1. 1.
  "şeyh said benim babamın dedesi, daha doğrusu büyük dedesinin abisi. oradan gelen bir misyona sahibiz." diye röportaj veren yılmaz erdoğan'ın eşi. tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş.
  10 -4 ... gmail notifier
 2. 2.
  PKK'yı meşru gösteren filmde oynayan Hacettepe Üniversitesi öğrencisi oyuncu
  8 -2 ... city walk
 3. 3.
  amatör tiyatro çalışmalarından sonra, sinemadaki ilk oyunculuk deneyimine hiner saleem'in "sıfır kilometre" filminde başrolde yer alarak başlayan ve gösterdiği performansla filmin altın palmiye için cannes film festivali'ne gitmesinde büyük emeği olan oyunculardan biri.
  2 -4 ... vend avesta
 4. 4.
  Kendisini liseden tanıdığım, bizim alt dönemde okumuş doğal insan. aşırı sosyaldi, herkesle her gün konuşurdu. bi kız vardı okulda çok popüler, onu model alaraktan saç stilini falan değiştirmişti, sonra kendisi de değişti. iyi bir kızdı ama, hala da öyledir sanıyorum.
  etnik kimliğini avantaj olarak kullanmaya çalışarak başarılı olmuş, şanslı kişi.

  edit: bugün okuduğum habere göre, eşi yılmaz erdoğan'la ayrı evlere çıkmışlar, boşansak mı diye düşünüyorlarmış.*

  http://www.milliyet.com.t...07/07/10/son/sonyas21.asp
  3 ... kahvelikek
 5. 5.
  şöyle ilginç(!) bir demeç vermiş hatun kişi;

  "Garip bir duygu nasıl oldu bilmiyorum ama daha sinemaya yeni başlamış olsam bile ben kendimi buralarda görüyordum. Belki de dedemin ruhu şeyhlik falan, bilmiyorum ama gerçekten çok büyük bir inancım vardı." * *
  14 -1 ... endless
 6. 6.
  yilmaz erdogan'in kendisiyle ilk evlendigi zamanlarda söyle bir lafi etmisligi vardir:

  "elbette evlenecegim kisiyle önceden sevismek isterim, ama, benim esim olacak insanin sirti yine de yere cok fazla gelmemis olmalidir."

  sirti yere cok fazla gelmemis olmak nedir yahu? desene suna acikca bakire isterim diye. bu kiz bakire midir, degil midir; bilmiyorum tabii.
  7 -2 ... der biertrinker von bosporus
 7. 7.
  83'lü ve meral mezunu aileden kürtçü zat.
  4 -3 ... pax romana
 8. 8.
  Beren saat'den daha iyi oyuncudur ve çok daha güzeldir.**Fikirsel olarak sol cenahı,biçimsel olarak da türk halkını etkileyebilecek güzellik anıtı.Hiner saalem'in çektiği kilometre zero filminde başarıyla oynamıştır.
  2 -16 ... lorange sucre
 9. 9.
  kürt yönetmen hiner saalem'in kilometre zero ve dol filmlerinde oynamış, güzel oyuncu. her ne kadar talihsiz röportajlarıyla hayal kırıklığı yaşatsada oyunculuğuna diyecek yok. yılmaz erdoğan'ın eşi olan bu genç kızımızın burnu estetiktir.

  gurbet kuşları adlı dizide gülistan rolünü üstlenmeye, aynı zamanda tomris giritlioğlu projesi olan güz sancısı'nda oynamaya hazırlanmaktadır.
  2 -3 ... triandafilis
 10. 10.
  milli takimi dahi tanimayip, esine bunlar bizimkiler mi? sorusunu yonelten , oyunculukla alakasi olmayan, esinin " cok guzel hareketler bunlar" dizisinin bir bolumunde bu zeka ozurlulugunden dolayi yerden yere vurarak anlattigi kisi.
  7 -3 ... menekse7