bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    37 plaka kodlu,366 sehirlerarası kodlu,batı karadeniz bolumunde yer alan,guzide il.
    18 -1 ... selen17f
  2. 2.
    hayatımda bi kere gittiğim ama ölmeden önce bi kere daha görmek istediğim yer.eğer köylerine giderseniz her yerin yeşillik,ormanlık olduğunu görür ve gıpta edersiniz.
    17 -2 ... elendil
  3. 3.
    Allah'ın doğa olayında sanat eseri yarattığı güzel bir vilayetimiz.
    15 ... kurabiyecanavari
  4. 4.
    tam ortasından bir nehir geçer.bu nehrin üstüne alparslan türkeş bulvarı uzanır..

sinop-boyabat çıkışında hemen sağınızda kaya mezarları mevcuttur.

yeni yapılan öğretmenevinin bahçesinde çay içerseniz,şehri tam tepeden görebilirsiniz..

evlerin bahçelerinde bile türbelere rastlamak mümkündür..evliyalar şehri de denen kastamonu nun mübarek topraklarında o kadar çok evliya yaşamıştır ki türbeler her taraftadır ..

şehir merkezinde bulunan -yanlış hatırlamıyorsam- nasrullah cami nin önünde bulunan çeşmeden su içerken dilek dilerseniz bunun kabul olacağı iddia edilir .. ben vaktinde denemiştim ama dileğimin ne olduğunu hatırlayamadığımdan sağlamasını yapamıycam ..
    9 ... postsinaptik golge
  5. 5.
    osmanlı tarihin de bütün karadeniz bölgesini sınırları içine aldığı kitaplarda da yazılan güzide bir il. ayrıca memleketim olur kendileri.
    13 -1 ... karpuzkabugu
  6. 6.
    istanbula en çok göç veren ikinci şehirdir. patron vasıflı, aktif, çok başarılı insan yetiştiremediği zannedilir. çünkü tüm kastamonulular vasat işlerle uğraşır. bir de karadenizliden geçinir.
    3 -10 ... palta
  7. 7.
    gırmızı mavi hadi gayri
    gastamonu gastamonu dep dep dep
    dep dep diyon depemeyon
    at at diyon atamıyon

gibi müthiş tezahuratı olan sevimli bir ilimiz.
    9 -5 ... worldlike
  8. 8.
    " sarııı pembeeee gönlüm sende gastamonu gastamonu dep dep depp " tezahüratının edildiği,
    " Taş düşebülü ayı çıkabülü " tabelasının bulunduğu şirin mi şirin 37 plakalı ilimiz.
    6 -5 ... seska
  9. 9.
    türkiye'nin en muhafazakâr halkına sahip illerinden biri...
    mustafa kemal atatürk'un bu sebepten, şapka devrimini anlatmak için bu şehri seçtiği rivayet edilir...
    7 -3 ... ferrole
  10. 10.
    hakkında gotunden sallamanın en guzel ornekleri arasına girebilecek turden efsaneler uretilmiş,memleketim.
    "ayı cıkabulu geyigi" de bunlardandır.
    hazır bahsetmişken bir tane de ben sallayayım;

"bana her ilden bir ayı getirin, kastamonudan tuttugunuzu getirin" sozu de bunlardandır.
    8 ... ne diyosun anlamadım