bugün

entry'ler (1400)

divan edebiyatının en beğenilen beyitleri

Aşiyan-ı murg-ı dil zülf-i perişanındadır
Kanda olsan ey peri gönlüm senin yanındadır.
Fuzuli

mihraç ural

Bir savaşın rövanşını 500 yıl sonra aldığını söyleyen ve bununla övünen şahsiyet. Ulan dedelerimiz zamanında bunlara harbi iyi koymuş he. Acısı hala duyuluyo.

1516
2016.

beratcan ın annesinin serbest bırakılması

Neymiş neymiş?

Kadın sevgilisinden ayrıldı diye adam çocuğu oldurmus. Kadının ne suçu varmış. Buraya kadar bi suçu yok gibi görünüyor değil mi? Ama kadın evli. iş şimdi değişir. Kadın kasten suçlu olmasa da dolaylı olarak suçludur. Çünkü malca hareket edip kocasını aldatmasaydi çocuk hala hayattaydı.

Ki katilin ifadesine göre anne "çocuğu ortadan kaldır" demiş. Bilemiyoruz.

Kadın aldatinca bi suçu olmuyo mu feminikler !

çocukken okunmuş unutulmaz kitaplar

Pembe incili kaftan - Ömer Seyfettin.

fenerbahçe taraftarı

Kendileri yenerken Fenerbahçe paslaştığında "oley, oley, oley"; başka bi takım onları yenerken paslaşınca o takım tarafları oley çekince aauuww.

ygs 2016

Türkçe sorularının çok basit olduğu sınav. Özellikle dil bilgisi kısmındaki soruları ben 9. Sınıflara sormam. O derece basitti. Diğer bölümleri bilmem ama türkçede 30 net altı yapan tmciler fazla umutlanmasin.

tüm entryleri silip nick değiştirmek

La madem ulupuanla karmayi bdv'den hallettin. Entrylerini de modlara sildirseydin ya niye iki saat uğraştın silmekle.

eskişehirspor un küme düşmesi

Üzüntü verici bir durum.

Arkadaşlarla konuşurken hep diyordum. Süper ligde oynayan tüm şehirler ak parti belediyesinde. Hatta büyükşehir olan illerinde 2den fazla var. Karşılık olarak: "ama abi eskişehirspor?." diyorlardi. Şimdi onu da düşürüyorlar. Yazık olur düşerse.

uludağ sözlük

Sözlük zaten okunmuyordu. Bu videolu entrylerle, sesli entrylerle hepten okunmayacak. Sözlük sadece eğlence yeri değildir sayın zall. Burada bilgi alışverişi olması gerekir. burası okuma ve yazma şevkini arttırması gerekir.

Böyle giderse buralardan gitme vakti gelir.

sacmalayan yöneticiler nedeniyle iyice saçma bir yere dönüşmeye başlayan sözlüktür.

kararsız olmak

Kararsız olup olmama konusunda henüz karar veremedim.

şubat 2016 öğretmen ataması

eğer önümdeki 350 kişi 41'i açmaz ise mutlu sona ulaşacağım atamalardır. ama ve ve lakin bölümüm için önümdeki 350 kişinin 41'i açmama ihtimali çok düşük. hayırlısı be gülüm.

23 ocak 2016 leman dergisi rezaleti

Bizim solcularimiz neden böyle? Halbuki sevmek istiyorum ben onları.

Ama solcularim, sevgili karikatürist abilerim: hükümete muhalif olmak ile devlete muhalif olmak çok farklı şeylerdir. Hükümete muhalif olursun, o senin kararındır. Bunun için sana kimse bi şey demez zaten. Ama devlete muhalif olmak vatan hainligidir. Senin bu çizdiğin karikatür ise maalesef hükümet muhalifligi değil güzel abim. Ben belki burayı okur da yaşça senden küçük biri sana akıl veriyo diye hicap duyarken senin bu karikatürü çizmekten hicap duymamandan da hicap duyuyorum.

beyaz show

Sanırım "ayşe öğretmen yalnız değildir" diye bagirirlarken ses kisildi ve VTR girdiler. Rezillikler bitmiyor programda.

memelere alınan en güzel iltifat

- bir kız olarak benimkilerden daha büyük.

Rencide edecek kadar güzel bir iltifatti.

beyaz show

Benim için final bölümünü yayınlamış olan program. Bir kadın programı arıyo, doğuda çocuklar ölüyo, giden o öğretmenler ne yüzle dönecek diyo ve tek başarısı bu program olan beyazıt öztürk bu kadını alkışlıyo. işte bu rezilliktir.

Öncelikle o kadına birkaç sözüm var: bu kadın cizrenin, silopi'nin durumunu biliyo mu? Hatta diyarbakır'da ama sur'dan haberi var mı? Doğuda çocuklar ölüyo diye demagoji yaparsan ben de sana batıda babasız kalan çocukları hatırlatırım. Ayrıca sen ve senin gibi düşünenler madem çocukları o kadar çok düşünüyordunuz neden hendekler kazıp teröre açıktan destek verdiniz? O kadar çok çocuk meraklısıysanız çocukları neden ellerinde sopa ve taşlarla askerin, polisin önüne sürüp arkadan izlediniz? Samimi değilsiniz. Hee sonradan aklıma geldi; oradan giden öğretmenler idari izinli. Hangi yüzle doneceksin demissin ya? Güler yüzle dönecekler. Ayrıca öğretmen gitmeyip de ne yapacaktı? Sokağa çıkma yasağı varken öğretmen ne yapabilir? Hendeklerde nöbet mi tutacaklardi?

Ve sen beyazıt öztürk: sen ki polis çocuğu olduğunu söylersin. Bu kadını alkislarken hiç baban geldi mi aklına? Babanın meslektaşları peki? Bu soğukta bizlerin güvenliği için uğraşan o insanları? Ayıp ettin beyazıt. Terör destekçisi bir kadın için binlerce sevenini kaybettin ve en önemlisi bence babanı çok üzdün.

25 aralık 2015 beytüşşebap teröre tepki yürüyüşü

Haber gerçekse -ki gerçeğe benziyor- oturur ağlarım lan ben mutluluktan. Fotoğraf gözleri yaşartmıştır.

cemevinden pkklı cenazesi kaldırmak

Alevi kardeşlerimizin daha dikkatli olması gereken durumdur. PKK veya DHKP c ile arasına bir mesafe koymalidir. Aksi takdirde bir sorun da bu konudan çıkar. Aman dikkat, aman.

şenol güneş

Bilic'ten daha başarılı olduğu kesindir.

birkan gündüz

Allah rahmet eylesin. Kanın yerde kalmasın dostum.

21 aralık 2015 beşiktaş a verilmeyen penaltı

Penaltının tanımıdır. Üç tane hakem görmelerine rağmen verilmemiştir. Ondan sonra gel de artniyet arama.