bugün

aziz komiserin torunu fena troll. öyle evladım olsun, daha ne isterim.
https://youtu.be/TrspuYBeuUY
behzat ç izleken aldığım hazzı başka hiçbir dizi ve film'den almıyorum efsane bir yapıt diyebilirim ocak'ta geri dönmesini sabırsızlıkla bekliyorum umarım eski kalitesini yakalar.
Tek kelime ile vasattır.
Birkez daha yayından kaldırılmasina vesile olan çomarların taa . . .
eğer doğruysa artık gelmesi gereken dizi.
misal şimdi ergen dizisi falan deniyor da türkiye de bulunan dizilerimize bakalım.
1-kış güneşi
2-Tatlı intikam
3-No: 309
4-Hayatımın Aşkı
5- Aşk Laftan Anlamaz
6-Rengarenk
7- Oyunbozan

bakın bu bir dramdır. ne kadar birbirini sikmeye çalışan insnalar var hepsi bu dizilerin içinde. sabah uyandığında tanımadığı biradamın koynunda sanki hiç birşey yokmuş gibi "ay ne oldu akşam sende kimsin" ile başlayıp range rover ı görünce "aşkın kapışmayalım" a evrilmiş bunu da izleyen insanarın "ayyy ne kadar tatlışşşş" diye tepki veriyor. misal bir de farkındaysanız hiç çalışan insan göremiyorsunuz bu insnaların içinde sanırsın hep karısının yanında ki arkadaşını ulu orta yerde sikmek istiyor. yani sonuçta birbirlerini sikmek istiyorlar. buna da "sonuçta yaz dizisi bence güzel."

peki behzat ç. öyle mi?
misal bu dizide rakıyı içerken sohbet edersin, bira bir içki değil su gibi akıp gider. şimdi bu ahlaktan daha önemsiz mi? hiç değilse samimiler, sen hiç behzat komserimin başka bir karıya bakıp "ne sikilikr la şu" bakışı attığını gördün mü? kendisi solcu değil sadece kendi bildiği doğruları yapıyor. doğru olur yanlış olur lakin oyuncu değil gerçek hayatta bir polis gibi davranıyor olması bizim sevdiğimiz taraf. buna ergen diyenler cesur kuşku gibi bir diziyi hatırlamıyorlar bile.

bu sebepten gel ey vefasız gel ey vicdansız.
Akbaba'dan;

