1. 1.
  uğursuz olduğuna inanılan kuş türü.
  5 -6 ... sıçtırtma lamasına
 2. 2.
  nedense dallardan ters sarkan bi kus olarak hatirimda kalmis. halbuki o yarasa degil miydi? ama yarasa da kus degil ki. karisik isler ya.
  10 -1 ... child
 3. 3.
  Baykuşların kulakları sese karşı çok hassastır. Duyma oranları insanlardan daha fazladır. Baykuşların yüzünün iki yanında saç benzeri tüyler vardır ve bunlar ses dalgalarını toplayıp kulağın içine gönderirler. Bu tüyler ayrıca bir kulağı diğer kulaktan ayırır, böylece sağ taraftan gelen ses, büyük ölçüde sağ kulak tarafından duyulur. Bunun yanında kulaklar, kafada simetrik olarak yer almazlar. Biri diğerinden daha yüksektedir. Böylece baykuş sesleri super-stereo olarak dinler ve ses çıkaran canlıyı görmese dahi onun nerede olduğunu, sesin kaynağına göre tam doğru olarak tespit eder. Bu av bulmanın çok zorlaştığı karlı havalarda önemli bir avantajdır.
  7 ... nirvana
 4. 4.
  Baykuş sanılanın aksine uğursuz değil bilakis çok değerli bir kuştur.Allah tarafından hiçbir zaman nasipsiz bırakılmaz.Avı ayağına kadar gelir.
  8 ... italiano
 5. 5.
  Evimin çatı katına girip çıkamaması sonucu yakaladığım kuştur. Dünyanın en harika kuşudur. Kocamandır. Tüyleri aşırı derecede yumuşak ve gözleri çok güzeldir. Kendini bana hayran bırakmıştır.
  7 ... eurasia
 6. 6.
  beyoğlunda bir bar. (bkz: Ülkü Duru) Sahibidir.
  2 ... miksaj
 7. 7.
  tgrt'de kendi adıyla program yapan almanyada gurbetçilerle roportaj yapıp önüne gelen yabancıyla dalga geçip bunuda program olarak kayda alan şahsiyet
  ... yazıyorum
 8. 8.
  msü'nin logosudur
  ... puldüşü
 9. 9.
  (bkz: kör baykuş)
  ... zibende
 10. 10.
  uğursuz nitelemesi büyük bir iftiradır. Bir gece dağda tek başıma kamp yaparken 5m ötemdeki dala tünemiş ve bu sayede yakından izlemişimdir asla saldırgan negatif bir kuş değildir insanı hipnotize eden bir hali vardır tecrübeyle sabittir...
  2 ... birdy