bugün

me and a gun'da gecen huzunlu memleket. tori amos anlatir..
batı hint adalarında yer alan, muhteşem kumsala sahip, mafya abilerini barındıran ada.
(bkz: rihanna)
Bermuda seytan ucgeni dolaylarinda bir ulkedir . cok iyi kisa mesafe kosuculari cikartir . ayrica kisi basina dusen milli geliri Turkiye' dekinden fazladir .
yaklaşık 300 bin nufüslu bir ada.
ingilizce dili konuşulmaktadır.
bayrağı şu şekildedir;

görsel
Şekerkamışı ve turizmi ile ünlüdür.
insana hep barbaros'la yani barbaros hayrettin paşayla bir ilgili varmış gibi geliyor. yani o dönemin ünlü denizci türkleri neden oralara kadar gitmesinler. piri reis gitmiş işte.
rihanna'nın memleketi.
(bkz: dünya edebiyatı)
Barbados, bağımsız bir ada ülkesidir. Kabaca 13° Kuzey ve 59° Batı da bulunur. Güney Karayipler bölgesinde uzanan ülke Karayip Antil Adaları zincirinin bir parçasıdır. Amerika ülkeleri'nden biridir. Konumuyla Güney Amerika kıtasına bitişiktir. Venezuela'nın yaklaşık 434 kilometre (270 mil) kuzey doğusundadır. Barbados'a en yakın ada komşuları Saint Lucia, Saint Vincent ve Granada batıda, Grenada güney batıda ve Trinidad Tobago güneyde olup Barbados bu ülke ile şimdi sabit resmi denizcilik sınırını onunla paylaşır.

Barbados'un toplam karasal alanı yaklaşık 430 kilometre karedir (166 mil kare)dir. Adanın iç kısımlarındaki bazı yüksek bölgeleri ile bayağı yanaltıcıdır. Barbados'un organik bileşiminin volkanik olmayacağı düşünülür. Ve ağır basan bileşim kireçtaşı mercanıdır. Adanın atmosferi, Atlas Okyanusundan sürekli esen alize rüzgârlarının devamlılığı ile sıcaklığın ılıman olduğu tropikal bir iklim dir. Ülkenin bazı çok gelişmemiş sahaları ağaçlık ve fundalıklara sahiptir. Adanın iç bölgelerindeki diğer kısımları tarım endüstrisine katkıda bulunur. Buralarda geniş şeker kamışı çiftlikleri serpilmiş olup aşağıdaki güzel deniz sahili manzarasına sahiptir. Barbados, gelişen dünyada en yüksek yaşam standartlarından birine ve okur yazarlık oranına sahiptir. Onun, küçük coğrafik hacmine rağmen, Barbados sürekli olarak (kalıcı bir şekilde) insan Gelişme indeksi'ndeki (Human Development Index) sıralamada üstteki 30 ülke içerisindedir. Hâl-i hazırdaki sıralamada Amerika kıtasında (Kuzey ve Güney) üçüncüdür. Ada, aynı zamanda yoğun turist uğrak noktasıdır. Ayrıca ünlü şarkıcı Rihanna da Barbadosludur.
--spoiler--
friends dizisi s08e18'de rachel'in 'sözde' düğünlerini yaptıklarını söylediği yer.
--spoiler--

tabi bir de şu var;
(bkz: yetenek sizsiniz türkiye) (bkz: aref ghafouri)
610 sayıda aktif askerin bulunduğu ülke.
rihanna'nın memleketi olan küçük bir adadır.
nüfusu 279.254 kişi olan ülke.
bugün bağımsılık günü olan ülke.
karayipler'de bir ada devletidir.
(bkz: errol barrow)
(bkz: grantley adams)
--spoiler--
bar mı bados? pii o ne biçim ülke adıymış öyle.
--spoiler--
son nüfus sayımına göre yüzde 99,7 okur yazarlık oranına sahip olan ülke.
toplam karasal alanı yaklaşık 430 kilometre kare olan bağımsız bir ada ülkesidir.

gelişen dünyada en yüksek yaşam standartlarından birine ve okur yazarlık oranına sahiptir. küçük coğrafik hacmine rağmen, Barbados sürekli olarak insani Gelişme endeksi'ndeki sıralamada üstteki 30 ülke içerisindedir.

başkenti Bridgetown'dur.
rihanna'nın memleketi olması hasebiyle kutsal topraklar statüsündeki ülke.
2 milyon varil petrol rezervine sahip ülke.
bunun parasal karşılığı ise 91 milyon 240 bin dolardır.
113.3 milyon metreküp doğalgaz rezervine sahip ülke.
Doğduğum ülke.

Yan komşu kızı ünlü olunca ünlenen ada.

Tanırsınız rihanna.