bugün

maalesef kendisinin tırnağı bile olamayacak onursuzların verdiği emirlerle öldürülmüş halk çocuğudur. eliniz diliniz vicdanınız kurusun.
çocuklar uyurken susulur, ölürken değil. uyanın lan bu çocuk ekmek almaya giderken şerefsizler yüzünden öldü.

rahat uyu çocuk katillerinden hesapları sorulacak. rahat uyu çocuk abilerin gittiğin yerde sana iyi bakacak.
Bole tibbin amina koyayim kafasindan kursun yiyen zengin adamlar yasiyor. Basina gaz fisegi atilmis bir masum cocuk icin tip caresiz kaliyor.
utanmadan acıkan bir ailenin ekmek almaya giden hain çocuğu...

15. baharını göremeden ailesinden, yaşamından koparılan minicik bir insan.

herkes boku birbirine atarken, boktan sebeplerle ölmüş, kanı destan yazanların kalemine mürekkep olmuş bir can daha... elbet bir gören var yukarıdan; işte diliyorum ki sebep olanın belasını yukarıdaki versin...

kendi evlatlarının villalarındaki o havuzlar var ya, işte bu kanlarla doluyor aslında.
Bu çocuğun katili başımızdakilerdir. Bu ve diğer abilerinin katilleri. Katillerin, hırsızların sözde Müslüman adı altında kendine müslümanların yönettiği, onların yandaşları ve yalakalarının gün geçtikçe arttığını görerek yaşıyoruz bu ülkede. Daha kaç yürek yanacak daha kaç anne yaşarken ölmeye mahkum edilecek bu ülkede? Daha kaç insan para için, mal için insanlığı görmezden gelecek. Bu yükü taşımak çok ağır. Bu insanların hala arkasında durup, destek olanlar da o insanlar kadar suçludur. Aç gözünü ülke aç. Berkin gözlerini açamayacak artık ama çok geç olmadan sen aç!
Hadi durmayın eksileyin şimdi.
i.melih'e göre suç işlediği için ölmesi normal karşılanması gereken çocuk.
güle güle küçük çocuk,
umarım bulunduğun yer bazılarının inandığı gibi cennettir,
senin dünyada yaşayacağın onca yılı orada sana nasıl geri verecekler?
nasıl hakkını alacaksın?

ne zaman kendi insanımıza "bir pislik daha gitti temizlendi Türkiye" yakıştırması yapacak kadar insanlıktan çıktık?
ne zaman mısırdaki Esmalara üzülürken Türkiyede ki Berkin'lerin ölümüne sevinir olduk,
ne zaman hak aramak suç oldu?
ne zaman hakkını ararken dayak yediğin için dayanamayıp polise direndiğinde bu direniş terörist eylem sayıldı,
ne zaman aynı videoyu izleyip farklı şeyler anlar olduk?
ne zaman bir insanın ölümünü normal bir şeymiş gibi konuşabildik,

ne zaman mı?

mevcut hükümetten nemalanıp, nemalandığımız paranın kesilmesinden korkan insanlar olduğunda,
dini siyasete alet etse bile, başkalarının hakkını gasp etse bile, hükümetin kendi istediğin şeyleri savunduğunda ona destek veren insanlar olduğunda,
dinci olsun en azından bizden diyip, yolsuzlukları aklamaya çalışan insanlar olduğunda,
benim hakkım helal olsun diyerek bencilce davranan insanlar olduğunda,
zenginlerin daha zengin fakirlerin daha fakir olduğu görmeyip haram parayla sevk içinde yaşayan insanlar olduğunda,
orta seviyedekilerin hükümetle nemalanarak ayakta kalmayı bir yaşam biçimi olarak seçtiği zaman,

ne desek boş size, ne söylesek anlamayacaksınız,
örümcekler sarmış her yanınızı,
ne desek boş,

iyi uykular Berkin,
iyi uykular sistemin son kurbanı,

sen rahat uyu biz senin için ayaktayız ve seni unutmaya hiç niyetimiz yok,

sen rahat uyu...
başbakanın "269 gün sonra gelen bu ölümü manidar buluyoruz" diyeceğini düşünüyorum.
allah belanızı versin be!
mutlu musunuz orospu çocukları evine ekmek almaya giden bir çocuğu öldürdüğünüz için ?

