bugün

hızlıca yükselen kalite bir Türk rapçi. şarkıları gayet iyi, tipi de yerinde. yolu açık olsun.
bildiğim iki klibi de çok iyi olan nigga kardeşimiz.

https://www.youtube.com/watch?v=8xk4UarkXcU

trap hiphop bu yenisi
teferruat gerisi
raketsiz oynarız tenisi..
Kral yine yapmış şarkısını;

https://youtu.be/s0EYOiNJUbI
Tam amerikan işi. Tipi hareketleri kliplerinde kullandığı araçlar kalın zincirler devasa viski şişesi hepsi tam bir amerikan işi. Klip izmir de değilde colarado da çekildi desen kimse hadi len demez. Birde sürekli bizim zenciler zenci zenciyiz niggı demesi Kendini nazi sanan yahudi kadar komik oluyor. Süt gibi beyazsın be kardeşim.

Her neyse ne yaptığın müzik illa kaliteli olacak diye birşey yok. Kaliteden eser olmayan nasiplenmeyen nice şöhretler var piyasada. Gençliğin içi bu kadar boşaltılmış bir müziğe tutulup kalması ne kadar acayip değil mi?

80 lerde ve 90 larda metal müzik yön verdi gençliğe. Ve hiçte fena bir nesil değillerdi bence. 90 ların sonu ve 2000 lerin başında rap müzik sürükledi gençleri dünyada hiçbirinde bu kadar boş beleş şeyler meşhur edilmedi.

Cebinde kaynak olmasa ne müziği nede lirikleri ile kimseye dinletemezdi yaptığı 3-5 parçasını. Bunları izleyip bende böyle olabilirim hayalleri kuran gençler cebiniz doluysa olursunuz çünkü yaptığı iş yetenek istemiyor.

Dur bende heceleyeyim is te mi yor.
Bunlari bilme sebebi hep buca.

Adeta bir cukur, geri tirmanamiyorsun. Buca'ya giren bunlari ogrenmeden cikamiyor.
Kafiye yerine 'ha, he, hu' koyan arkadaşlardan bir tanesi. Gerçi kafiye yapanlar da Angela Merkel'i Kadıköy'e çağırıyor.
Şuanki popüler rap, yeni nesillere güzel hitap ediyor. Biz de burada sürünüyoruz.
Alın biraz eziyet çekin amk;
https://www.youtube.com/w...FsJU&feature=youtu.be

Edo: Gerçi sürünmüyorum, sikimde değil. Bekliyorum.
Şarkıların hızını 1.25'e alınca cidden rahat ediyorsunuz. Şaka maka bu tarz rapçileri sevmem ama bu adamın röplerini falan izledim konuşma tarzının falan dış görünüşüyle ilgisi yok. Ama tabi müzikal açıdan arkası boş. Genel olarak da nerde ne konuşacağını ne yapacağını bilemiyor. Şimdi bu popülerliğinin üstüne oturup düşünmeli, kendi alanında bol bol okuyup dinlemeli, sonra da kendini kanıtlayabileceği şeyler yazmalı ki yeri sağlamlaşsın.
Yeni sarki cikarsa da dinlesek. Butun sarkilarini ezberledim. Hididi mididi mumble lardan diye kendi soyluyor zaten. Auto tune sarkilari cok da anlamli olmayan sadece kafiyeli sozleri var.

Edit: ben fero adamdir. Guzelbahce pafkuf viski konyak icerim.
dun cikan albumunu dinledikten sonra bu turkce rap nereye gidiyor ammuuhagoyim diye urfali asiret agasi gibi tepki verdigim insan.
tek kelime ile kötü. tamamen kötü.
Şarkılarının hepsi kulağıma aynı geliyor ama onediodaki videosundan sonra kişiliğine kanım çok ısındı çok cana yakın birisi olduğunu düşüyorum.
ilkokul öğrencisi misin sen niye surekli heceleye heceleye şarkı söylüyosun mk..
Orman kanunları albümü kesinlikle beklentileri karşılamamış rapper.
Kendisinden daha kaliteli parçalar beklerdim. Olmamış bu.
ping değeri yüksek rapper.
kendine has bir tarzı olan rapper.

'ot'a b*ka rap söylendiği dönemi göz önüne tuttuğumuzda yok heceliyormuş yok tüm parçaları kulağa aynı geliyor tarzı olumsuz eleştirileri yersiz görmekteyim. eğleniyor muyuz? evet, bitmiştir.
Kusma sesim daha iyi rep yapar.
Son 5 6 yılda çok fazla çöp ve balon şarkıcı, şair, yazar gördüm ama bu kadarını görmemiştim.

Bu adamı ciddi ciddi beğenerek dinleyen insanların hayatında hiç şiir okumadığını, hiç kaliteli bir müzik dinlemediğini düşünüyorum.
Yeni albümünde sadece “biladerim için” hoşuma gitti.
Gerisi boş yazılmak için yazılmış gibi.
Laf olsun albüm dolsun.
bu kim hala anlamış değilim.. şarkıcı gibi bi şey mi dinliyor musunuz acaba..
Bugünlerde türkçe rap in amerikan kolu gibi gözüken, yaptığının ne olduğunu kategorileştiremediğim rapper.
Rapper dedim çünkü milletimin youtube trendlerine soktuğu şarkısının trende girmiş olmasına olan saygımdan.
Kendini zenci sanan beyazdır. Son günlerde bu tipler fazla türedi.
Yeni nesil şarkıcı türkücü film yıldızı.

Ben fe ro şar kı lar ım böy lə.
He ce le ye he ce le ye rap mi o lur a m k? Sa lak saç ma bir şey ya pı yor.. nig ga lar mig ga lar a me ri ka mı bu ra sı?
bu götelekleri ünlü ediyonuz sonra da dalge geçiyonuz varya tam dayaklıksınız.
Gecen hafta gittim 12 sarkiyi da ezbere soyledim konserinde. Sesim kisildi ertesi gun tabii. Cok kalabalikti cidden.

Sevmeyen dinlemez.
Dinlemiyorum bana uygun degil der gecersin. Dinlemeyenin gotunu sikiyolarmis gibi yorum yapmak sacma.