1. 1.
  zurnaya benzer bir türk halk çalgısı.
  http://tanbour.org/gallery/instruments/balaban.jpg
  4 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  bazı yörelerde yırtıcı bir kuşa verilen ad.
  2 ... pilotmont
 3. 3.
  Nazım Hikmet'in Bursa cezaevindeyken tanıştığı ve kendisine resim çizmesini öğrettiği şahsiyetin soyadıdır. Bu kişi yıllar sonra Türkiye'nin gelmiş geçmiş en büyük ressamlarından biri olacaktır aynı zamanda. Cezaevi müdürü, ibrahim Balaban'ın resimlerini görünce ilk defa cezası bitmemiş bir mahkumu dışarı salıp cezaevinin resmini çizmesini istemiştir. Balaban öyle bir resim çizer ki Nazım Hikmet resme hayran kalır ve o resme bakıp sabaha kadar bir şiir yazar. Nazım Hikmet'ten resim sanatının inceliklerini öğrenen isim ibrahim Balaban'dır.
  3 ... ireland
 4. 4.
  Ünlü naif ressamlarımızdan biridir.
  Nazım Hikmet'le Bursa cezaevinde yatmış onun yönlendirmesiyle resme başlamıştır.Yanlış anımsamıyorsam hala bursa'nın bir köyünde yaşamaktadır.
  2 ... kiraze
 5. 5.
  atatürk ile iran şahı rıza pehlevinin altında kahve içtikleri çınar ağacının altında sizinde kahve içebileceğiniz çanakkale-çan yolu arasında kalan bir mola yeridir.
  1 ... juansebastianveron
 6. 6.
  club bruggede oynayan eski aston villalı hırvatistan milli takımıyla 2006 almanya dunya kupasinda da izleyeceğimiz forvet
  1 ... city walk
 7. 7.
  izmit derbent'e bağlı bir köy. etrafı içinde 2 katlı evler barındıran siteler ile doludur, dolmaktadır. bunların ilki ve en büyüğü cevizlik sitesi'dir.
  2 ... kenjin
 8. 8.
  dünyada van ahirette iman ile özdeşleşmiş doğu anadolunun gelişen en doğu iline yaklaşık 100 km uzaklığında bilmem kaç bin metre yüksekliğinde bir köy ve aynı zamanda arama noktasıdır. burada yüreyen, hareket eden her şey kontrol edilir, kimlik kontrolünün buradaki aramalarda olmazsa olmaz bir unsurdur...
  ... baravi
 9. 9.
  (bkz: bosko balaban)
  ... tsigalko
 10. 10.
  üsküdar'da bulunan bir sokak.
  ... eqin