bugün

Stres azaltmanın en iyi yolu bu müzik aletini çalmaktır.

Bir bateri, iki bas gitar.
profesyonel olarak çaldığım bir vurmalı enstruman. "davul" da denir.

lakin grup enstrumanıdır, apartman dairesinde, tek başına yaşayan modern şehir insanı içi çalınamayacak enstrumandır. ancak stüdyoda akustik bir set çalma şansınız olur, ama onu da tek başına yapamazsınız, grupsuz keyifsiz olur.

ben elektronik davul seti aldım evde kulaklık ile bir nebze pratik filan için kullanıyorum ama akustik davulun zerre tadını vermiyor. özetle, zor enstrüman, özellikle grupsuzken.
Çocukluğumdan beri fena hevesim olan müzik aleti küçükken ders almak çok istiyordum
annem 2 hoca ayarladı ama birisi sapık cıktı mesajlarda güzelim, canım diye konuşuyordu erkeğim amk güzelim ne.
Diğeride dolandırıcı cıktı meğerse öyle bir hoca bile yokmuş o zaman için ders başına 50 tl alıyorum en az 10 ders satıyoruz 250 tl yi eft ile alıyoruz kalanı da daha sonra alıyoruz dediler biz pek içimize sinmedi biz elden ders ders verecegiz diyince derse 1 saat kala bugun yapamiyoruz haber verecegiz diyip daha vermediler.
bateri, fransızca'dan gelmiş bir kelimedir. vurmalı çalgılar takımına denir. şarkılarda ritm tutmaya yarar.
(bkz: battery)
görsel
10sene once bu zamanlarda öğrenmeye başlamış olduğum hasta eden enstrüman. bir kere çalmaya basladiysaniz artık şarkıları normal dinleyemezsiniz çünkü kulak hep davuldadir, az bile gelse basslari takip edersiniz. otobüste takarsiniz kulakliginizi ıki şarkı dinliyim dersiniz bir de bakmışsınız parmaklarinizla ritim tutuyorsunuz ve birakamazsiniz. bu ve benzeri davranışlar sürer gider. etrafta kimse yokken air drum calmalar, dinlerken bir boşluğu o anki ilhamla değişik bir atakla doldurmanin verdiği keyif "ulan hemen bunu cekip kaydetmeliyim" dedirtip şarkıya bir daha aşık eden leziz enstrüman. davul çalanlar tipinden de belli oluyor genelde ilginç bir şekilde. hele bir de sahne almissaniz... anlatılmaz. sahnedeki en güzel yerdir. gitarla bass arasında bir yerdesinizdir. herkes ayaktadir ama siz oturursunuz. o kadar insana kafa sallatan sizin attığınız ritimdir. dinleyeni coşturan da sakinleştiren de kısacası atmosfere yön veren sizsinizdir. kötü yanlarına gelirsek orospu bir alettir. pratiği bırakırsınız hemen küser. hız kaybedersiniz. kafanızda mükemmel bişey yaparsınız eller gitmez. twinleriniz bozulur. yabancilasiverirsiniz bir anda enstrumana. siz ona değil o size hakimmis gibi hissedersiniz. gariptir. tutku ister. hele bir de kafanız güzel caliyorsaniz zevkten ölün. the rocker diye bi film vardı müzikal komedi o geldi aklıma şimdi. davul çalanlar izlemiştir diye tahmin ediyorum.
görsel
Hayatımdaki en büyük tutkum. Vazgeçemediğim tek şey. 8 senedir kendisiyle büyük bir dostluk sürdürüyoruz. Ben ona şiddet uygulasam da o bana hep güzel şeyler söylemeye çalışıyor. Bütün sıkıntılardan, dünyevi saçmalıklardan uzaklaştırıyor beni. iyi ki başlamışım. Nereden merak sardım bilmesem de.
Davul denilmesine sinir olduğum lars ulrich in sayesinde ilgi duyduğum ve artık sinir ve stresle baş etmenin en iyi yolu olarak gördüğüm mükemmel enstruman.
çalmak için bir eğitim gerekiyor mu diye hep düşündüğüm müzik aleti.
Dub dıbı dıb du dıb du dıb dıs.
izleyince bile insanı gaza getirip deşarj edebilen, en seksi müzik aleti ve vurmalı çalgı. insanı vezir de eder, rezil de. Tabi bu işin profosyonelleri var. Kim bilir çalınca nasıl hissediliyor.
Apartmanda oturuyorsanız çalınamayacak vurmalı çalgı.
çalınca insanı deşarj eden bir müzik aleti.
Çalmayı çok istediğim ama kendime olan müthiş güvenimden dolayı cesaret edemediğim enstrüman.
Davul lan işte. Ne bateri amk.
ogrenmesi zormu kolay mi diye ikileme dusuren enatruman bilen yazsinda bilelim.
bir kaç ay kursun yeterli olacağı alettir. bageti doğru tutup ritim tutmaya alışsanız yavaş yavaş çalışarak şarkıları çıkarabiliyorsunuz. en azından ben öyle yapmıştım. ama ilk başlarken birisi bana lojistik olarak sıkıntı çıkarır eve çalınmaz diyeydi hiç başlamazdım. evde olmuyor diye çalamıyorsun, tabi müzik aletlerinin kader kıymet bilmezliği ötürü çalmaya çalmaya unutuyor insan. bu da en azından bana öyle olmuştu*
şimdi çalmaya çalışsam bageti ilk bir kaç defa elimden düşürürüm.
Müziğin ritmini tüm vücudunuzda hissettiren enstrümandır. insanı gaza getirip ben de çalmalıyım dedirtir ama o kadar da kolay değildir. http://diayvaysanat.com/d...muzik-kursu/bateri-kursu/ burda arkadaşlar hakkını vererek öğretiyor gerçekten.
12. yıl, 13 e giriyoruz inşallah.
güzel çalınmıyorsa çalan kişinin babasının şarap çanağına sıçıp kafasında trampet parçalamak gerektirir.
çalınması için ayrı bir yere ihtiyaç duyulan kudretli enstrüman.
vatan haini kansız piçin evladı. açık açık terörün destekçisidir. bunu yaparken de cumhurbaşkanımıza olan düşmanlığını bahane göstermektedir.

unutmasın ki o ve onun gibilerin kökünün kazınması yakındır. bizzat cumhurbaşkanımız tarafından hem de.
Çalgı değilim ben.

(bkz: Saksı)
Çok hoş bir çalgıdır. Çalması sanıldığı kadar kolay değildir.