bugün

bir şarkısın sen yarışmasının en tatlı miniği.
aslında 9 ama 10 yaşındayım diyor kendisi ekranlarda.
bir şarkısın sen yarışmasındaki en sevimli çocuk. etini sıka sıka seviceksin zibidinin.
bicir bicirligi, sirinligi sayesinde yarismada odulleri goturen cimcime.

ama cocugun kahverengi gözlerini soylerkenki performansi iyidi de, digerleri asla o kadar guzel olmadi. sanki digerlerinin haklari yeniyor. *
sırf daha önceden sahne tecrübesi var diye ödülleri götüren,ayrıca çocukları yarıştırmıyoruz deyip her hafta ödüller veren bir programın * yarışmacısı.
bu hafta gene dokturmus bidik.

karakaş gözlerin elmas,
Bu güzellik sende de kalmaz,
Pişman olun kimseler almaz.
Annene bak gör halini.
bütün ailenin bir araya gelmesinin tek nedeni. * *
sempati abidesi, yetenekli, cimcime. ( bu 10 yaşındaki kız çocuğunu izlemek için uruguay-brezilya maçından feragat ediyorum, biri görse 6 ay dilinden kurtulamam yemin ediyorum.)
memleketi kastamonuda ilçe festivallerine katılacaktır bu yaz.
(bkz: ihsangazi siyez festivali)
Biraz şımarık, biraz kendini beğendirilmiş, sesini 30 yaş büyüterek çıkarmaya çalışan, doğal olsa çok daha sevimli olacağını düşündüğüm toparlak suratlı küçümen.
gıcık kaptığım, şımarık, yapmacık, büyümüş de küçülmüş, şarkı söylediğinde tvye kafa atma isteği uyandıran, sinsi gülüşlü fındık kurdu. bir tek ben mi böyleyim acaba !?
bişey de diyemiyorum, çocuk nede olsa...*
kastamonulu olduğu için daha da çok sevilen. aşrı özgüvene sahip bir pıtırcıktır. ama bu aşırı özgüven bazen şımarıklığa dönüşüp bizleri üzmektedir.
şımarık bücürün teki onun yaşındaki bütün çocuklar böyle yılışık olur ama ben bu kadar yapmacığını görmedim ilgi gördükçe daha azıyor sanki daha beter oluyor.. nese devam etimiyim çocuktur oda ilgi istiyor belliki..
yeni bir (bkz: atiye deniz) sendromu yaşatabilitesi yüksek olan şarkıcı adayı.
an itibariyle bütün tatlılığına bürünmüş bir şekilde bir şarkısın sende boy göstermektedir. *
bir şarkısın sen'in şımarık, yapmacık ve iğrenç bir sese sahip veledi. bir ara annesi gelmişti sahneye. bi sarılışı vardı. gören dicek kızını elinden almışlar da 10 yıldır görmüyor. bir de ağlaması yok mu... yapmacıklığın bu kadarı...
başta çok tatlı başlasa da çığırından çıkmaya başlayan yavrucak...

Kıraç'la yaptığı düeti izledim de Allah yardım etsin...
son derece itici, benim çocuğum olsa - ki olamaz yolarım- sinir krizi geçireceğim, kendini 25 yaşında zanneden, bilmiş bilmiş konuşup da bütün tüylerimi diken diken eden, gözüme sevimli bir çocuktan çok stres topu gibi gözüken velet. Zira yaşını yaşamayan ukala çocuklara hiç tahammülüm yok azizim...
bir şarkısın senin en çok beyenilen gıcık, şımarık, nefret edilesi veledi. programı televizyonda görünce direk zaplanmasına neden olacak yaratık. neresini severler anlayabilmiş değilim.
elime geçse bin bir türlü işkenceyle geberticeğim minik kıl. dün akşamki performansında midemi bulandırmıştır:
iki tane tepside balıklar marullar vardır. bu kız da şarkı söylerken balıkları marulları ağzına tıkar, ağzından sıçrata sıçrata şarkı söyler.

gebertirim lan ben bu kızı. aşırı şımarık veledin tekidir. kadına şiddete hayırın istisnasıdır.
sesini arada titretmeye çalışan fakat feci sıçan, söylediği şarkıya sonuna kadar tahammül edebilene henüz rastlamadığım ve şu yarışma sona erse, popülerliği bitse de kurtulsak dediğim kızcağızdır, evlerden ıraktır. hele ki dans ederken görülmemelidir.
(bkz: çocuk lan çocuk vurmayın)
(bkz: çocukla çocuk olmak)
bir şarkısın ekibinin gereksiz yere şımarttığı zımbırtıdır.. gereksiz yerde ve her yerde rol almaktadır. fena halde bıkılmıştır.. yetkililere duyrulur..
(bkz: bir şarkısın sen)
Fındıklığı kalmamış Kız dana gibi olmuş lan. Yarışmadan sonra memleketi Kastamonudaki bilumum düğünlerde şarkı söylemekteymiş.
yarışmanın ilk zamanlarında da şimdi de sevemediğim kız. Bu kadar burnu havada bu kadar kendini beğenmiş bi velet daha görmedim. Her hareketini ayy ben çok şirinim edasında yapıyor ve bu yüzden ekstra itici oluyor. Sesi de güzel değil, baya baya sesini titrete titrete söylediği arabeskimsi şarkıların nesini beğeniyordu insanlar, anlamıyorum. Antipatik çocuk.