Liseye gidiyordum abi. sıradan, ortalama bir çocuktum işte. hep arka sırada otururdum. hiç arkadaşım yoktu. okuldan nefret ederdim. hep saçlarımı uzatmak isterdim, babam hep keserdi. babamdan da nefret ederdim. ne zaman kafamı kazısa, karaktersiz bir tip olup çıkıveriyordum ortaya. çocukken saçın çıkıyorsa ve sen kelsen herkes seninle dalga geçer abi. sürekli bugün cuma, enseni kapa diye vurup dur…urlardı. babam her kafamı kazıdığında kendimden nefret ederdim. çok salak bir tipim olurdu. ne yapayım, benim de kemik yapım böyle. her neyse işte abi, sınav yaparlardı, ben hep düşük not alırdım. gene böyle bir gün sınav yaptılar, hoca kağıtlarımızı dağıttı kontrol etmemiz için. bende gittim sınıftan çocuklardan sınav kağıdımı karşılaştırdım. aynı şeyleri yazmıştık. onlara on vermiş, bana altı vermiş. sonra ben dayanamadım, gittim hocaya abi, ne iş hoca dedim ya, herkesle aynı şeyleri yazmışım, bana altı vermişsin. kopya çekmişsindir dedi, sana güvenemedim dedi. arka sırada oturan, kel, silik bir tipsen kimse seni dikkate almaz abi.
nazlı bütün bunlara rağmen sevdi beni abi. o sınıfın en güzel kızıydı bence. hep ön sırada otururdu. kimseye aldırış etmezdi. sınıfta bir sürü yakışıklı, varlıklı çocuk vardı. onlara rağmen sevdi beni abi.
-sonra ne oldu la?
aynı mahallede oturuyorduk nazlı’yla abi. okul çıkışı hep birlikte yürürdük eve. böyle ara bir yol vardı mahalleye. yolu bayağı uzatıyorduk da, tenha oluyordu işte. sonra bir gün gene böyle yürürken, çok acayip bir şey oldu abi. aynı anda birbirimizin elini tuttuk. ne o önce uzattı, ne ben önce uzattım. birbirimize ima etmedik, yüz yüze bile bakmadık. öylece el ele tutuşup yürüdük. sonra hep yaptık bunu. bazen birileri sokağa girerdi, hop bırakırdık ellerimizi, sonra tekrar baştan.
-senin kayış nerede koptu la?
amcam nazlıya tecavüz etti abi. bir gün eve geldim, nazlı’nın üstü başı yırtıktı, ağlıyordu. beni sormaya eve gelmiş. amcam da evde beklemesini söylemiş, erik vermiş buna. ben eve geldiğimde, orospu çocuğu pantolonunu topluyordu. suratında iğrenç bir ifade vardı. amcam on gün yıkanmasın, kokmazdı abi. sürekli bütün gün otururdu orada burada, sineklenirdi ama kokmazdı. nazlıya nasıl tecavüz ettiğini odadaki ter kokusundan anladım abi. üzerindeki on günlük kir uyanmıştı resmen! foseptik çukuruna düşmüş gibiydi orospu çocuğu. nazlıya baktım, odadaki kokuyu duymuyordu bile. kendinden o kadar çok tiksiniyordu ki, koku umurunda bile değildi abi. öldürmek istedim orospu çocuğunu. fırladım çıktım gittim, koşabildiğim kadar koştum. cebimdeki çakıyla bütün vücudumu parçaladım. amcama saldırdım. jandarmalar elimden aldı. amcama el kaldırdım diye babam beni dövdü. babam da orada bitti zaten. evden kaçtım. amcam mahkemede nazlıyı sevdiğini söylemiş. mahkeme de aileleri birbirleriyle konuşturmuş. nazlıyla evlendi, hapisten de yırttı. mahalleden kaçtılar, iki üç ay sonra da zaten amcamın ölüm haberi geldi.
-nazlı mı öldürdü?
kaçtıkları yerde amcam nazlıyı satmaya başlamış abi, pezevengi olmuş. amcamı da hepsini de nazlı hakladı abi. çok sonra, bir gün sordum abi, niye beni öldürmedin diye. seni sevdim dedi abi, anasını sikeyim ben bu dünyanın seni sevdim dedi abi..
https://youtu.be/yoyNUSoErmE

