bugün

içinde yaşayanların sağa sola saldırmaya hazır, azgın halde bekleyen, komşu kızlarına sulanmaya meyilli kişiler olduğu imajı veren ev ismidir. hakaret niyetine kullanılabilir. eğer içinde oturanlar öğrenci ise bekar evi değil öğrenci evi denilmesi daha doğrudur.*
bekar evinde olması gerekenler
anketçi geldi
yemek odasına ihtiyaç duyulmayan evdir,bir tanesine de ben sahibim
ayrıca apartmanda kötü her ne olursa bu evin başına patlar nedense
üniversite çevrelerinde görülmesi muhtemel durum...
(bkz: öğrenci evi)
temiz ve toplu görülebilme olasılığı çok az olan evdir.****
o artık bir ev değil; her daim ziyaretçilere açık bir türbedir.hiçbir zaman boş kalmaz. gelen vech halinde oturur,alkolün etkisiyle kendini insan ı kamil zanneder, kovulmadan çıkmaz.
banyodaki kalorifer peteklerinin arasında çorap*, traş bıçagı gibi aparatların bulunabilecegi evlerdir.çok lazım degilse o evden içeri girmemek gerekir.
eğer evdekiler analşıyosa süper bi ortam geyik,alkolv.b. olduğu muhteşem yapıt.süperdir tavsiye ederim
uzun süredir yaşadığım ve uzun süre yaşıyacak olduğum; bursa-setbaşı köprüsü manzaralı, 80 metrekare büyüklüğünde ev çeşidi.
Genelde bu evler iki-üç kişilik olup misafir sayısının adedine göre yoğunluk herdaimdir. Hatta bazen bu evler garsoniyer olarak kullanılmakta olup (bkz: kız giren dul çıkar) kümeler veya komünler olarakta adlandırılır bu evler.
Alkol tüketiminin yoğun olduğu bu evlerde dönem dönem kişilerin * tercihine göre uyuşturucu kullanımı da olmaktadır.
Mikroorganizma florasının oldukça zengin olan bu yerleşim alanlarında; bulaşık kavgası, ekmekalma sırası kavgası, genel temizlik savaşları adında sık sık münakaşalar hatta yaralama sonuçlu kavgalara sık sık rastlanmaktadır.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.