başlığın aslı : beni bilen bilir , esra erol'un programına çıktım.
tanım : esra erolun programına çıkmış süleyman abi söylemi söylemi .

geçen yaz ,her yaz olduğu gibi çalıştığım kafede otururken girdi içeri süleyman abi , kısa boylu sarışın eli kolu dövmeli kulağı delik 3o yaşlarında bir izmir piçiydi , içeri girer girmez anlamıştım bunu , müşteri servisine eleman aranıyor ilanını görüp gelenlerden olmalıydı . patron nerde ? kendisiyle görüşebilir miyim ? dedi ,buyur otur abi patron pazara alışverişe gitti gelir birazdan dedim , ne içersin diye sordum , ''varsa demli bi çay alaam beya '' dedi , bu şiveli konuşması karşısında karizmasının yıkılmaya başladığının kendi de farkında olacak ki daha sonra kurduğu cümleler hep modern tarzda oluyordu. eeee kolay değil iş görüşmesine geliyordu ,öyle de olmak zorundaydı.neyse patron geldi konuştular , 750 teyle maaşa bağladı bizim patron süleyman abiyi . aradan çok zaman geçmeden 2 bilemedin 3 gün sonra ''enseye şaplak göte parmak'' konumuna geldik , ilk gün sigaranız var mı acabayken soru şekli artık sigara ver lan yarağıma dönmüştü.seviyesizdi ama samimiydi en azından , kokuşmuş ikincil ilişkilerden nefret ederdim zaten , günler günü kovalıyordu , süleyman abi izmirli olmanın da verdiği etkiyle kendini ortama iyice alıştırmış , ortamın piçi olmuştu .''beni bilen bilir esra erolla birlikte çekilmiş resimlerim var benim bir ay kaldım o programda ben'' falan diyerek ne kadar ünlü aynı zamanda mert delikanlı güvenilir biri olduğunu vurguluyor,bu yolla herkesle muhabbet kuruyor herkesten borç para alıyordu , hepimiz ona çok güvenmiştik . aslında ben arada şüphelenmiyor da değildim , bi gün bu tuvalete giderken telefonunu ve sigara paketini bana emanet etti , paketten bir sigara alıp tam yakmak üzereyken telefon çaldı . telefonda ki adam süleyman abinin 4 ay öncesinden 1 kg enginar alıp parasını hala ödemediğini ,ödemeyecekse haram edeceğini söylüyordu. bir anlık telaşla telefonu hemen kapadım adamın yüzüne. nasıl olurdu . esra erolun programına çıkmış ünlü biri aldığı enginar parasını ödemezdi. bir yanlışlık olacak dedim kendi kendime , unutmuştur yoksa öder süleyman abi delikanlı adam , ve kimseye bahsetmeme kararı aldım enginar olayını. ve bir gece süleyman abi milletten borç aldığı 4bin teyle ile ortadan kayboldu. sessiz ve bir daha geri dönmeyecekmiş gibicesine ... güle güle süleyman abi , seni tanımak güzeldi.
şimdi nerelerde kimlerin canını yakmaktasın süleyman abi ...
hastası olduğum bir özlü söz. beni bilen bilir. bilmeyen nasıl bilecek amına koyim.
Kendine güvenen insanların sarf edebileceği sözdür.
"beni tanımayana ben verdim izin, böyle istedim ve böyle oldu. getiremediğin çiçeklerin, hepsi solsun." diye gider.
Bizi bilen bilir; Bilmeyen de kendi gibi bilir. demiş mevlana.
konuşma sırasındaki en bok cümledir. boktan sayılacak bir anlamı bile yoktur. aynı şunun gibi bir saçmalamadır:

askeriyeye gittik işte. komutan vardı orada. "su iki hidrojen bir oksijen bu arada".

ne alakadır amk. bilen bilir ne demek! sikeyim sinirlendim gene. hot tamale hot hot tamale...neyse
karşımda ki insan bu cümleyi kurduktan sonra, dinlemeyi bırakıyorum. kullanmayın gelecek nesiller etkilenmesin.
Bu beni bilen tribine giren arkadaşın hiç bir s.kim olmadığı,kimsenin onu sallamadığı bilmediği halde ağzından eksik etmediği sözdür sıkıştıkça söyler durur.hiç haz almam böylelerinden.
cok gereksiz bi cumledir. ustunluk taslar gibi.. Cocuksu haraket bunlar, gereksiz.
birisi beni bilen bilir diyorsa ya dürüstlükte zirve yapmıştır ya da kolpada. Ortası olmaz.
Gizemli insanlar değillerdir. Davranışlardan bahsediyorda olabilir. Genelde kendimizi eleştiren insanlara böyle söyleriz.
Dünyanın en çekilmez muhabbetlerinin giriş cümlesidir.
Beni cidden bilen biliyor.
Ben bilmem. Umurumda da değil.
Duyulduğu an, ölü taklidi yapmak farzdır.
Aksi takdirde, Antin kuntin bir dolu böbürlenmeyi dinlemeye hazır olun.
Aslında kimse bilmez.
söz çok havalı lan.
Dolandırılmaya çok az kala dolandırıcının çayını höpürdeterek kurbana sarf ettiği son sözlerden biridir.bizde yanlış olmaz diye devam eder ardından gel gardaş hele bas şuraya sen imzayı ile final bulur.
kimsenin bilmediği kişidir.
Bilmeyenin de amk.
bilmeyende kendi gibi ibne bilir.
Genelde kavga da çok sık kullanılan keko cümlesidir. Sen kimsin amk baban sanki ingiltere kraliyet ailesine mensup dedirtiyor.