bugün

Frp teki büyü ve savaşcı özellikleri bulunan karakter ismi,şarkı söylemeyi çok seven bu karakter adına şarkıda yapılmıştır (bkz: bard s song) (bkz: blind guardian)
Eski Keltlerden bu yana ozanları tanımlamak için kullanılan terimdir. Eski druid ozanlarına verilen isim idi. Bu konu üzerinde eğitim almış kişiler arpları eşliğinde destansı şiirler seslendirirlerdi.
Bard'lar hem tarihçi, hem politik eleştirmen, hem meth eden kişi, hem de eğlendiren kişiler idi. Onlar, kahramansı olayları ve zaferleri kutlamakla görevliydiler.
Günümüze doğru yaklaştığımızda bize en tanıdık gelen bard "Avon'un bard'ı" olarak bilinen Shakespeare'dir
ortaçağ ozanı demek en sade tanımı olurdu. Avrupada ortaçağda yaşanan kahramanlık öykülerini destan haline getirmek, o kahramanlar hakkında şarkı yazmak, halkı eğlendirmek vs vs bard'ların işiydi...
(bkz: bir gece ansizin gelebilirim)
yeni lol şampiyonu, isim ve tip olarak nunu ile sonayı hatırlatma ama skiller olarak portal açma ve etrafında takılan wispler ile baya ilgi çekici bir şeye benziyor.

edit; skilleri biraz inceledim

q skili biraz windrunnerın bağlama skiline benzemekte tabi ağaç yerine rakibin arkasındaki duvara ve miniona bağlıyor.
w skili bir noktaya ward tipi bir alan koyuyor üzerinde duran dosta heal veriyor eğer düşman durursa rek'sai çukuruna yaptığı gibi alanı kapatıyor.
e skili smite'ki adını hatırlayamadığım bir tanrının ultisiyle benzer bir portal açıyor, tek farkı içinden düşmanlar da geçebiliyor.
ultisi ise bir çember bi alan oluşturuyor ve içindeki düşman, dost, minion, ejderha, baron, kule yani kısacası ne varsa belli bir süreliğine zhonya etkisine geçiriyor ama tr serverinda potansiyel bir troll yeteneği; dostunun canı az arkasından da düşman kovalıyor at dostuna 2 saniye takılsın orada sonra baam reported.
Pbde bulunan sampiyon. Sup olarak cok is yapacak gibi duruyor. Hasari q disinda yok. O yuzden sadece sup oynanir. stunu oldugu icin jung tavsiyede edilebilir aslinda.
u sunu kullanırken dikkat edin. Yasuo unun 2 kişiye u attığı yerde düşmanı dondurmayın mesela. adc u atınca adama u atmayın. yapmayın olum.
acayip sikko bir hero sorakanın az gelişmiş hali bir sup oyunda hiç bir işe yaramaz mı ya.
bana niye nik altı girmiyorsunuz diye yakınmış yazar.* şurdan ayakkabı ölçünü söyle uygun postalları giy. sonra içtimaya.
Yakınmasına bi destek de benden olsun yazarı. Zira iyi günümdeyim.
lol destek herosu. iyi bir abimizdir, severiz.
Dostum nefes alıp veriyorum ama erkeğim. Üzgünüm Yine de destek olayım dedim.

Kendini yalnız hissetmesin istediğim yazar.
dem vurmuş nick atlı yalnızlığının jsjsksmsjsj haline. neyse yazamadım duygusal giriş yapacaktım da olmadı. idare etcen.

uludağ sözlük yazarı.
sözlüğün emektar yazarlarından, koca yürekli bard.

varlığı kalplerimize tarifsiz bir mutluluk veriyor.

sonsuza kadar yazsa keşge.
(#29293926) lol oynamamı eleştirip bunun üzerinden prim yapan ancak nickini bard alan yazar.
Bir de kızları support oynuyor diye ezerler, senin support oynayıp bir de bu yorumu yapman daha içler acısı. Bu arada mainim mid.
Dumbledoge un bard ultisi geliyo her bard oynandiginda aklima. Oyun kazandirmisti baronun orda.
Onun disinda baya hasar vurur ama oynamayi bilmeyenin ellerinde heba olup gider kozmik baglar tutmaz ultiyi yanlis atar falan.
ultisi oyundaki en fazla zeka gerektiren ultilerden olup yeni arkadaslarin almamasi tavsiye olunur.
Bard, Google’ın hazırladığı yeni bir yapay zekâ sohbet robotu. internet bağlantınızın olduğu her an, aradığınız konular ve merak ettiğiniz sorular hakkında bilgiler vermeyi amaçlayan bir hizmet.

Bard, ne yazık ki an itibarıyla yalnızca Amerika’da kullanılabilen bir servis.

şimdilik chatgpt ye rakip olamadığı düşünülüyor.

görsel
Saçma sapan sorularıma bile gayet mantıklı yanıtlar alıyorum. Siz de bardlayın. Swh.
Google AI tarafından geliştirilen ve Ocak 2024'te kullanıma sunulan yeni bir büyük dil modelidir. 137B parametreye sahip olan Bard, şu anda dünyanın en büyük dil modellerinden biridir.
güncel Önemli Başlıklar