bugün

metallica nin master of puppets albumundeki leziz parca.Parcanin basindaki intro harikadir.

iste sozleri

lashing out the action, returning the reaction
weak are ripped and torn away
hypnotizing power, crushing all that cower
battery is here to stay

smashing through the boundaries
lunacy has found me
cannot stop the battery
pounding out aggression
turns into obsession
cannot kill the battery

cannot kill the family
battery is found in me

battery

crushing all deceivers, mashing non-believers
never ending potency
hungry violence seeker, feeding off the weaker
breeding on insanity

lunacy has found me
cannot stop the battery
pounding out aggression
turns into obsession
cannot kill the battery

cannot kill the family
battery is found in me

battery

circle of destruction, hammer comes crushing
powerhouse of energy
whipping up a fury, dominating flurry
we create the battery

lunacy has found me
cannot stop the battery
pounding out aggression
turns into obsession
cannot kill the battery

cannot kill the family
battery is found in me

battery

ayrica megadeth berbat coverlamistir.
ilk duyduğum an bateri anlamına geldiğini düşündüğüm metallica şarkısıdır. lezizdir.. özellikle intro bölümüne dikkat etmelisiniz.. o hoş melodiler..
şarkının sonundaki hahahahahahaha sesi için defalarca ileriye almadan başını dinlediğim şarkı.
sanırsam s&m 'de çalınan son parça. ayırca bu versiyonu daha da gaza getirir. özellikle james'in "are you alive? how does it feel to be alive?" demesi gayet yerinde bir karardır. zira o dakikaya kadar kendinden geçmeyenler james'in bunu söylemesinden sonra kendilerinden geçecektir. eminim.
thank you metallicaa, yeah! *
insanın oturduğu yerden kendini lars hissetmesini saglayan metallica sarkısı.
senfonik haliyle sıkılmadan 10 kere dinlenecek metallica şarkısı.
şarkının sözlerinin türkçesi;

Eylemi kamçılıyor, tepkiye karşılık verıyor
Zayıflar paramparça ediliyor
ipnotize edici güç, korkudan titreyenlerin hepsini eziyor
Batarya artık hep burada kalacak

Sınırları ezip geçiyor
Çılgınlık gelip buldu beni
Durduramıyorum bataryayı
Saldırganlıkla ilerleyişi
Saplantıya dönüşüyor
Durduramıyorum batarya yı

Öldüremem ailemi
Batarya içimde gizli

Batarya

Tüm sahtekarlıkları eziyor, inançsızlarılapaya dönüştürüyor
Hiç bitmeyen güç
Açşiddet arayıcısı, zayıflarla beslenen
Deliliği üreten

Sınırları ezip geçiyor
Durduramıyorum bataryayı
Saplantıya dönüşüyor

Öldüremem ailemi
Batarya içimde gizli

Batarya

Yıkım çemberi, çekiç ezerek iniyor
Enerji güç merkezi
Bir öfkeyi kamçılıyor, telaşı yönetiyor
Biz yaratıyoruz bataryayı

Sınırları ezip geçiyor
Durduramıyorum bataryayı
Saplantıya dönüşüyor

Öldüremem ailemi
Batarya içimde gizli

Batarya
Çalması da dinlemesi de deliler gibi zevkli olan parça. Gaz.. akıcı.. saf metallica. Ayrıca kondisyonunuz biraz olsun düştüyse davulcu katili olan parça.

ayrıca 2004 yılında, lars ulrich'in hastalığı nedeniyle bir konserde dave lombardo ile çalınmıştır.. onu bulup bir izlemek gerekir.
oldukça gaz ve haz veren şarkı. metallica şarkılarının genel özelliğini taşır; "uzun süre dinlemeyip, dinleyince yerinde duramamak".
etrafta sahte bir megadeth versiyonu bulunan gazın en önde gideni bir metallica şahiseri.
çalınası, dinlenilesi metallica şarkılarının arasında yer alır. fena gaz bir şarkıdır. *
ensiferum un mükemmel coverladığı şaheser.
megadethin hiç bir zaman coverlamadığı şarkı. ortalarda dolaşan sahte, feyk, kolpa * megadeth coverına inanan mantıksız insanların ardından resmi sitelerinde bile açıklama yapmıştır grup * megadethin herhangi bir metallica şarkısını cover yapabileceğini gerçekten düşünmek bile komiktir.
(bkz: #3696271)
dinamizm ve kompozisyon bakımında en çok benzeştiği metallica parçası blackened'dır.

metal tarihinin kilometre taşlarından biridir.
kapalı hi-hat & sürekli twin pedal kombinasyonuyla süper orgazmik olan parça. lombardo bunu yaptı, çenemiz düştü. öğrenilesi, çalınası, dinlenesi, saf metallica.
pil ulan pil! evet akü de olur.
senfonik versiyonu orjinalinin eline verip kulaklarına şınav çektirmiş olan muhteşem şarkı.

20 li yaşlarında cıyak cıyak bağıran james gitmiş, yerine tam bir frontman gelmiştir. bütün grup elemanları için bu pişmişliği varsayabiliriz tabi ki. haa bir de senfoni orkestrası gerçeği vardır ki, bu şarkıyı iyice destanlaştıran en büyük etken odur kanaatindeyim.

(bkz: michael kamen)
bir de dream theater coverı vardır ki james labrie'nın sesi onda çok sırıtmamaktadır.
sırıtanlar için:
(bkz: master of puppets)
bir machine head coverı vardır ki OOHHHHHŞHŞŞŞŞŞŞGHŞHŞHŞHŞŞ hatırladıkça boşalırsınız şekil a OOOOOOOOOHŞŞŞŞŞŞ hay arkadaş çıkarmadan 5 posta görür oOHHHHHHHHHŞ lan yeter.
metallica'nın master of puppets albümünde bulunan yavaş başlayıp birdenbire hızlanan "lan nolüyür" dedirten şarkı.
introsu insana fazlasıyla diablo 2 müziklerini anınsatan leziz metallica parçası. Scorched earth orchestra coverı şiddetle tavsiye edilir.
dave lombardo nun da konuk olduğu bir konserde muhteşem çalınmış metallica parçası.

http://youtu.be/xRPOE7-1vAU
efsane şarkıdır sürekli dinlenmemeli enerjini bol olduğu bir zamanda dinlerseniz nerede olursanız olun çoşarsınız.
Energy drink tir.