bugün

geçen genel seçimlerle meclise giren, ancak hiçbir somut tartışmanın ya da aktivitenin içinde görülmeyen aktör. deniz baykal ın chp sinde ne kadar rahat hareket edebilirdi ki o tartışılır ama bunu önceden göremeyecek kadar da boş bi adam olduğunu bilmiyordum. bayram meral gibi resmen kayboldu, yazık....
hoşçakal yarın adlı filmde deniz gezmiş rolünü oynayan chp'li milletvekili.
Bu sıralar dilimizi yabancı dillerin boyunduruğundan kurtarma hedefi taşıyan çalışmalarıyla gündeme gelen, Chp istanbul Milletvekili *
farklı rollere hayır demeyen minyeli abdullah filminde de abdullah ı oynayan sanatçı
Doğum Tarihi 1957
Boy 183
Kilo 76
Göz Rengi Kahverengi

Sinema Filmleri ve Yönetmenleri
ipekçe ( Bilge Olgaç )
Uzlaşma ( Oğuzhan Tercan )
Kurt Kanunu ( Ersin Pertan )
Hoşçakal Yarın
Işıklar Sönmesin

TV Yapımları ve Yönetmenleri
Acımak
Osmancık
Tahta Kaptan

Yabancı Ortak Yapımlar
ingiltere
Amerika

Özel Beceriler
Kayak ve At Binmek

Ödüller
Magazin Gazeteciler Derneği En iyi Oyuncu Ödülü Ankara Film Festivali Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü
apdi ipekçi cinayetinin anlatıldığı, uzlaşma adlı filmde; mehmet ali ağca rolüyle büyük beğeni toplamış oyuncudur.
osman yagmurdereliye ayar ustune ayar veren solcu.
dinlemesini bilmeyen sabırsız kisi.
psiko-linguistik açıdan bakınca; 'olabildiğine' 'yüzeysel retoriksel', bir başka tabiriyle gerçeklikten kopuk ve mantıksal ötelemelerle konuşan biri...
(bkz: itici)
konuşması gayet sıkıcı olsa da bir nevi saçmalasa da artık oyunculuktan mı kalmış bilmiyorum ses tonu bana çok etkileyici gelen amcadır. ses rengide aynı adnan polat kibin.

televizyon başında bekledim sanki her an 20 45, 20 45 şeklinde cümleler kuracak diye..
milletvekili yerine aktör olarak çalışması daha faydalı olabilecek olan kişi.
bu millete borcu varmış beyefendinin bu sebebten kahvehane işletmeciliğini bırakıp siyasete girmiş. ben kendi namıma borcu falan sildim beyefendi siz lütfen susunuz işkenceye ugradığınızdan dolayı kendinizi demokrasi savunucusu olarak sunmanıza gönlüm razı gelmiyor. lafınızı kesmedim inşallah *
ne olması bekleniyordu ki.. illa bu memleketi soyanlar mı siyasete girecekti. evet kardeşim manavı da girecek siyasete, bakkalı da, kahvecisi de, işçisi de, çiftçisi de. ne demek kahve işletmeciliğini bırakıp siyasete girmiş. siyaset belirli bir zümreye ait bir faaliyet midir ki? illa mason veya ne bileyim leo ya da tarikatçı mı olmak gerekir. seversin sevmezsin o ayrı bir platformun apayrı konusudur.

ben de çok takdir etmem berhan şimşek'i ama anlatacak mantıklı birşeyleri varsa daha doğrusu söyleyecek sözleri varsa her kim olursa olsun dinlerim. küçümsemem. haddim değildir bir insanı küçümsemek. kimsenin haddi değildir. eleştirmek ve beğenmemek bu kategorilerin dışındadır. kaldı ki eleştirmek ve/veya beğenmemek tamamen kişinin kendi inisiyatifindedir va tartışmasız bir haktır.
akparti istanbul milletvekili adayı özlem türköne ile katıldıkları programda özlem türkönenin kendisine sayın diye hitap edilmesini "bu akpliler sayın kelimesine o kadar takmışlar ki apoya bile sayın öcalan diyorlar" mealinde yorumlaması hangi seviyelerin adamı olduğunu açıkça göstermiştir.
çok begendiğim bi adam oldu "özlem siyasette yeni" hanimefendiyle katildiklari programdan sonra. sadece canimi sıkan biraz deniz baykal tarzinda ucuz bir muhalefet yapiyo gibi geldi. ama ondan cok daha verimli olacağina inaniyorum.
lise mezunu olan milletvekilimiz, solcudur kendisi. çok şey bildiğini iddia edip konuşmasını dahi doğru düzgün beceremeyen bir kişidir. geçmiş yıllarda bir altın portakal film festivalinin kapanış gecesinde sunuculuk yapmıştırki evlere şenlik. iki cümleyi bir araya getirememiş, aspendos antik tiyatrosunu dolduran izleyiciler tarafından ıslıklanmış, bu da yetmezmiş gibi televizyonda canlı yayını izleyen seyircilerin fenalık geçirmesine sebep olmuş olan, kendini sanatçı sanan, herşeye ve herkese karşı olma tavrı içinde olan bir insan.
özlem türköne ye verdiği ayar ile hanımefendinin aklını başından alan chp istanbul milletvekili adayı.
ses tonum iyi , diksiyonum da fena diil o halde : ben hep haklıyım.
çok bilmişlikle bilgelik arasındaki farkı anlaması gereken milletvekili adayı. *
eski milletvekili.
bundan sonra özlem turkone ile konusmak icin randevu alması gereken eski millietvekili
40 yaşının üstünde olmasına rağmen kıyısından köşesinden çakma solcu olduğundan olsa gerek hoşçakal yarın isimli filmde 25'lik deniz gezmişi oynamıştır..tuhaf bir kasıntılık var bu adamda, devamlı trt spikeri gibi konuşmalar falan..bakkala gittiğindede aynı ses tonu ve vurgu ile konuştuğunu düşünüyorum.. olabildiğince itici..
şimşekleri üzerine çekmesini bilen bir sanatçı vekildir ya da vekil sanatçıdır.
belden aşağı vuruşları da meşhurdur. (bkz: özlem türköne)
son secimde listede asagi siralarda olmasi sebebiyetiyle milletvekili secilemeyen eski chp milletvekili, oyuncu kişi.ses tonu yeterlidir.
borozan sesli demagoji üstadı.. an itibarıyle sorulan sorulara verdiği alakasız cevaplarla benzer görüşlere sahip olduğu abbas güçlüyü bile cileden çıkartmıştır. osman yağmur derelinin ''berhan ben diyorum ankara sen diyosun götüm kara'' demesi an meselesidir.