bu kanın hesabı bir bir sorulacak bakalım o zaman ayakkabı kutuları sizi kurtarabilecek mi?
bu kirli dünyadan kurtulup cennet bahçelerine gitmiş çocuk.
Uyu küçük Berkin. Mışıl mışıl uyu kardeşim. Guzel rüyalar gör ; gülümse.Sonsuz uykuya daldın küçük kardesim . Cennette seksek oyna , top sektirmeyi de unutma.Kağıt helvanın tadı bir farklıdır orada , bol bol pamuk şeker ye olur mu? Çikolata yemekten çekinme . Herşey senin o minik yüreğine feda olsun.
UYAN! Berkin.Ekmek yapar yine sana fırıncı amcan. Gidip uslu uslu al ekmeğini. Otur sofraya anacağın ile kahvaltı yap. KEŞKE UYANSAN BERKIN.KESKE UYANSAN DA ALDIGIN O SICACIK EKMEKLERI HEPIMIZ YESEK...
http://galeri.uludagsozlu...om/r/berkin-elvan-599707/
--spoiler--

eskiden çocuklarımızın adı deniz'di, artık berkin de olacak.

--spoiler--

ölmemiş, öldürülmüştür. katilleri hala tutuklanmamıştır. adalet istiyoruz!
aylardır r4bia üzerinden siyaset yapan, olmayan bir türbanlı bacım mağduriyeti yaratanların ölümü üzerinden siyaset yapılmaması gerektiğini belirttikleri çocuk. bu insanlar neden berkin elvan diye yırtınıyor haberiniz var mı? çünkü bu çocuğun adı yaşatılmadıkça kan emici zihniyetiniz doğunun ücra illerinde istanbul'a yaptığı yatırımları anlatıp oy istemekten vicdan muhasebesi yapmaya vakit bulamayacak.
Bu çocuğun masum yüzü kabusunuz olsun! Sebep olanlar acılar içinde kivransin sözün bittiği yer... 15 yaşında ölmek ne demek lan ne demek? ???
içimizde küçücük de olsa bir umut vardı ama içten içe de alıştırmıştık kendimizi. Yine de olmadı be çocuk. Sen de ağabeylerin gibi kalbimizdesin.
ölümünden tüm türkiye sorumludur.
allah rahmet eylesin, vefat etmiş.
halbuki tek suçu ekmek almak için evden çıkmaktı.
ancak bir "türbanlı bacı" olmadığı için hak ve adalet savunucuları tarafından adı yine zikredilmeyecektir...
Hiçbir şey diyemiyorum. Boğazım düğüm düğüm. Şimdi ne farkınız kaldı o imralıdaki şerefsizden? Siz de çocuk katilisiniz. Övünün.
katili "polise talimatı ben verdim" diyen ve şu aralar kendisinin allah olduğuna inanmış tuhaf varlıktır.
katili "başbakan ne eylerse güzel eyler" diye imkansız pislikleri dahi savunabilen ak itlerdir.
ve bu çocuk katillerden hesap sorulmadığı sürece parmaklarındaki kanı zevkle yalamaya devam edecekler; nihayetinde vicdan, sorumluluk ve benzeri herhangi bir insani yükümlülükleri yoktur, bir türlü doymayan açlıklarını doyurmak adına her tür suçu işlemeye ve üste çıkmaya dün olduğu kadar bugün de hazırdırlar.
görsel
Fırına ekmek almaya giden çocuğu 14 yaşında vurup, 15 yaşına kadar komada beklettik ve 16 kiloda kaybettik.

"Cennet meyvelerinden yiyip biraz kilo al; olur mu, Berkin Çocuk? Annen biteviye üzgün olacak gayrı, bir de "oğlumun karnı doydu mu, biraz kilo aldı mı acaba oralarda" diye endişelenmesin.
Arada rüyasına giriver, sımsıkı sarıl ona, "ben iyiyim annecim, bak kilo da aldım, gül hadi n'olur" de.
Kokunu bırak yastığının üzerine...
Saçlarını okşa uyurken...
Yüreğine gir, içindeki yangına öpücüklerini bırak...

Ruhundaki sönmez alevler diner biraz belki..."

Zeynep Mazıcı.
Grzi olayları sirasinda ağır yaralanan ve hastanede yaşamını kaybeden yaşı küçük yüreği büyük aslan gibi kardeşim mekanı cennet toprağı bol olsun nur içinde yatar inşallah.
''kendi kendime sürekli tekrarlıyorum; üzülme, öfkelen, kin tut, unutma, unutturma, hesap sor!'
bu evladin gidişinde emeği geçen herkesin allah bin türlü belasini versin.

ne berkin'in ne de diğer evlatlarin ahi yerde kalmayacaktır.
güncel Önemli Başlıklar