1. 1.
  bbc'nin malum diyarbakır olayarının ardından yapılan programlarda Diyarbakir'in bölgesel başkent olduğunu iddaa etmesi durumudur.

  programda; "Bölgesel başkent Diyarbakır'ın içinde ve çevresinde Kürtler ve Türk çevik kuvveti arasında yaşanan çatışmalarda 7 kişi öldü" ifadesi kullanılmıştır.
  4 -3 ... anthrax
 2. 2.
  ne gafı ya. bbc nin gaf yaptığı nerede görülmüş. son derece bilinçlidir o.
  4 -1 ... palta
 3. 3.
  bilinçli yapıldığından adım gibi emin olduğum olay.Neticede bilinçli yapılmadığını ispatlayamadığımız sürece onlar sadece gaf yapmış gibi görünecek ve ima etmek istediklerini edecekler.uluslararası ilişkilerde bu böyledir hep..
  1 -1 ... pajalustı
 4. 4.
  bence çok büyük bir gaftır.talihsiz bir açıklama olmuş.
  2 -1 ... worldlike
 5. 5.
  türkiye'nin içinde bulunduğu durumu kabul etmek istemeyen ve hatta reddeden siyasetçilerin ne cevap vereceklerini merak ettiğim bilinçli söz. bbc gaf yapamayacak kadar aşmıştır, ama salağa da yatmıştır... (bkz: yersen dolapta dolma var)
  1 -1 ... ya bi sus yaaaaa
 6. 6.
  başından beri bilerek yapılan fahişe avrupanın siyasi oyunlarının yeni versiyonudur. ilerleyen tarihlerde kürdistanın başkenti derlerse hiç saşırılmamalıdır.
  3 -1 ... martyns
 7. 7.
  bu gaflarindan dolayi burdan uludag sozluk olarak bbc yi kiniyor ve ozur dilemelerini bekliyoruz.
  2 ... spiritualized
 8. 8.
  "gaf vardır yavşaklık vardır" dedirten durumdur..bbc'nin yaptığı ise bizzat yavşaklıktır..**
  4 -1 ... tttddd
 9. 9.
  Türk halkı konuya özenle eğilip BBC'ye özür diletmelidir. bu konunun gaf olmadığı apaçık ortadır. bugün trt, ira'ya terörist değil, özgürlük savaşcısı dese acaba ingiltere ne kadar ayağa kalkar bir kez düşünün. onların gösterdiği duyarlılığın çok daha fazlasını göstermeliyiz yoksa yarın diyarbakır söyledikleri gibi bölgesel başkent olur, bizde şehre pasaportla gireriz.
  1 -1 ... yuhako
 10. 10.
  (bkz: o gaflar boy boy)
  1 ... vivendi