Bu ne lan ehehhehee. Dediğim gibi böyle evladım olsun daha ne isterim.
(bkz: sırıtma lan)
Ocak ayini iplecektiren dizi .
atv'de yeniden çekilmesi planlanan dizi tebrikler Emrah Serbes...
Kucagına alınca anlarsın. Ceyda hamileyken aynı bende senin gibi düşünüyordum. Ama Berna'yı kucağıma verdikleri zaman her şey değişti lan. Her şey! Yaparım gibi geldi. Baba gibi hissettim yani. Onun her soluk alıp verişinde de ben buna daha da inandım. Hele yürümeye başladığı zaman , varya dünyanın en güçlü adamı gibi hissediyorsun lan kendini. Ona kimse bir şey yapamaz. Yapanın alayını sikerim ha ! Hayatın amınakorum ha ! Baba olmak kolay değil yani. Eşik atlamak gibi bir şey. Her şeye başka bir açıdan bakıyorsun. Çocuğun varsa her şey yalan geliyor. Onun böyle kokusunu ciğerlerine çektiğin zaman , cinayette yalan geliyor , ceset de yalan geliyor. O ölümün kokusu bile yalan geliyor adama. Öyle işte... Dünya sikime ! Onun o yumuşacık tombul yanaklarından gözlerini kapatıp bir öpücük aldığında yetiyor.
Sonra büyüyorlar tabi. Okula gidiyorlar sonra saçma sapan şeyler olmaya başlıyor. Sen onu elimde tutayım derken hayat onu senden almak için çabalıyor. Sonra hayatının baharında daha , en güzel zamanında onu senden alıyor. Soruyorsun tabi seni niye almadı diye. Cevap veremiyorsun. Bilmiyorsun... Anlamıyorsun ki.
Birileri buna sınav diyor. Sınav veriyormuşuz. Lan ben hayatım boyunca girdiğim sınavlarda hep başarısız oldum. Hep geçer not aldım yani. Daha fazlası beni ilgilendirmedi. Geçer not...
Biz hayattan da geçtik zannettik ya , biz o hayatta kalmışız. Biz niye hep bu hayatta kalıyoruz biliyor musunuz ? Ben bilmiyorum amınakoyim. *
Savcı Esra: Niye geldin?
Behzat: Sen niye ağladın?
Savcı Esra: Geçti gitti boş ver...
Behzat: Çık çık çık.. Geçmedi gitmedi, sen niye ağladın?
Savcı Esra: Behzat sen akıllı bir adamsın ama konu kadınlara gelince biraz salaklaşıyorsun galiba.
Behzat: Hee.
Savcı Esra: Ben sana diyorum ki adamlar gelip seni alacak, gideceksin. Bu işin sonu yok! Belki senelerce tutuklu kalacaksın, ne zaman döneceğin belli değil, senin umurunda değil. Ağladım... Çünkü seninle konuşamadım. Ağladım, çünkü sen beni görmüyorsun. Ve ben seni seviyorum.
Behzat: Ama ben bunu bilmiyordum.
Savcı Esra: Bilmiyorsun... Tabi nereden bileceksin. Sen ancak birisi öldüğünde duygusal yaklaşıyorsun. Senin duygu radarına girmek için illa ölmek mi lazım Behzat?
Behzat: Yok, hayır. Yapamam ben.
Savcı Esra: Haklısın. Cesaretin olmadan ne yapacaksın ki? Hayatımda tanıdığım en korkak adamsın. Herkese meydan okuyorsun ama kendi duygularından korkuyorsun. Geçmişe saplanıp kalmışsın. En büyük felaketler senin başına gelmiş dimi? En büyük acıları sen çekmişsin, ben hiç bir b.k bilmiyorum ki. Acı nedir? Bilmem. Yalnızlık nedir? Bilmem. Dünyanın ekseni kaydı Behzat, 12 cm yerinden oynadı sen bana 1 cm bile yaklaşmadın! Saplantılısın..
Behzat: Hee, ne güzel söyledin. Saplantılıyım ben. Benden bir b.k olmaz, biz seninle hep kavga ederiz, mutsuz oluruz biz seninle.
Savcı Esra: Mutsuz olalım, ne var! Biz de mutsuz oluruz. Ben seninle mutsuzluğa da varım.
tekrar tekrar izlenen başka bir dizi var mıdır acep.
Geçenlerde Behzat Ç geri geliyor dediler. noldu o iş ?
behzat ç nin kişisel yaşamı dram bakımından çok kaliteli,erdal beşikçioğlu da çok güzel oynamış ancak bunlar dışında kalan cinayetler,geçişler,müzikler,cinayetlerin işlenişi ve kurgusu,görüntü yonetmenliği ne yazık ki pek iyi değil.bu kadar övülmeside türk televizyon dizileri yanında bu dramın diziye güzelce yedirilişi sayesindedir.
aga cinayet var.
Defalarca izleyince alaşılıyor ki ekibin tamamı amsalak.

Kızacak bişey yok. 33-34-35. Bölümleri peşpeşe izleyin anlarsınız.

Ortada 2 tane cinayet var. Amirim gönülün peşinde. ilaveten savcıya da dıhalıyor. Harun düğün derdinde. Hayalet ılgını kovalıyor. Cevo harunun kardeşiyle nette goygoyda. Öbür piç hem edayla hem de takıldığı diğer karıyla uğraşıyor. Akbabuş bile büroya gelen gizemli telefonun peşinde.

Amsalak bu ekip.
beklemedeyiz..
özletmiştir.
Hayatımda hiç alkol almadım. Almam. Alanı da sevmem. Behzat ç. Hariç. Sırf bu adam yüzünden emniyet kupası aradım aylarca.
Polisleri sevdiren güzel adam.
Marjinal konulu vasat dizi. Yani tam bir ergen mıknatısı.
Yeniden başlayacak dediğiniz günden beri bekliyorum. E hadi başlasın artık.
ergenlerin ilah olarak gördüğü saçma dizi. evet.