraki futbolcularımın gözlerindeki ışığı, biliçin her iki maçta kenardan basketbol koçu gibi her pozisyona müdahalesini, golden sonra yardımcı antrenörün kucağına atlayan tercümanı, 10 metre depar atan kulüp doktorunu görüyorum, duygulanıyorum.
Ve bu takımda bir tane bile çirkef oyuncu olmadığından gururlanıyorum, rakibine kasıtlı tekme atan tek oyuncum yok, her maçtan sonra kucaklaşıyor rakibiyle, bu takımın en gaddar addedilen oyuncusu veli bile rakibinin ayağına basıp kırmızı kart gören meireles için bile kasıtlı yaptığını düşünmüyorum diyecek kadar efendi.
Sonra bir bakıyorum riera bu ülkeden kırmızı kart görmeden gitmiş, alves bir kere bile görmüyor emre ve burak da.
Beşiktaş ise bu sezon 5 kez kırmızı kart görmüş, yine sinirleniyorum, yine sinirleniyorum.
Emin oluyorum ki gs maçında arenada kazanmak için hakemi de yenmek şart!
(bkz: çok sıkıcısın keşke ölsen)

fb gs arasında varlığı ile yokluğu belli değil bunların, yazık kimin takımıysa.
kalbimin en orta yerinde büyük bir yangın var alevler içinde, beşiktaş sana yemin olsun bitmeyecek sevda mezarımda bile. beşiktaşlılık herkese nasip olmuyor.
fb ve gs gibi saman alevi takımların arasında kalmayan aksine türkiyede taraftarıyla duruşuyla marka haline gelmiş süper ligdeki en köklü takım, efsane.
kasımpaşa tarafından stad sözleşmesi iptal edilen kulüp.lan belliydi amk en başta ne diye direttiniz kasımpaşa diye. gelseler izmit,adapazarı daha hoş olmaz mıydı. hem maddi olarak zor günler yaşayan bu efsanelere bi katkımız olurdu hem de itle köpekle muhatap olmadan paşa paşa oynardık. hem ulaşımı olimpiyattan daha kolay olur hem de yağmurda rüzgarda çile çekmezdik.
sakatlıklar boğuşmaya devam eden takım.

gaziantepspor maçının öyküsü: http://www.ligtv.com.tr/haber/taraftar-o-ruhu-ozledi

kasımpaşa maçının öyküsü: http://www.ligtv.com.tr/h...ntuler-baska-yerde-yok-20

bursaspor maçının öyküsü: http://www.ligtv.com.tr/h...r/atiba-golden-emindi-ama